PASAR MALAM O.V.T.V. 3^a}t an en ao-dai aió draagbare tuniek-pakken ft OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCKXXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOODOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Wegens het grote succes van het vorig jaar organiseert de Ontspanningsvereniging Tropenvrienden Afd. Alkmaar de 2de dit jaar in 2 hallen van de Veilinghal te Alkmaar, op 27 en 28 september a.s. Zaterdag van 10.00- 02.00 uur: m.m.v. Het Poppentheater De Notedop, voor de jeugd; Krontjong-orkest De Nachtsirenen; Sandra Reemer; Dansen na tot 02.00 uur. Modeshow Lilian Ducelle; Dansgroep EXOTIQIJE; The Blue Diamonds. Zondag van 12.00-24.00 uur: m.m.v. The Hearts of Soul; The Blue Minstrels; en het fameus Surinaams orkest van OSCAR HARRIS and THE TWINKLE STARS. Dit mag U beslist niet missen Entree: volwassenen 2,50 p.p. kinderen 1,p.p. Inlichtingen: R. E. .loenoes, Willem Bartiusstraat 6, Alkmaar Tel. 02200- 1 18 65 O n 'OOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC Het enige dat ik op de moderne tuniek-pakken tegen heb, is, dat ze zo on-élégant zijn. Meestal te nauw om de heup, te kort en te flodderig van materiaal zodat de zoom bij het zitten opkruipt. Net een mislukte jurk, en de broek met wijde pijpen is hele maal het einde... van een verprutste compositie van het vrouwelijk silhouet. Ook dat voor de zoveelste maal "naar de maan". Wat niet tegenwoordig, vraag je je vaak af. Waarom eigenlijk niet lettelijk het Oosterse tuniek-pak (daar al eeuwen gedragen) letterlijk gecopieerd? Hoe veel éléganter zouden de meisjes er dan uitzien. De Aziatische vrouw, niet ieder jaar door de modeduivel achter na gezeten, heeft ruimschoots de tijd om zorgvuldig en critisch haar kleding qua kleur, materiaal en uitvoering te perfectioneren. Zoals het Westen be zeten is van het motto: weg met het oude, liever krankzinnig en nieuw dan oud! lijkt het Oosten de overtuiging toegedaan dat het oude goed IS en vernieuwing verdient. Om terug te keren tot onze tuniek- pakken, kijkt U even naar de oorspron kelijke vorm: De Indiase punjabi-dress b.v. Die bestaat uit een wijdvallende tuniek (kaftan) en een nauwsluitende broek (salwar). De vrouw heeft graag slanke onderdanen (de Schepper zal het zo bedoeld hebben, denk ik). De wijde kaftan nu bedekt niet alleen ver velende buikjes en heupen, maar be nadrukt daar, waar de zoom ophoudt, de slanke benen. Praktisch (de nauwe broek is schuingeknipt en geeft mee) en geraffineerd! De ao-dai (Vietnamese dracht) vind ik het mooiste tuniek-pak van allemaal. Een nauwsluitend, lang tuniek, tot aan het middel openvallend, zodat er toch geen spanning om buik en heupen is. Daaronder een lange, effen broek die alleen zichtbaar is onder het lopen. Er is werkelijk geen Westerse coutu rier die zoiets vrouwelijks en tegelijk zoiets praktisch heeft kunnen beden ken! En dan hebben we nog de samfu, het Chinese tuniek-pak. Maar daar over de volgende keer. U kunt het bovendien allemaal le vend en in kleur bekijken op de pasar malam in Alkmaar (zie advertentie bo ven) voor het geval U Pasar Malam Tong Tong gemist heeft in juni. Lilian Ducelle Ao-dailange tuniek. vmmm Punjabi dress, kaftan met salwar. 5

Tong Tong | 1969 | | pagina 5