HIDOEP TEROES! ADIEU, BAPAK TRAP! TONG TONG 60.000 Heden, 16 mei, is overleden Ir. Trap. Zij die hem gekend hebben weten dat met hem is heengegaan iets van ons verleden. Toen wij daar als kinderen speelden en onze vaders daar leiding gaven. Ir. Trap was een van die typi sche leiders. Dat heet nu koloniaal en autoritair. Maar Ir. Trap was het klas sieke voorbeeld van de volstrekt be trouwbare, strikt rechtvaardige, intelli gente harde werker van toen. Men wist wat men aan hem had en afspraak was afspraak. Hij kende de adat en de mentaliteit van de Javaan als geen ander en hij heeft zijn taak volbracht met dat ver antwoordelijkheidsgevoel kenmerkend voor een gave, recht-lijnig denkende man. Op hoge leeftijd was hij nog steeds een persoonlijkheid; hij was het, zoiets blijft! Met hem is een legende heengegaan. H.d.G. Zijn portretje met een eresaluut heb ben we 31 maart vorig jaar nog in Tong Tong gezet. Iemand die we niet per soonlijk kenden, maar wiens vele korte bijdragen voor Tong Tong even goed een levende kennismaking waren, waar we ons rijk mee voelden. We hopen dat nog heel veel jaren massa's bij dragen van andere Tong Tong-lezers hetzelfde voor onze wereld zullen doen wat Ir. Trap's hartelijke stukjes deden: een stukje mousserend, warm, echt en eerlijk leven scheppen! Toen al een jaar terug belde ik hem op en zei vast eens aan te keren als ik in de buurt was. Het is er nooit van gekomen zoals voor zoveel goede Tong Tong-vrienden niet. Ik betreur dat nog steeds heel erg, maar wat wil je: ons Indische leven tóen was te ruim om het te omvatten; zij is het nóg. Adieu, Bapak Trap! En tot ziens! 4 TONG TONG HEEFT PERSONEELSGE BREK UW HULP IS ONMISBAAR Tijd is Geld. Uitzoeken kost ook tijd, dus ook geld. Als wij een giro krijgen bijvoorbeeld van 67,65 zonder wat wat. Weet u wat wij dan moeten doen. Uitzoeken bij de abonnementen, bij de Toko, bij de Boekhandel? Altijd weer vragen on ze mensen dan: "Wat bedoelt die goe de dame of heer toch?" Allemaal tijd. En als het niet tjotjokt, dan een brief schrijven en vragen naar de juiste be stemming. Wachten op antwoord; soms direct, soms veel later. Ondertussen kunnen wij niets met dat stuk doen, niet boeken. Dit voorbeeld gebeurt niet één keer, maar bijna dagelijks. Een bescheiden verzoek van ons: Helpt ons als u ons per giro betaalt. Schrijf dan voor elk onderdeel een aparte giro kaart. Bijvoorbeeld: 1 kaart 24,"contributie 1970" 1 kaart 10,"fonds 60.000" 1 kaart 4,50 "advert. TT no 2680" 1 kaart 16,50 "boeken bon no 16- 8027" Dan kunnen deze aparte kaarten naar onze aparte afdelingen voor het bij werken van de administratie. Als die posten zoals nu op één kaart worden gekoempoeld gaat het bijwerken erg veel tijd kosten en ontstaat er achter stand. Wij hebben geen computer, die alles automatisch uitzoekt. Wij hebben mensen met alle menselijke gebreken. Wat heerlijk als u aan onze verzoeken wilt voldoen. Laat het bij ons ook eens gesmeerd gaan. Banjak veel dank. LES Eerst (al vele jaren lang) wordt het Koninklijk Huis in het openbaar bespot en omlaag gehaald. Dan (relletjes in Amsterdam op 30 april) wordt de na tionale vlag in het openbaar omlaag gehaald en verbrand (en staat de hele pers er glunderend bij). Het einde van Nederland als natie is betoel in zicht. De Internationale doemt op aan de horizon. Wie goed luistert, hoort een fluisterstem die nu precies veertig jaar oud is: Ortega y Gasset's stem: "De Opstand der Horden". Luister niet naar stemmen die