PRABAN MULO i 4 isn» Op de foto rechts boven zien we zittend tweede van rechts de heer H. Huizinga, samen met zijn collega's, leerkrachten aan de Praban Mulo in Soerabaja, zo tussen 1917 en 1931. Helaas kennen we geen andere namen op deze foto, dus kunnen wij U geen oude bekenden presenteren. De enige bekenden voor alle lezers zijn helemaal rechts op de foto de overbekende koele galerij zoals ze vroeger voor de klassen lagen in alle scholen, en de ijzeren palen, zoals ze op die galerij stonden langs de stoep en waaraan élke jongeman wel eens als een aap gebungeld heeft. In feite werd er zó verwoed aan die palen ge draaid en geslingerd, dat de palen tot manhoogte toe blonken alsof ze spe ciaal gepoetst waren! Wie door veel overplaatsingen van de "ouweheer" schoolgegaan is in veel plaatsen van de archipel, weet overigens ook dat nét zo'n schoolgalerij als op de Praban Mulo gevonden werd op practisch alle scholen in Indië. Ik geloof dat als ik onze lezers zou vragen hun herinne ringen aan deze schoolgalerijen voor Tong Tong vast te leggen, we de leuk ste verhalen zouden aanhoren, zowel uit de droge als de natte moesson! Maar goed. Nu de tweede foto. Hier zien we mijnheer Huizinga met één van zijn klassen, vermoedelijk van een mid dag- of avondcursus, al is ons niet precies bekend wat voor een cursus, omdat de heer Huizinga helaas al lang geleden overleden is. Dat hij nochtans een heel bijzondere onderwijzer was, geliefd bij zijn leerlingen, bewijst o.m. het feit dat hij nooit van zijn recht op europees verlof gebruik heeft willen maken. En dat bewijst nog eens extra de laatste foto, die dezelfde groep in beeld brengt als van de tweede foto, maar dan in nationaal costuum, incluis mijnheer Huizinga. We geloven niet dat ooit een andere leerkracht in Indië dat heeft gedaan of kunnen doen, want dit vereiste dat zo'n leerkracht naast al zijn goede eigenschappen als leer kracht en als mens, door zijn leerlin gen ook werd geaccepteerd als BA- PAK! Van deze plaats dus, en zó ver voor bij in de Tijd, onze Tong Tong hormat aan Bapak Huizinga! Zijn schoondoch ter is elders aan het woord in dit num mer in het stukje: "Herinneringen van een Baru". BELASTINGVRIJE KAPITAALSVORMING MET VERZEKERING reeds mogelijk v.a. f 25,p. maarid. Vraagt geheel vrijblijvend bezoek, djangan maloe! Tevens zijn wij gespecialiseerd in Levens- en Beleggingsverzekeringen, Lijfrenten, Studie- en Kinderverzekeringen. Beleggingen (Mutual Funds). Wij ver tegenwoordigen de meest vooraanstaande Nederl. en Buitenl. Maatschappijen. Ook zoeken wij medewerkers (bijv. Gepensionneerden), die van ons hulp en een grondige opleiding ontvangen. Alg. Assurantiebedrijf SELECTA, Gr. Hertoginnelaan 136, Den Haag, Tel. 63 1482 ATTENTIE Wie van de lezers kan ons hel pen aan nummers van Tong Tong van 15 januari 1970? Onze voor raad van dit nummer is geheel uitgeput en er is nog voortdurend vraag naar. Doet U anderen ple zier met Uw oude exemplaren! Bij voorbaat van harte dank voor Uw medewerking! 18

Tong Tong | 1970 | | pagina 18