TH 1 0 fX'IXi tabletten Tegen nare gevolgen van te grote ot te vette maaltijden Vraagt uw apotheker of drogist j.i.i. j i i n i iiimniiiHKaHD VOETSTAPPEN IN 'N ANDERE WERELD Een spook sinterklaasnacht SLANGENARMBANDEN Te vet gegeten? Teveel gegeten? Het negende gebod Unieke en zeer voordelige aanbieding van boekhandel TONG TONG Het grote standaardwerk over de geschiedenis van NEDERLANDS-INDIË Wij, mijn ouders, een oude tante en 6 kinderen woonden in Oud-Tjandi, Semarang, in een oud huis, dat je langs een hoge ingebouwde stenen trap (links en rechts stenen wanden) zoals een Balinese tempel, bereikte. Dan kwam men in een pendopo- achtige voorgalerij, belegd met Koro- mandel stenen, dan een binnengalerij met links en rechts de slaapkamers, vervolgens een ruime open achter galerij, aan beide zijden waarvan 2 kleine kamertjes, die ook als slaap vertrek werden gebruikt. Aan de linkerkant van het huis be vond zich een grote stenen loods met half opgaande muren, welke loods wij kinderen als speelplaats mochten ge bruiken. Links van het huis groeide een kemuningboom, achter het huis een reusachtige tuin met vrucht bomen, mangga's, rambutan, pisang en moerbei. Wij konden voor de huishouding bijna geen bedienden krijgen, het was een komen en gaan, want zeiden ze, ada setannja. Hiervan hadden wij niets gemerkt, tot op een Sinterklaas nacht Mijn 2 oudere zusters, die samen in een kamer sliepen, ieder in haar eigen bed, spraken op een Sinterklaas avond met elkaar af: „Wij blijven wak ker, tot Sinterklaas geweest is en dan springen we gauw uit bed en gaan onze cadeaux bekijken." Zo gezegd, zo gedaan. Ze moesten echter wel lang wachten en af en toe hielden ze elkaar wakker door te zeggen: „Slaap je? Niet in slaap vallen, loh, Sinter klaas komt dadelijk." En ja, zo tegen half 12 zagen ze de deur langzaam opengaan en Sinter klaas met pakjes langzaam binnen sluipen. Deze ging even door de klamboe naar de meisjes kijken, maar deze hielden vast hun ogen dicht. En toen schoof hij heel voorzichtig de pakjes onder elk bed. Nog even naar de meisjes kijken en hij sloop de deur weer uit. De meisjes bleven voor alle zeker heid nog ongeveer 5 minuten liggen en dan een stem „Sinterklaas is weg, ajo, nu maar" en ze stapten voor zichtig uit bed. De pakjes werden zachtjes, zonder teveel kresek-kresek, met bonzende harten, geopend. En dan maar bewonderen. Terwijl ze nog zo bezig waren, zagen zij plotseling uit het kleine aangren zende kamertje (waarin ik met mijn oude tante sliep )een kleine jongen komen van een jaar of 7 in een tjelana monjet. Hij begaf zich naar een schoenenrek, waarop een glas water (voor de nachtdorstigen) stond, nam het glas eraf, dronk eruit, zette het weer terug en verdween even geluid loos weer in het kleine kamertje. De 2 meisjes keken elkaar aan. „Loh, wie is dat? Daar slaapt toch niet een van de jongens? En het is niet eens een van de jongens." Doods bang lieten ze de pakjes liggen, waar ze lagen en kropen van angst bij elkaar in bed. De voloende morgen, toen ze zich het voorval weer herinnerden, durfden ze het bed niet uit, totdat ze door mijn vader eruit gehaald werden, die niet wist waar ze zolang bleven. Toen moesten ze hun belevenis wel vertellen. Mijn Vader, ongelovig, ging naar het glas water kijken, dat echter nog ge heel gevuld was, zoals het er de vorige avond was neergezet F. E. B. Retel-Helmrich Ook de jager heeft zijn 10 geboden. Wat hij op jacht en bij de behandeling van vuurwapens wèl en niet mag en moet doen. Het negende gebod luidt: „Klim nooit in een boom of over een hek met een geladen geweer. Ik heb tegen dit gebod eens zwaar gezondigd en daardoor de dood heel even in de ogen gekeken. Dat was toen ik met een geladen kaliber 12 F.N. Browning semi-automatic in een boom klom om een brede tak te kun nen bereiken welke mij ideaal leek om als hoogzit te dienen. Toen ik deze bereikt had schoof ik voetje voor voetje vooruit en plotseling slipte de riem van m'n schouder en viel het geweer met de loop naar boven ge richt, omlaag. Ik greep nog, maar greep mis. Ik keek recht in een ronde, zwarte, dreigende loopmonding en realiseerde me wat er in de volgende seconde met mij zou gebeuren. Ik wist dat er in de kamer een scherpe loper patroon zat die af zou gaan en mij van de tak zou blazen zodra de kolf de grond raakte, maar er gebeurde een wonder. De kolf smakte op de grond en door de hevige schok veerde het slot mede omlaagde uitwerper gooi de de patroon half naar buiten. Toen viel het geweer opzij...! Het gevaar was geweken. Allah tobat! Hamin! G. H. B. SANATURN-REKSTOK versterkt de buik- en rugspieren. Bestrijdt rugklachten en trage spijsverte ring. Verbetert het figuur. Overal toe te passen. f 42,50 -|- f 5,10 B.T.W. - Vraag folder bij: MEDICOR - Den Haag A2 v. Hoeylaan 28 - Tel. 070-850093 24 krts goud Direct van fabrikant. Levering volgorde van ontvangst. Overal te ontbieden. Br. aan Afd. Adv. onder nr. 2305 Geschiedenis van Nederlandsch Indië, onder leiding van Dr. F. W. Stapel. In 5 grote banden, N.V. Uitge versmij. Joost van den Vondel, Amsterdam 1938-1940. Verkrijgbaar bij Boekhandel TONG TONG - f 250,— Slechts EEN set beschikbaar I I Indien U geïnteresseerd bent, wacht dan niet te lang met bestellen \Vx V 7/^, 20

Tong Tong | 1969 | | pagina 20