ALTIJD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT? Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW hotel ,ardjoena' j J. G. YSSEL DE SCHEPPER ALLE VERZEKERINGEN Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake lijk voorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, f 3,90 voor een kuur. verloren en er is zelfs geen één vriend die bij dit graf een traan laat, dan ge beurt het volkomen onmogelijke: één Chinees raapt een handvol Chinezen bij elkaar, onderneemt hoewel einde loos en kansloos bestookt o.a. door zijn broeder Tsjiang Kai-Shek, iets grandioos: "The Long March", een mi litaire mars, die alle westerse leger- marsen in de schaduw stelt: ook de Tocht der Tien Duizend waar Xenophon van getuigde, ook de terugtocht van Napoleon van Moskou, ja zelfs de tri omfmars door het Oosten van Alexan der de Grote. Want hij was een triom fator, en Mao een verslagen verworpe ling. Maar diep in de woestijn, onge slagen en onverwoestbaar, "poekoelt hij teroes" naar een nieuw China van zulke indrukwekkende afmetingen dat Rusland erdoor van de eerste plaats gedrongen wordt en b.v. een toch ze ker onafhankelijk denkend mens (in elk geval géén nabouwer!) als De Gaulle hem een erebezoek komt brengen. Wat ik met het aandacht vestigen op zulke MENSEN (dus NIET systemen als het Communisme) als Soekarno en Mao Tse Tung heb willen zeggen is: laat je NOOIT op je kop zitten, Indi sche groep, Indo, ieder mens. Kruip niet onder zachtgeveerde majoriteiten, verkoop je overtuiging niet en je kan ALLES terugwinnen en meer dan dat, als je maar DOORZET! Maar massa's mensen kijken alleen maar verblind en denken zogenaamd politiek (dus veroordelend politiek) en vele Indischgasten hebben verkeerde socio-culturele opvattingen van wat een Indonesiër is (een ondergeschikte) en wat een Chinees is (een waroenghou- der in Indië) en wat een Japanner is (een barbier). Zij zijn overrompeld door de Historie van Vandaag die zij niet begrijpen en waarover zij dan maar "politiek" oordelen. Hoe jammer! En de geschiedenis gaat nog steeds onbegrepen verder voor ons, papagaai ende massa's: een generaal Suharto doodt "die communistische corrupte- ling" Soekarno NIET, bewijst hem le venslang hormat en geeft hem een staatsbegrafenis (wat "natuurlijk" U en ik niet gedaan zouden hebben) en zet daarmee (bewust of onbewust) een eerste stap op een nieuw beschavings terrein: a. hij accepteert het blijvend karakter van politieke tjaps niet, b. hij accepteert een karakteristiek van deze (zich vredelievend noemende) bescha ving niet, nl. het stempel van automa tische rancune en vergelding, waar door 99% van alle onzuivere handelin gen van de moderne tijd gebrandmerkt wordt. Waardoor in het Westerse Christelijke denken met volslagen ne gering van het Nieuwe Testament het Oude voortleeft. Om kort te zijn: Nieuw Indonesië en Nieuw China zoeken nieuwe bestaans- patronen, ieder op zijn vele eeuwen oud thema, maar in elk geval NIET gede creteerd door het westen. Beide zullen finillllllllllillllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiig Logeren in Den Haag? dan natuurlijk bij 1 Moderne kamers, prima service, prettige sfeer. Iedere kamer EIGEN douche-cel. In p iedere kamer warm en koud stromend water. Vanaf f 20,per persoon per nacht. Gr. Hertoginnel. 205, tel. 070/39 03 24 I mimniiiinHniiniinunuiinmBiuiniiuiiniiitnunDiiiiiiuiiiiiiiiiinnnBniiiiuiiniiiiiinniiiiniiiiTn in de eerste eeuwen zeker fouten ma ken. Vóór gij al te kort of te klein burgerlijk oordeelt, onthoud: geen van de menselijke fouten is niet eerder (en vaak erger) óók gemaakt door het Westen (en behoort dus tot ons eigen "beschavingsrepertoire"). Ook Europe anen hebben vergissingen gemaakt, verraad gepleegd, gemassamoord. Cromwell? De uitgemoorde Franse adel, de dito Russische...? Wie durft te vragen om Soekarno's hoofd? Pas als wij aan de hand van de stu die van het Europese verleden en het Heden ontdekken hoeveel vijanden en vrienden verborgen zaten en zitten in politieke schablones, slaat ons de schrik om het lijf als wij (na een ge slaagde scheldpartij op de vijand) op eens bedenken: welke gifslangen koesteren wij NU als vereerde vriend aan onze boezem, en zullen ons later doden? Met rancune en vergelding ko men wij nergens. De mensheid (even als de natuur) overleeft alleen als wij overal het Goede en Constructieve op bouwen; geen tijd verliezen aan het doodslaan van voorbije schimmen. Ga nogmaals (en zonder politiek voor-oordeel) tot Uw broeder; bekijk hem beter dan U tot nog toe gedaan hebt. Ontdek zijn menselijke plus-kan- ten en help ze te ontwikkelen. Alleen daarin ligt de werkelijke dageraad van een Nieuwe Morgen. Alg. Ass. bedrijf „Argo" Kantoor en woonhuis Corn, de Witt- laan 83, Den Haag, Telef. 55 71 72 Maar wat de brave goegemeente nu doet: het leven van zijn medemens en van de maatschappij verontreinigen met dreigementen en achterklap, is even levensgevaarlijk als de luchtverontrei niging en andere vormen van tastbare vervuiling van onze wereld. Dat is de NACHT! T.R. P.S. Is U overigens nooit opgevallen dat Tjaiie niet alleen Indonesische of Aziatische regeerders nooit aanvalt en uitscheldt, maar ook nooit Nederlandse en Europese? KAPODANG EN KOETILANG Met ontzettend veel geduld en nog meer liefde is onze abonnee, mevrouw H. A. van Straten erin geslaagd het prachtige stemgeluid van twee Javaan se vogels, n.l. de Kapodang (Oriolus maculatus) en de Koetilang (Picnono- tus analis) op de band vast te leggen. Voor belangstellenden vermeld ik hieronder het adres van mevrouw van Straten: Dolderseweg No. 123, Flat 35, Den Dolder. Telefoonnummer: 030-78 75 36. G. H. Bartman 5

Tong Tong | 1970 | | pagina 5