Elude Koeken Fotoboeken van Hein Buitenweg - weer voorradig bij boekhandel Tong Tong :n bij boekhandel tong tong Zo zag het Koningsplein in Batavia er in het midden van de 19e eeuw uit, gezien van Noord naar Zuid. Het geheel maakt nog een zeer lande lijke indruk; links tussen het geboomte ziet men de Willemskerk. De schilder van dit olieverfdoek is niet met zekerheid bekend, daar het onge signeerd is. Vermoedelijk is het van de hand van Ernest Hardouin, een uit Frankrijk afkomstige kunstenaar, die van 1841 tot aan zijn dood in 1854 in Batavia werkte. De afbeelding, die een detail is van een groter doek, komt voor in het boek "Verlaat rapport Indië" van Mevr. J. de Loos-Haaxman. Verkrijgbaar bij Boekhandel TONG TONG, 33,50 incl. porto. KONINGIN JULIANA "Dagen, maanden, jaren uit het leven van Koningin Juliana", heet de docu mentaire over de Koningin, samenge steld door Otto Kuijk, die onlangs bij de Uitgeverij Brecht te Amsterdam is verschenen. Het boek geeft een uitstekend beeld van de persoonlijkheid van de Koning- gin en de wijze waarop Zij nu al weer 20 jaar haar taak als staats hoofd uitoefent. Op boeiende wijze worden vooral de menselijke, maar ook de staatkundige aspecten van het Koningschap in Ne derland besproken, en geeft het op vele punten een afdoend antwoord op de ongerechtvaardigde kritiek op de monarchie die sedert enige jaren zo in de mode is. Het werk is uitgevoerd in pocketformaat en voorzien van talrijke foto's uit verschillende perioden van het leven van de vorstin. Verkrijgbaar bij Boekhandel Tong Tong f 8,90 0,60 porto. Soos en samenleving in tempo doe- loe - 25,incl. porto De laatste tempo doeloe - 29,50 incl. porto Wat wij in ons hart sloten - 18,50 incl. porto Zwerftochten door Java - 5,70 0,40 porto Java: droom en herinnering - 3,95 0,40 porto Op Java staat een huis - 5,95 0,40 porto 16 NIEUWE KRUIDEN- EN KOOKBOE Groot kruidenkookboek - ruim 600 ver rukkelijke recepten, uit de wereldkeu ken der kruiden, voor Nederland be werkt door Wina Born - 14,50 incl. porto Lexicon der geneeskruiden - vraag baak voor zieken en gezonden - Mellie Uyldert - 19,75 incl. porto Kruiden kweken - geill. - C. Kromdijk f 4,50 0,40 porto Sterren-mensen-kruiden - astrologisch kruidenboekje - Mellie Uyldert - 6,15 0,40 porto Paddestoelen - eetbare en giftige soorten - P. Meijer - 4,50 0,40 porto Oosterse gerechten - L. Camerik-von Winckelmann en M. J. Schreurs - Bon- jernoor - 5,70 0,40 porto De Indiase keuken - Sheelagh van Mastrigt 5,25 4- 0,40 porto Hors d'oeuvre en hartige hapjes - M. J. Krabbe 3,90 0,40 porto Oosterse gerechten - Chinese, Indo nesische en Indiase gerechten - E. Nakken-Rövekamp - 3,90 0,40 porto Voor de aanbiedingen, in deze rubriek gedaan, wende men zich NIET tot de Redactie van Tong Tong, doch tot de stellers van de aanbiedingen ZELF. Kijk bij elke aanbieding dus naar Naam en Adres van de steller. Plaatsing in deze rubriek is een ser vice die Tong Tong gratis aan haar abonnees verleent. Voor niet abonnees: 1,per regel. GEVRAAGD Het aanzien van 1967; De Juwelen haarkam - Maria Dermoüt door; Mevr. A. Sleebos-van der Loon. Levende antiquiteiten in West-Java - B. van Tricht; De Badoej's - Dr. Jul. Jacobs en J. J. Meijer door: C. E. Bergmans, Mgr. Francken- straat 39, Oosterhout (N.B.) AANGEBODEN: Twee Tadema kinderen op Java - Se- venhuijzen-Verhoeff; Twee Indische meisjes - C. A. Leem bruggen Indië en jong Nederland - Dr. Gunning door: Mevr. E. E. Beunke, Galileistraat 145, Den Haag. Gedenkboek van Ned.-Indië 1898- 1923; Indië in woord en beeld (met zeer veel foto's); Oud-Batavia - platenalbum. Inlichtingen over de prijs van deze laatste 3 werken (van alle drie slechts één exemplaar aanwezig) tel. 54 55 00 Tong Tong.

Tong Tong | 1969 | | pagina 16