LANGS TIJGER PADEN Lex Denninghoff Stelling PRECIES VAN MING TOT MAO HANDIGE BOEKJES BOEKJE VOOR PATIENT bent, nog beschikt over een paar goe de ogen, een reactievermogen boekan main... een vogel "springt"... het schot is er meteen uit ook. Hij ligt! Sommigen wachten even, tot de vogel goed op gang is en vaart heeft en gooien er dan een schot op.Lopen tegen de wind in. Ach, dat was een goede tijd Bijgaande foto is van de heer A. E. Heuer en werd in West Java genomen. Weet U hoe U verder thuis de buit moet behandellen? Zal ik U vertellen. Plukken, opensnijden, goed wassen. Daarna brood weken in melk en een geklutst ei. Na geraspte kaas en fijn gesneden ham toegevoegd te hebben, hiermede de snippen vullen. Zorgvul dig dichtnaaien en braden in boter, (van Cooth). Mister! Hay mister! Wilt U alsjeblieft na gesmuld te hebben, je vingers even natellen? Mister! Tanggoeng wèh vier, vijf stuks! G. H. Bartman j Sterk verlaagd in prijs Thans slechts f 4,incl. porto. Verkrijgbaar in de Elsevier-serie Wereld der Dieren: bij Boekhan del Tong Tong: Insecten - Amphi- bien - Vissen - f 21,50 per stuk incl. porto. Voor mensen die precies zijn, kan in de Enkhuizer almanak gelezen wor den dat de winter begint op 22 decem ber om 7 uur, 35 min. en 49 sec. En dan wordt het weer Lente op 21 maart om 7 uur, 38 min. en 33 sec. En vol gend jaar begint de winter op 22 de cember om 13 uur, 24 min. 12 sec. De grootste politieke en culturele ster, die in de laatste vijftig jaren aan het Firmament der Wereldgebeurtenis sen verrezen is, is misschien de onbe kendste. Die ster is China. En wij weten nochtans haast zeker dat deze ster het leven in de hedendaagse beschavin gen in de komende eeuwen het sterkst zal beinvloeden. Het is daarom goed om kennis te maken met "China van Ming tot Mao Tse Tung", boeiend van af het voorwoord door Robert Guillain tot het laatste hoofdstuk van de schrij ver Roger Pelissier. Het boek handelt dus niet uitsluitend over Mao Tse Tung, maar over de voor geschiedenis vanaf 1839 tot heden, een voorgeschiedenis die boeiend is (en af en toe zelfs adembenemend), op welk uur van de dag U het ook ter hand neemt. Goede raad: neem vooral in het begin een aantekenblokje om de namen van belangrijke figuren op te schrijven en ze zodoende beter te onthouden. Wie dit boek leest, begrijpt waarom een man van uitzonderlijke statuur als De Gaulle in persoon met China had willen kennis maken, 10, En evenzeer lezenswaard over dit onderwerp zijn: Amaury de Riencourt: "De Geest van China" (f 8,10 incl. por to) en W. Heissig: "Een volk zoekt zijn Geschiedenis", 10, Het zijn toch wel handige boekjes, die Bircher Benner handboekjes. Toen ik horizontaal lag onder doktersbehan deling, kwam ik er eindelijk toe, het boekje te lezen over "aderverkalking en hoge bloeddruk". Gelukkig is dit een boekje dat niet alleen maar zegt wat er allemaal NIET mag, maar ook wat je WEL moet doen om betere kan sen te krijgen op beterschap. Verder hangt het alleen maar van je eigen wijsheid af en van de soepelheid van de omstandigheden waaronder je werkt, of je ook wérkelijk baat vindt. Verbazingwekkend is het te lezen hoe enorm wijdverspreid deze ziekte is, meestal door onregelmatig leven onder hoge druk. En je leest ook van die merkwaardige statistische gegevens, waarbij je leert dat de totale lengte van bloedvaten van een mens 100.000 km is of 2'/2 maal de lengte van de equator. We hebben de Ruimte van de wereld in ons! Dit boekje kost 4,90 plus 0,40 porto. Andere boekjes in deze serie zijn: Lever- en galpatienten Maag- en darmpatienten Smakelijk eten zonder zout Slank worden door gezond eten Sapdranken en rauwkost Hartpatiënten Reumapatienten Nier- en blaaspatienten Huidziekten Verschenen zijn de "Enkhuizer Alma nak 1971" en het "Statistisch Zakboek 1971". Er zijn in verhouding maar erg weinig lezers, die er belangstelling voor hebben, zoals ons blijkt uit onze boekhandels-verkoopcijfers van vorige jaren. Toch steekt de persoon die er een klein beetje aandacht voor over heeft, uit het statistisch zakboek een massa kennis op van de nederlandse maatschappelijke structuur. Van de meeste mensen is het begrip van aan tal, c.q. frequentie van zaken en ver schijnselen in onze natie "nogal ama teuristisch" of erg subjectief, immers uitgedrukt met "veel", "weinig" of "weetniet", waarop dan uitspraken worden gebaseerd. Wie een beetje houvast wenst, komt met dit boek aar dig op weg. 7,50 incl. porto). De "Enkhuizer Almanak" is eigenlijk een soort vademecum voor het huis houden en ikzelf heb ervaren dat b.v. de globale weersvoorspellingen vrij aardig uitkomen. Alle markten van het jaar staan erin vermeld (maar helaas de Pasar Malams nog niet, omdat alle pasar malams maar op eigen houtje georganiseerd worden en nooit lang genoeg vooruit!). En verder staan er de uiteenlopendste dingen in, van obatjes voor verwijdering van vlekken af tot zons- en maansverduisteringen toe! 5,20 incl. porto). Maria Dermoüt: Verzameld werk. Verkrijgbaar bij Boekhandel Tong Tong. In het vorige nummer van Tong Tong stond ten onrechte als prijs vermeld: f 35,90. Dit moet zijn f 29,90 incl. porto. Een mooi St. Nicolaas- of Kerstgeschenk! MOESSON BOEKHANDEL TONG TONG ƒ4,15 0,40 porto 19

Tong Tong | 1970 | | pagina 19