EEN GLAS WATER mm VOOR BESTELLEN ENTREEBILJETTEN PASAR IVIALAM 15 te dingen die de mensen in vredestijd hebben kunnen bedenken en je krijgt allemaal een flinke veeg uit de pan. De een meer dan de andere, maar al lemaal. Na 25 jaar nog eens in die pan kijken. Er zit niets meer in, voor mij tenminste. Ik hou liever die andere pan in de gaten die alweer op het vuur staat te pruttelen. Nog even door sudderen en dan hebben we het ge duvel in de glazenkast weer. Je kunt niet tot in het oneindige doorgaan met alle Jappen te haten, alle moffen, alle Grieken, alle Russen, alle Amerikanen, alle Arabieren. Er zijn van die stoere mensen die niet naar muziek willen luisteren als een Japanner de dirigent is. Ik ken massa's mensen die geen sukiyaki willen eten, geen made-in- Japan kopen, allemaal vanwege 25 jaar geleden. Die vieren de reünie op hun manier telkens weer. En zo sta ik misschien over 30 jaar weer een andere oorlog te herdenken. Hopelijk met meer stoelen, banken en microfoons en een minder brede band om mijn arm, want een zeer dat deze doet! Ajo, naar huis maar weer, door de snerpend koude lentelucht, maar ge lukkig buiten de kawat. NOG!... Lilian Ducelle Een opnemer van de vroegere B.O.W. (Burgerlijke Openbare Werken) moest eens verkenningswerkzaamheden ver richten in Zuid-Sumatra ten behoeve van een aan te leggen weg. De men sen in deze streek waren weinig toe schietelijk tegenover Europeanen. Toen hij op zijn tijdelijke plaats van bestemming gearriveerd was, leek het of er geen mens aanwezig was. Aan een oude vrouw, die hij toevallig zag, vroeg hij waarom alles zo uitgestorven leek. Zij antwoordde hem, dat de pe- tinggi in het naburige dorp bij zijn dochter, die haar eersteling moest baren, vertoefde, tezamen met zijn schoonzoon. Hij was er al sinds twee dagen en maakte zich heel ongerust omdat het kind nog steeds niet ge komen was. Misschien kon de toean wel helpen, insinueerde de vrouw. De opnemer reageerde snel, hij kon van deze omstandigheid wellicht een nuttig gebruik maken! "Ik zal zien wat ik kan doen", zei hij. De vrouw, die de moeder van de petinggi bleek te zijn, wees hem de dienstwoning en wilde daarna naar haar zoon terug keren om hem van de komst van de opnemer op de hoogte te stellen. De ambtenaar, die zeer vermoeid en dorstig was, hield haar echter tegen en verzocht haar twee glazen water naar zijn kamer te brengen. Ze vol deed aan zijn verzoek en wachtte buiten. Hij dronk gretig een glas leeg en kwam toen met het andere volle glas naar de oude vrouw, terwijl hij zei: "Breng dit naar je kleindochter en laat haar het water opdrinken". De grootmoeder spoedde zich haastig met het glas naar haar kleindochter. Toen de petinggi hem 's avonds kwam begroeten, gaf de opnemer te kennen erg vermoeid te zijn en graag vroeg naar bed te willen. De volgende morgen zag hij op de tafel een hele feestdis uitgestald. Ver wonderd vroeg hij zich af wat dit kon betekenen. Toen zag hij de oude vrouw van de vorige dag op zich af komen en hoorde haar zeggen: "U heeft gisteren toch water aan mijn kleindochter gegeven en vannacht is zij voorspoedig bevallen! Dit is de dank van haar en haar familie aan U". Sindsdien werd de opnemer op zijn wenken bediend en had hij nooit meer enige last met het werkvolk. Hij besefte, dat hij echt in de roos had geschoten door 'n beetje de doekoen te spelen. Vermoedelijk had zijn ge baar alleen maar de gemoederen tot rust gebracht, hetgeen ook gunstig gewerkt had op de a.s. moeder. D. SANATURN-REKSTOK versterkt de buik- en rugspieren. Bestrijdt rugklachten en trage spljsverte- ring. Verbetert het figuur. Overal toe te passen. f 42,50 4. f 5,10 B.T.W. - Vraag folder bij: MEDICOR - Den Haag A2 v. Hoeylaan 28 - Tel. 070-850093 VOORKOM LANG WACHTEN Het wordt ieder jaar drukker op de Pasar Malam. Dat is natuur lijk raméh en gezellig, maar op de "spitsuren" is het geen uitzondering wanneer u als bezoeker, ondanks een maximum aan kassa's bijna een uur in de rij moet staan voordat u ein delijk naar binnen kunt. Wij willen dit graag helpen voorkomen door iedereen in de gelegenheid te stellen entreebiljetten voor de Pasar Malam per volwassenen en f 1,voor kinderen tot en met 12 jaar. Wilt u s.v.p. bij het voorbestellen met de volgende punten rekening houden: 1. Uw naam en het adres waar de kaarten naar toe gestuurd moeten worden dienen duidelijk liefst in BLOKIetters vermeld te worden. 2. Per bestelling bent u f 0,75 porto- en administratiekosten verschuldigd. Aangetekend toegestuurd f 1,extra betalen. 3. Op de giro moet een duidelijke specificatie van uw bestelling staan, Bijv. als volgt: 4 x volw. a f 2,25 f 9, 3 x kind a 1,3, porto en administratie 0,75 Totaal f 12,75 En indien de kaarten aangetekend verstuurd moe ten worden, dan toevoegen: "AANTEKENEN f 1,waarmee het totaal in dit geval op f 13,75 gebracht zou worden. 4. Het is niet nodig dat u aangeeft op welke dag u wilt gaan, want de kaarten staan niet gedateerd. Het gironummer waarop u de entreegelden kunt storten is: 75.83.89 t.n.v. Tong Tong N.V., afdeling Pasar Malam, Prins Mauritslaan 36, Den Haag. Toezending van de kaarten geschiedt uiterlijk een week voor de Pasar Malam. Maakt u zich dus niet ongerust wanneer u de kaarten niet direct ria uw girostorting in huis heeft. Alleen bestellingen die op de hier omschreven wijze worden uitgevoerd kunnen snel en efficiënt in behandeling worden ge nomen. Dus: niet telefonisch bestellen niet per postwissel en niet persoonlijk bij Tong Tong komen betalen. Dan liever het geld in een brief sluiten en (aangetekendl) opsturen met de specificatie erbij. Richten aan: Pasar Malam Tong Tong, t.a.v. Mevr. E. Boon - Derksen, Prins Mauritslaan 36, Den Haag. In de linkerbovenhoek "ENTREEBILJETTEN". Dan nog een laatste verzoek: Wilt u een bestelling van entreebiljetten in geen geval combineren met be stellingen voor bijv. boekwinkel of Toko Tong Tong of met betalingen voor uw abonnementsgeld. Die moeten op een ander gironummer, omdat het vol komen gescheiden administraties betreft. Onthoudt u het goed: voor entreebiljetten: alleen giro 75.83.89. Inlichtingen tel. 070-54.55.01, Mevr. Boon. Aan groepen bestaande uit 20 of meer personen, die in verenigingsverband komen wordt reductie ver leend. Voor inlichtingen, betreffende de wijze van bestellen, etc. tel. 070-54.55.01, Mevr. Boon.

Tong Tong | 1969 | | pagina 15