HET ONVERWACHTE FEEST PETROOK EN GARENG Radio Bolland De Indische huizen leenden zich bijzonder voor gastvrijheid, ook als het onverwachts of bij toeval was, zoals in onderstaand artikeltje goed uitkomt. niet Tjalie, je bent zo'n lekkerbek? Maar ja, wat de boer niet kent, dat eet ie niet, moet je maar denken hè. En zo zie je maar weer dat een hartver- overende voorplaat van Tong Tong ddo. 1 augustus 1970, mij uit mijn tent heeft gelokt, zo ongeveer als de ratten vanger van Hameien zou je zo zeqqen. Adieu lui. Wies Robilotti-Bartman Noot: En ik zeg: "Dag Wies. Dat artikeltje van je was heel erg goed en heel erg hartverwarmend. Ex Kajooners zullen er zeker van genoten hebben en je er dankbaar voor zijn. Reken maar!" tali doek touw gemaakt van de ha rige vezels in de bladscheden v.d. arenpalm. peloong de goudsnip blekok een klein soort reiger, koontool zilverreiger nontonners kijkers naar een verto ning, bezienswaardigheid, wat open baar te kijk is. Astaga! la llah Uitroep van opperste verbazing. Allemensen! God bewaar me! ikoe bojo rèk dat is een krokodil (kinderen!) ikan mendem dronken vis. Als de sluis geopend werd, liep het water met geweld en grote kracht weg, waardoor de aanwezige vis versuft geraakte, a.h.w. dronken. pepesan, piendang tjemploong, boem- boe bali visgerechten, baboe tjoetjie baboe voor de was. patil steken met de onder de kieu wen van sommige vissen aanwezige stekels. kentang ongklok gekookte aardap pelen. tjlingak-tjlingoek loerend kijken rie (doeri) dorens, stekels, graat, ketjelik zich misrekend hebben tol lol sufferd Met vakantie gelogeerd bij een oom en tante "in de thee", waren mijn ou ders en ik op een autotochtje 's mid dags in de buurt van 'n andere onder neming geraakt. En juist enkele meters voor de administrateurswoning kregen we panne. We stapten alle vijf uit, en met mijn oom aan 't hoofd, besloten we hulp te gaan halen. De avond was intussen gevallen en toen we bij de poort van de administra teurs-tuin kwamen, wachtte ons een verrassend schouwspel. Overal tussen de bomen waren lampions opgehangen, die 'n zacht, romantisch licht wierpen op paden, vijvertjes en bloemborders, waartussen mensen zich bewogen, vrolijk pratend, of op banken onder 't lover luisterend naar de lieflijke muziek van 'n klein strijkje op de brede mar meren trappen, die naar de open voor galerij leidden, waar gedanst werd. Djongossen met grote bladen verfris sende dranken, gebakjes en bonbons liepen gedurig tussen de gasten rond. Kleine kinderen in kleurige pakjes speelden op 't gras of vingen, gehurkt bij de vijvertjes, "donderkopjes" in 'n netje, die in 'n stopfles vol water wer den overgedaan. Na lang zoeken vond mijn oom de administrateur, die aan 'n tafeltje onder 'n grote boom met zijn employés 'n kaartje legde. "Natuurlijk blijven jullie vannacht hier logeren", was 't antwoord. Ik ben jarig. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd!" Eén der djongossen moest de chauf feur cornet roepen, om te zeggen, dat ze in de verlaten auto moesten gaan slapen ter bewaking. Een grote fooi kregen ze alvast vooruit, en matjes, eten en drinken mee, om 't zich daar gemakkelijk te maken. 't Duurde niet lang, of we dansten al vrolijk rond: Oom met de vrouw van "de Baas", Tante met "de Baas" zelf, mijn ouders met diverse mensen en ik met de jongste employé, die verrukt was, daar jonge meisjes schaars wa ren op de onderneming. We deden ouderwetse, zorgeloze spelletjes in de tuin, aten ons ongans aan klappertaart en pasteitjes, en rolden zalig-moe on der de klamboes van grote koele bed den, tot de zon, door de kieren van de ramen spelend, ons wekte na een feest, dat zelf wel 'n droom leek! L. Bourdil-Rotteveel Aix en Provence Eigenlijk een simpel vertellinkje, zonder cli maxen en anti-climaxen, maar juist daarom bijzonder karakteriserend voor de spreekwoor delijke Indische gastvrijheid Red. Garèng: Trook, Trook, kowé arep mèlu partai opo? Petrook: Aku wong negih (rijk); joh moesti mèlu P.K.I, to Rèng. Garèng: Loh Trook, kowé mboh odjo sembrono (roekeloos) toh. Wong Wong, sing mèlu partai Kommunis di goroh loh. Petrook: Odjo wedi Rèng, aku ora mèlu partai Kommunis Indonesia. Garèng: Lah kowé kondo mèlu P.K.I. Petrook: Ijo, naming aku mèlu partai Kapitalis Indonesia. VERTALING: Garèng: Trook, Trook, met welke partij wil je meedoen? (lid worden.) Petrook: lk, als rijkaard moet natuurlijk mee doen met de P.K.I. toh Rèng. Garèng: Ah, Trook wees toch niet zo roekeloos. Mensen, die met de Partai Kommunis Indone sia meedoen, worden gegoroh hoor. Petrook: Wees maar niet bang Rèng; ik doe niet mee met de Partai Kommunis Indonesia. Garèng: En je zei, dat je met de P.K.I. moet meedoen. Petrook: Zeker Rèng, maar ik doe mee met de Partai KAPITALIS Indonesia. Ingez. door O. H. Kiliaan 13 Stationsweg 143 tel. 070 60 17 03 DEN HAAG Stationsweg 77 tel. 070 60 15 12 DEN HAAG Herenstraat 157 tel. 070 86 32 01 VOORBURG Fred. Hendriklaan 161 tel. 070- 55 66 97 DEN HAAG Alleenverkoop van IMPORT platen uit In donesia, Trio Aleyo, Salina, Ivo Nilakresh- na, Ernie Djohan, Aida Mustapha, Diah Is- kander, Isnarti, The Steps enz. Prijs f 19,50 per stuk in zeer goede stereo kwaliteit. Nieuwe L.P. van Hr. Valk is uit! "SCHOON INSULINDE" prijs f 12,80. Ook import pla ten uit India, Pakistan, veel filmmuziek uit die streken. Prijs f 19,90 per stuk.

Tong Tong | 1970 | | pagina 13