GROET UIT AMERIKA MIRING %u DJOiüA */&CO Radio Bolland sebelah rotan armbanden van 24 krts goud (mas kertas) Komt U van BUITEN wij betalen, bij aankoop vanaf f 200,de reiskosten voor één persoon Den Haag geheel terug I I Mijn werk op de Universiteit brengt mij in close contact met de Amerikaanse student en mijn lidmaatschap van een professional fraternity verinnigt dat nog meer. Eén ding staat voor mij wel vast, n.l. dat alleen mensen die een gelukkige jeugd hebben gehad in staat zijn iets van hun verworven wijsheid aan ande ren door te geven. Tot zover deze spontane ontboezeming en teken dat we je niet vergeten zijn. Nes en Fee We appreciëren het enorm in Nes en Fee (Klerks-Kühr) dat zij, hoewel in het nieuwe Amerika een solide weg bouwend naar de tóekomst, hun Indi sche verleden nooit vergeten en er zonder schaamte integendeel, met trots! steeds van getuigen! Dit is pas echt historisch besef: bewust le ven met verleden, heden en toekomst. Het is leven met karakter! Selamat djalan ,nog heel lang en in goede wel stand, beste vrienden! T.R, Beste Tjalie, Adoeh, zeg, een zeer bekende foto in Tong Tong van 15 mei 1969, No. 21. Dit is een foto van de 4de en '5de klas PHS in 1937. Ondergetekende op de achterste rij, staande No. 8 van links als je de foto zo houdt als ze gedrukt is. 4de van links .zelfde rij, is Harry Salo mons, kampioen Watergeuzen Tjikini en naast hem No,. 5, Karei Gelink, zeer bekend KBJC-zeiler. Man, man, wat een glorietijd was dat. Neen, kloppartijen op het Gedong Se- tan-erf waren er niet meer, eetpartijen aan de Kouwe Hoek nog wel. Ik denk dat wij de laatste gelukkige Indische jeugd waren. Het volgende geslacht zou reeds de rotzooi van de oorlog voelen. In vele opzichten was deze jeugd (van ons) nog een verlengstuk van de jou we. Wij konden nog leven ,in vele op zichten ons leven zelf bepalen. De te genwoordige jeugd, hoe graag het ook wil, is zo veel intensiever gekoloni seerd door de geweldige vlucht van techniek en communicatie, dat de dag van gisteren al direct veel meer ver leden is dan in onze tijd. Tja, luisterrijke zaken waren er niet, tenminste niet in de zin als jij bedoelt. De meest luisterrijke zaak is dat ik blij ben met de jeugd die ik gehad heb. Als ik naar mijn kinderen kijk dan heb ik werkelijk met ze te doen als ik ver gelijk met wat zij "fun" noemen en wij "lol". Het is geen goede Indische lol, het is allemaal geborduurd naar het zelfde patroon van nadoen van ande ren, zonder eigen initiatief en fantasie. Gelukkig dat ze dat niet beseffen. Maar toch voelen onze kinderen dat min of meer. Soms, ach, opeens kan het ogenblik daar zijn, vertelt Fée wel eens van haar jeugd en vul ik aan met de mijne. En op de manier waarop de kinderen lachen merk ik dat ze voelen dat onze jeugd "anders" en misschien leuker moest zijn geweest. Laat me hier aan toevoegen dat de Amerikaanse jeugd mij niet vreemd is. Ulllllllllllllllllllv tfnillllllllllllinilIIlinilDDnnUllUHIIIIIIIIllUIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllUUIIIIIlllllUIIUIIIiy IIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIKIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIUIIWIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Stationsweg 143 tel. 070 - 60.17.03 Stationsweg 77 tel. 070 - 60.15.12 DEN HAAG Herenstraat 157 tel. 070-86.32.01 VOORBURG Haast U, haast U naar Toko Moerah! LP. Krontjong melodien uit de Archipel stereo en mono f. 4,95. L.P. Hawaii - nieuwste George de Fretes stereo en mono f. 6,50 Krontjongfolder tegen 15 cents postzegel. LP's Country Western Amerikaanse import van f. 19,50 voor 9,50. 3 singles voor f. 2,501 Zolang de voorraad strekt! GRUNDIG RADIO GRAMMOFOON en STEREO TUNERS door eigen import ruim f. 100,korting. "Weet je leuke moppen Tjalie?" "Nee, Wies". "Masa je weet niet leuke moppen!" "Nee, ik ben een beetje suf..." "Masa alleen eentje maar je weet niet!" "Nee. Alleen één schiet me nu te bin nen ,maar helaas miring een beetje..." "Na, soedah. Al maar! Schaamteloos!" "Na itoeoeoe!" "Tsk! Ferfelen jij, seh Tjalie! Betoel erg miring die mop?" "Voor jou wel misschien!" "Koeranq adjar! Maar leuk, lie?" "Leuk!" "Tjoba ofer wat dese mop?" "O, over de kolonel en de njai". "Adoeh. Eigenlijk ik ferlang te horen..." "Nee. Niks ervan!" "Ajo dan, Tjalie! Alleen maar de eer ste beetje. Misschien ik ken rajen de rès. "Nou, op een keer..." en dat en dat en dat. "Al". "Adoeh! Waarom al?! Wor miring- er?!" "Ja, Wies". "Ajo, een klein beetje d'rbij dan!" "Nou en toen..." dat en dat en dat. "Al!" "Waah! Wor miringder en miringder?" "Ja!" "Noh een beetje dan..." En dat en dat en dat. "Al!" "Noh een beetje dan..." "En dat en dat en dat Snap je noh steeds niks!" "Niet! Noh een beetje dan!..." En dat en dat en dat... "Noh een beetje dan..." En dat en dat EN DOT! "Adoeh! Hi-hi-hi! Ha-ha-ha! Adoeh, je lah je sinting! Ha-ha-ha.OES! Na loe, Lie! Jij fertel moppen njang fies! Na- loe! Ik sal sehhen aan Maatje..." En toen al. miring gewaagd Vlamingstraat 5, Den Haag, Tel. 11 66 77 BRILJANTEN markiesringen hangers oorknoppen gezet in 22 karaats goud MIDO GOUDEN schakelarmbanden krintjing slangen colliers toesoek konde peniti kabaja van 22 karaats goud polshorloges lÏÏiiiminiiiiiiiiiiiiniiiiMiiiiniiimtMiuiiiiiiiHiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiinjiiiuiiiiiiunfifi-fnirmiDuiitiiiutffittiiuuiinTinnntniiiiiutiiinoiiuiiiiiiiiiHiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinnuiiiiiiiiiiiiitiiiiniiiiniimiiiiiiuniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinin) iiifHiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiimituiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiuüj

Tong Tong | 1969 | | pagina 8