ALTIJD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT? oeken BIJ BOEKHANDEL TONG TONG LAKEIEN Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake- lijkvoorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, f 3,90 voor een kuur. Dezer dagen kregen wij een brief van een goede ouwe sobat van ons, die al lang geleden voor Tong Tong bedankt heeft. Reden: hij kreeg ons blad met zóveel vertraging en vaak helemaal niet, dat het echt de moeite niet meer loonde om abonnee te blij ven. Ook was hij echter gaan onder zoeken wat de oorzaken konden zijn van de slechte postbezorging in zijn land. Hij woont nl. in een Z.-Ameri kaanse staat. Hem werd meegedeeld door een "woordvoerder", dat er in heel Z. Amerika een vrij scherpe censuur in gesteld is op de binnenkomst van tijd schriften. Tong Tong zou daarbij ge weerd zijn als een subversief blad. De woordvoerder wees erop dat de naam Tong Tong "hier beschouwd wordt als een naam of beter: een soort strijd kreet van een communistische ge meenschap om sabotage acties resp. andere subversieve handelingen te plegen. In Zuid Azië zijn immers di verse TONGS en CONGS aanwezig voor bevrijdende guerilla op Java en alle andere eilanden van het Soeharto regiem, die een lakei is der U.S.A." Uiteraard probeerde onze briefschrij ver de man tot andere gedachten te brengen. Kende hij Nederlands? Neen. Las hij Tong Tong? Neen. Maar dat hoefde allemaal niet. Het lag er im mers duimendik op dat een blad dat Tong Tong heet, natuurlijk iets te ma ken moest hebben met die gemene communistische TONGS of CONGS, nietwaar? Enfin, het verschijnsel bestaat ook hier in Holland en zelfs bij Indischgas- ten. Deze hele wereld ligt in een wur gende angstgreep voor óf het commu nisme óf het facisme (kapitalisme), en als je niet openlijk voor het een of het ander bent, ben je het heimelijk, dus "crypto-communist" of "crypto-fas- cist". Tjalie is een van de uitzonderin gen: hij is allebei tegelijk! Ik voel me dus in menig politiek debat gewoon vogelvrij, maar dat heeft Goddank toch ook wel zijn voordelen: ik word door niemand aan mijn neustussenschot meegevoerd als een rund! Wat overigens het al dan niet (of in meerdere of mindere mate) behoren tot één van beide politieke uitersten, het vervelendst is dat er altijd zo neer halend over gepraat wordt: Soekarno was een lakei van Moskou (Peking) en natuurlijk is Soeharto een lakei van Amerika. Neem me niet kwalijk, maar ik geloof dat beide ideologieën gedragen wor den door lakeien, want alleen lakeien veronderstellen zo lichtvaardig in an dere mensen een lakeien-natuur... Meer licht over Kartini - Dr. H. Bouman f 7,50 0,30 porto Schaduw - schimmenspel - M. A. M. Renes-Boldingh 3,0,30 porto Kruistochten over de Indische diepzee bekkens - Dr. Ph. Kuenen f 7,1,porto Het land van Jan Pieterszoon Coen - C. M. Vissering f 8,50 1,porto Zakwoordenboek van het K.N.I.L.: Nederlands, Maleis, Engels f 4,0,30 porto Tien jaar Republik Indonesia 5,0,40 porto Apakah Indonesianja? - A. Kramer 6,0,30 porto Handleiding voor de Maleise taal 3,0,30 porto Oostkust van Sumatra deel II: de ont wikkeling van het gewest - Dr. R. Broersma 7,50 1,porto Tropenwee - Henri van Boven f 5,0,60 porto De ontwikkeling van het eiland Billiton en van de Billiton Maatschappij - J. C. Mollema f 4,50 0,60 porto Coen - J. van der Woude f 5,0,60 porto Over zee van Amsterdam naar Ned. Indië, gids voor reizigers met de Stoomvaart Maatsch. "Nederland" f 5,o,35 porto Archipel Varia - G. Tichelman en Dr. C. Wormser 6,0,50 porto Nieuwe Schoolatlas van Ned. Oost In dië, 1924 Boekh. Visser Co. Weltevreden - Bandoeng. 4,0,80 porto Indië, Droste album f 12,50 1,50 porto Java, Deel I en II, Droste album 20,1,50 porto Bali, Droste album 7,50 0,80 porto De wereld in beeld - Onze overzeese gewesten (album) f 7,50 0,80 porto De wereld in beeld - De grote Indische cultures (album) f 7,50 0,80 porto Wij strijden met de teekenstift - een bundel van 50 prenten, getekend door Hofer, verschenen in het Bataviaas Nieuwsblad, 1940- 1941 7,0,80 porto Van elk van de hier genoemde boeken is slechts één exemplaar aanwezig 21

Tong Tong | 1969 | | pagina 21