U for ceren in het kiezen tussen Links en Rechts. Let alleen op wat IS: het ver schil tussen Hoog en Laag, tussen Aloes en Kasar, tussen Wijd en Nauw, tussen hoogburgerlijk en kleinburger lijk. Maar als ge denkt hoog te zitten, wees waakzaam. Denk aan de Gulden sporenslag (1300), waarbij hooggeze ten ridders in het moeras werden ge lokt en afgemaakt met morgensterren en goedendags, en hun gouden sporen geroofd. Omstreeks het jaar 1300 is leerzaam, ook voor Indonesië (de val van Kertanegara). Wij moeten leren de Geschiedenis te lezen in herhalingen. Leef in het heden en lees vooruit. Gecorrigeerde en alfabetische lijst van stortingen. April 1970. J. D. E. Bastiaans 10,R. A. Bieri 10,O. Berg 26,W. Boverhof 10,J. C. Bijkerk 10,A. Burg 10,M. v. d. Boon 20,G. v. Benthem 16,A. Boquardt 10,P. Bakkenes 26,C. B. Boogaard-Süverkropp 10,—; E. L. Boon-v. Ochsee 10,J. M. Bous 10,J. Coenraad 10,O. A. ten Cate en E. ten Cate-Munns 10,G. v. Dissel 10,G. Dünnwald 10,A. L. Diederich 10, A. C. A. v. d. Eist 10,A. v. d. Ende 4, J. H. Elmendorp 10,Mevr. Fillé Ford 10,E. Ferrée-Viehs 10,—; W. M. Fredriksz 10,E. Guir-Laurens 10,—; Th. Godin 20,—; A. Hopster- de Loer 10,Th. Hoiyer 10,H. Hesselink 10, V. H. Huitink 10,J. v. Hespen-Leidelmeyer 10, B. W. E. Hagenaar-Bergamin 10,J. G. E. Hys- akker 10,E. v. Hemert 10,W. E. R. v. d. Hout 10,Ph. G. H. Jansen 10,W. J. Johannes 10,—; M. Kleist 10,—; J. de Klerk 10,—; H. V. Kluijve 10,W. J. Karsten 10,W. Koes 10, H. Kretzschmer 10,H. Koudijs-Kempees 5, B. Klein-v. d. Puil 10,—; Th. J. Köther 4,—; J. B. Loveriks 5,J. B. Loveriks 10,J. W. Macaré 10,E. E. C. v. d. Meulen 10,W. Oltmans 10,A. Otto-Remy 10,J. Oostwald 10,J. v. Oots 10,M. Palstra 10,G. F. Ruitenbach 20,A. A. Ros 10,Mevr. Roobol-Popp 10, A. A. Ros 10,M. P. v. d. Steen 10,R. F. Schulz 15,R. M. Schrijver 25,M. J. v. d. Steen-Schneider 10,L. v. Temmen 20,E. A. v. Teutem 60,A. W. Vreede 10,E. Vogel zang 10,—; W. v. Vliet 10,—; Vasto N.V. 10,—; M. Visser 10,—; J. Wulffraat 10,—; M. J. Wilders 10,—. Suppl. vorige lijsten en correcties: J. Adema 10,M. J. Bülow-Calamé 10,Martha Dekker 10,M. J. Drion-Biekart 10,H. J. O. van Haagen 10,—; L. de Lagh 10,—; R. Spieker man 10,—; L. Walter 25,—; Ch. L. Wiggers 50,—; S. A. Roosenburg 50, Totaal t/m 15 april '70 f 27.573,—. (blauwbaards acbsie) schetsjes, liedjes, voordrachten en dan sen en krontjong, alweer aanhakend op de allerbekendste herinneringen. De stemming kwam er bij het publiek dus meteen goed in. Hoe jammer dat door de Pinkstervakanties de toeloop naar de première niet groot genoeg kon zijn. Maar wie weet komen er later weer reprises en nieuwe premières. Ons re pertoire is nog steeds onuitputtelijk, Indischgasten, en "poekoel teroes!" is nog steeds ons devies! Vol goede moed gaan we ook op dit terrein de toekomst in. T.R. "OENKIE" Wil de schrijfster (schrijver) "Oen- kie" van Ponorogo 1919 (pag. 7, Nr. 21) zich aan de redactie bekend maken? Er ligt een brief voor haar (hem). HOTEL "DE RUITER" HOUTHEM bij Valkenburg (Z.L.), St. Gerlach 43, tel. 04406 - 29 86 Riant uitzicht op het Geuldal Doet denken aan de mooie rustige om geving van de Preanger Zeer geschikt voor diegenen die op me disch advies een rustkuur moeten onder gaan Met dieet-patienten wordt rekening ge houden. Alle kamers centraal verwarmd en voorzien van warm en koud stromend water. Volledig pension f 18,50; logie met ontbijt f 11,50 per dag per persoon inclusief be diening en B.T.W.

Tong Tong | 1970 | | pagina 4