ALTIJD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT? oeken 5ncloneóiócke kinclerliecljeó Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW 6,— 1,— Franke - Jan Fuselier 6,1, Joh. Wolier - Van de fjorden naar de Boroboedoer 5,0,80 5,— 1 van Wermeskerken - Langs de gordel van smaragd f 3,0,60 7,— 1 Dr. Vermeer - Tropendokter 6,— 1,— Den Hartog - Vrouwen naar Jacatra f 41 Veenstra - Diogenes in de tropen Ja, ik ken het kinderliedje op blz. 7 van TT ,15 aug. Ik heb het echter an ders geleerd, eenvoudiger, nl. "Poeh amie-amie klap in je handjes) Walang koepoe-koepoe (sprinkhaan, vlinders) Siang makan nasih (overdag eet je rijst, 's nachts drink je melk) Malem minoem tjoetjoe- (kindertaal voor soesoe) tjoe-tjoe-tjoe (hierbij de handjes tegen kindje's halsje duwen). Van mijn vader leerden we een spel letje, waarbij we (we waren met ons drieën, zusjes) om hem heen stonden, en met een wijsvinger in zijn geopen de hand wezen op de maat van het rijmpje: Boer-boer-ta Kaliwa-wa-wa Bawang poetih bawang merah Siapa dapet, toetoep mata. Bij dit laatste woord sloot hij zijn hand vlug en probeerde hij een van de vin gers van de kinderen te grijpen. Volgens hem zongen de "koetjatjies" (dwergen, kabouters) dit in de mijnen, als ze op zoek waren naar diamanten. (Mijn vader heeft in zijn jeugd in het Padangse gewoond, waar steenkool mijnen zijn). Van de gendooks, met wie ik speelde (kinderen van de kokkie), leerde ik een aftelrijmpje, als we gingen "djem- blongan" (krijgertje spelen). Djemblong nanas keiiep-keiiep kojo gelas (schittert als glas) Adem panas (koud warm) Wong ajoe di tjekel oepas (lief meisje door politie-agent gegrepen) Mijn vader leerde ons ook een gek ("stout") liedje: Naek koeda poetie (gezeten op een wit paard) ronda kampong tjina (flaneren door de Chinese kamp) poera-poera djatoeh (doen alsof je valt) tjioem nona tjina kust een Chinees meisje Mijn vader, de liefste vader van de wereld in mijn ogen, vertelde ons altijd de heerlijkste verhalen, waarvan twee (van de Kidang en van de Boeroeng Gagah) altijd in het maleis. EMILIE 1NTVELD Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake lijk voor het onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, f 3,90 voor een kuur. AANGEBODEN door H. Polman, van Ostadelaan 4, Baarn, tel. 02154-49 31; Engers - Indië in de branding 2,50 0,60 Nel Engelkamp Caesar - Uw land is mijn land 5,0,80 Philippe Ross - De nieuwe wereld (boemi baroe) 5,0,80 Norel - Dispereert niet 5,1, Ama Dja Daan - De brug idem, Als officier van gezondh. naar Ned. Indië 6,1, Geerke - Onder van Fleutz 7,50 1,— Aug. de Wit - Natuur en menschen in Indië 6,1, van Goens - Vuren op de bergen Schoemaker - Het verraad van Lombok 7,— 1 Cool - De Lombokexpeditie 3,— 0,60 Prof. Bezemer - Proza en poëzie van oud en nieuw Java 3,0,40 v. Geest en Tichelman - Tropen memo randum f 2,50 0,40 v. d. Zee - Van Diemens roode vlucht f 4,— 0,80 Voor de aanbiedingen, in deze rubriek gedaan, wende men zich NIET tot de Redactie van Tong Tong, doch tot de stellers van de aanbiedingen ZELF. Kijk bij elke aanbieding dus naar Naam en Adres van de steller. Plaatsing in deze rubriek is een ser vice die Tong Tong gratis aan haar abonnees verleent. Voor niet abonnees: f 1,per regel. door W. J. van Beelen, Herengracht 312, Amsterdam: Indië in woord en beeld, Pictorial Net herlands East Indies - Topografische Inrichting, Weltevreden 1924. GEVRAAGD door Mej. A. D. M. Veldhorst, Thor- beckestraat 242, Wageningen: Suikerfreule - van H. van Wermes kerken; Tropenadel - idem. door A. van Hilten, Beatrixstraat 21, Rhoon: Bijdrage tot de kennis van het Javaan se toneel - Hazeu; Het Javaanse toneel - Juynboll; Javaanse danskunst - Lelyveld; Het Javaanse toneel - Kats; Javaanse volksvertoningen - Pigeaud; Inleiding tot de Hindoe-Javaanse kunst - Krom; De Inlandse kunstnijverheid in Ned. Indië - Jasper; Dance and drama in Bali - De Zoete en Walter Spies. 19

Tong Tong | 1969 | | pagina 19