NIEMAND MERKTE HET KRACHTEN BIJ TONG TONG GEEN MATJAM... Achteraf stel je het met verbijstering vast. Dat NIEMAND het merkte! Dat sinds de giften binnenkwamen voor het Hidoep Teroes Fonds, de re kening met vaste ongeveer gelijksoor tige bedragen groeide. 15 Februari 13 mille, 1 maart 14'/2 mille, 15 maart 16 mille.. en dan opeens 15 april 26 mille, dus tien mille ineens méér zonder dat er redactioneel melding werd gemaakt van een kolossale gift of een vertien- dubbeling van de normale giften. Hier was iets fout. Hier is ergens bij 'n foutieve boeking een vergissing gemaakt. En het is geen enkele lezer opgevallen. Sterker: het is niemand op ons kantoor opgevallen! Dit kwam doodeenvoudig omdat door een groot aantal personeelsmutaties in diverse werksectoren een plotselinge "over stap" was. Midden in zo'n overstap schoof netjes een verkeerde inschrij ving op de Bank (waar wij twee reke ningen hebben) onze boeken binnen. En vol als wij waren van allerlei andere zorgen, lette niemand in die dagen op het Hidoep Teroes Fonds. Natuurlijk kwam de vergissing van zelf aan het licht bij de periodieke halfjaars-controle..en dan heb je nóg moeite om je ogen te geloven. Wat het verdrietigst is van alles: intussen blijkt dat onze spaarrekening voor het Fonds nog veel kleiner is dan wij dach ten en dat de 60.000 nog lang niet bereikt is. Harder en koppiger "teroes- poekoelen" maar! BRUINE BUS Naast de stortingen voor fonds 60.000 blijft de stroom van bruine centen, stui vers voor de Bruine Bus toenemen. De laatste weken is er zelfs een kleine bandjir geweest van dit muntgeld, met gevolg dat onze vingers helemaal ka- koe zijn van het tellen. Het resultaat: Saldo Bruine Bus per 1 juli 1970 f 7.264,08. HELDERZIENDE geeft consult, ook schriftelijk. Spreekuren, werkdagen van 10 tot 20 uur. Iedere vrijdagavond Psychometri sche séance; aanvang 20 uur. Theo Scheffer, Psychometrist. van Beveringkstr. 157, Den Haag, Tel. 070-55 92 84 HOTEL "DE RUITER" HOUTHEM bij Valkenburg (Z.L.), St. Gerlach 43, tel. 04406 - 29 86 Riant uitzicht op het Geuldal Doet denken aan de mooie rustige om geving van de Preanger Zeer geschikt voor diegenen die op me disch advies een rustkuur moeten onder gaan Met dieet-patienten wordt rekening ge houden. Alle kamers centraal verwarmd en voorzien van warm en koud stromend water. Volledig pension f 18,50; logie met ontbijt f 11,50 per dag per persoon Inclusief be diening en B.T.W. Toen mevrouw M. Moscou-de Ruyter bij ons kwam informeren naar werk- mogelijkheid, deed ze dat op schuch tere wijze in verband met haar leeftijd (over de zeventig) en het ontbreken van alle ervaring op administratief ter-' rein van een periodiek. En eerlijk ge zegd waren wij zó op zoek naar jónge krachten en waren wij (door veel er- Met'r. Moscou-de Ruyter varing) zó benauwd voor oudere krach ten (banjak sakit, koerang tenaga, ou- derdomskwaaltjes, etc.) dat wij haar maar met schroom "uitprobeerden". Wel lezers, haar foto hierbij beeldt haar uit in een voor haar totaal onge wone pose, want deze nieuwe kracht is betoel een KRACHT, werkt met da verende snelheid én tot in finesses én compleet én foutloos én onvermoei baar... we hebben gewoon een stap terug gemaakt naar het begin van deze eeuw toen alle werkers zo werkten. Haar enige voldoening is dag in dag uit (ze werkt altijd tot half zes en zater dag ook!!) véél werk foutloos af te hebben. Moeilijk of lastig bestaan voor haar niet! Voor het eerst sinds ons bestaan zijn de mappen "uit te tikken copy" geheel leeg. We zijn nog steeds verbaasd en zeggen alleen maar "sela- mat, selamat!" Een telefoon is gauw van de haak gepakt. Een nummer is gauw gedraaid. Maar weten wij wel hoe zéér wij an dere mensen uit hun normale doen scheuren? En hoe lang we ze vast houden (dus uit hun eigen werk) voor het opzoeken van een adres, het na slaan van een prijs, het opzoeken van een naam? en zo voort? Weet U dat wij bij Tong Tong dage lijks een heel uur tot soms wel twee uur kwijt zijn aan het beantwoorden van telefoontjes over zaken die lang en breed, en herhaald en heel duidelijk in Tong Tong hebben gestaan? Maar die men dan niet gelezen heeft, alweer vergeten is, of "Tong Tong weg!" of helemaal geen abonnee of elk ander excuus? Niet alleen moeten wij alles afweten van Den Haag, maar ook van alle Pa sar Malams die gehouden worden, we moeten al hun openings en sluitings data onthouden, ja zelfs de openings- en sluitingsuren, programma's en toe gangsprijzen, terwijl alles al vaker in ons blad heeft gestaan. We moeten de prijzen van de boeken en elk ander artikel nog eens noemen, terwijl elk nummer van Tong Tong er voortdurend vol mee staat. Wij moeten onthouden welke reisbureaux vluchten organise ren naar Amerika en Indonesië, voor welke prijzen dat gebeurt en wanneer die speciale vluchten zijn, we moeten... Degene die 90% van deze telefoon tjes ontvangt, is Ems Zwiers. Natuur lijk heeft ze een schriftje waarin alle feiten nog eens staan, maar dat is al zó dik, dat ze nóg met opzoeken hele tijden bezig is. En ze blijft alsmaar engelachtig geduldig. Soms zit ik dat een hele tijd aan te kijken. En vraag dan of ze nog niet razend is of gek. Ze is geen van beide. En ze wórdt ook geen van beide. Sommige mensen wor den zo geboren en blijven zo hun hele leven. Mevr. Zwiers-Monnereau Maar vaak vragen we ons af: is dat nu die sympathieke tong tong-lezers kring? Die alles van Indië onthoudt, maar geen enkel feit van ons blad onthoudt?... We zullen in de toekomst een spe ciale kolom in ons blad opnemen van allerlei dingen die onthouden moeten worden. Of U kunt het zelf doen. Wat gaat eerder gebeuren? Een telefoon is zo gauw van de haak gepakt... T.R. 8

Tong Tong | 1970 | | pagina 8