ik ik LEZERS HELPEN IN HET KIELZOG Senaat veegde vloer aan met Beernink" n.v. Azië Zwitserland Technisch Bureau HENNEMAN DE VORSTELIJKE WAJANG AGENDA vari de tournee van de ko ninklijke Javaanse Hofdansers van het Sultanaat van Jogjakarta. Den Haag/Nederlands Congresgebouw gala donderdag 1 april, zondag 4 april avondvoorstelling matinee, maandag 5 april, dinsdag 6 april, woensdag 7 april, donderdag 8 april, vrijdag 9 april, zaterdag 10 april, zondag 11 april matinee, maandag 12 april matinee, dinsdag 13 april Haarlem/Concertgebouw vrijdag 16 april, zaterdag 17 april Utrecht/Stadsschouwburg zondag 18 april Drachten/Schouwburg De Lawei dinsdag 20 april Tilburg/Schouwburg zaterdag 24 april Maastricht/Stadsschouwburg donderdag 29 en vrijdag 30 april Rotterdam/De Doelen zaterdag 1 mei en zondag 2 mei matinee Arnhem/Stadsschouwburg woensdag 5 mei Deventer/Schouwburg donderdag 6 mei Nijmegen/Stadsschouwburg vrijdag 7 mei Hengelo/Concertgebouw zaterdag 8 mei Groningen/Stadsschouwburg donderdag 13 mei Eindhoven/Philips Ontspannings Cen trum zondag 16 mei en maandag 17 mei Amsterdam Wordt nog nader bekend gemaakt. Deze agenda is niet volledig. Volg de aankondigingen in de kranten en kunst agenda's! Op het ogenblik van het ter perse gaan van dit nummer zijn de prijzen van de toegangsbiljetten nog niet bekend. Men informere dus zelf bij de betreffende schouwburgen etc. De kaartverkoop voor de uitvoeringen in het Congresgebouw te Den Haag vindt plaats vanaf 15 maart, tussen 10 - 6.30 u. op werkdagen, tussen 12 en 6.30 u. zondags. Wilt U allemaal uw postzegelvoorraad nog eens controleren? Wij ontvangen namelijk REGELMATIG brieven, brief kaarten en adreskaarten met VEROU DERDE FRANKERING, waar wij dus strafport voor moeten betalen. En dat loopt toch wel op, weet U! Wij zelf vinden het niet erg, maar misschien krijgen op deze manier ook vrienden en goede relaties van U strafport te betalen. En dat kan vaak Uw betrek kingen wél schaden. VRIJE UNIVERSITEIT Amsterdam Sociaal-Wetenschappelijk Instituut Afa. Niet-Westerse Gebieden De Boelelaan 1105 In Tong Tong van 15 april 1969 las ik een artikel "Gamelan en Bijgeloof". Hierin werd de naam genoemd van de heer Taylor, als een kenner van wajang en gamelan. In verband met mijn a.s. onderzoek naar de positie van de dalang en zijn functie in het hedendaagse wajang zou ik graag contact willen opnemen met deze meneer Taylor. Zoudt U mij aan zijn adres kunnen helpen? Mijn onderzoek zal plaatsvinden in het kader van mijn doctoraalstudie in de culturele antropologie gedurende de maanden mei, juni, juli en augustus en wel te Solo en Djoqja. In deze periode hoop ik tevens voldoende materiaal te kunnen verzamelen voor het schrijven van een doctoraalscriptie: de sociaal-culturele betekenis van de wajang in het hedendaagse javaanse leven. Indien U mij aan gegevens of adressen kunt helpen zou ik U zeer erkentelijk zijn. Mevr. V. M. C. Everts-van Groenendael De Zwaanstraat 4 Wijk aan Zee Pah Pittie is "maar" kleinlandbouwer geweest. Af en toe staan er kleine stukjes van zijn hand in Tong Tong. Leuk. Maar verder: vergeet ze maar. Denkt U? Kijk, hoe Tong Tong, vaak juist om zijn "waardelooste" stukjes, zijn weg vindt naar studenten en universiteiten! Vergeet dit niet, lezers! Hoe minderwaardig of "voorbij" vele mensen Tong Tong ook achten, ons blad wordt in ettelijke universiteitsbibliotheken bewaard EN GELEZEN. Nog steeds dank ik de goden, dat ik van dit blad een "saudara-blad" voor iedereen heb gemaakt, waardoor ook de kleinste adik, de eenvoudigste huismoeder, een weg vindt naar de Ónver- geetlijkheid en Hoge Dienbaarheid. Van 10 t/m 26 september zal op het Malieveld in Den Haag een "reuzen- kermis" gehouden worden, die de naam "Rekreade" zal dragen, en naar de or ganisatoren hopen, tienduizenden be langstellenden zal lokken. Wie de Pasar Malams kent (die zich in de laatste tijd over heel Nederland verspreiden) en de Pasar Baroe op 15 aug. in het Statenkwartier te Den Haag heeft meegemaakt, ziet deze reuzen- kermis direct als een voortzetting van deze voor Holland ongewone manier van "markt houden". De Rekreade plakt namelijk de stalletjes van de Pasar Malam vast aan de kermis en boven dien aan de "open straat". Als de regen niet te veel roet in het eten komt strooien, kan dat nog een ongewoon feestelijke markt worden voor Den Haag! Als we terugdenken aan onze eigen Pasar Malams en hoe destijds ook veel Indischgasten scham per dachten dat hiermee "munt gesla gen werd uit Indisch heimwee", dan vragen we ons af hoe er nu geoordeeld zal worden over deze wijze van "mar keting"! Alleen één ding is zeker: de echte Indischman zal begrijpen dat juist door deze steeds duurdere groei het wezen lijke karakter van de Pasar Malam ver dwijnen zal. Dat is: eenvoud, menselijk heid en broederschap. Want helaas: hoe groter massa's, hoe minder broe derschap... Als we nu al koppen in kranten zien als deze (deze stond in de krant van 3 maart en het doet er niet toe wélke, want alle kranten op hun beurt komen zo voor de dag!), kunnen we wel raden wat er tijdens de a.s. verkie zingen op onze boterham komt. En in al die jaren dat we nu hier leven, weten we ook wel dat dit nu eenmaal "het politieke klimaat" is in Nederland: een onbedwingbaar verlangen om maar zo grof en zo plat mogelijk te zijn. Dat is trouwens ook één van de redenen, waarom de gemiddelde Indischman buiten de politiek blijft, zelfs al be komt dit hem op de duur slecht. Want wie helemaal niet mee doet, krijgt van zelfsprekend NIETS. Het merkwaardige is, dat al deze grofheid hanterende mensen niet dóór hebben dat de beledigER er lelijker door getroffen moet zijn dan de bele- digDE. Hoe dan ook: het zal er wel op uit draaien dat straks de TV dagen lang niet aan zal staan. Zijn die scheldpar tijen op zichzelf al hoogst onaange naam, het moeten kijken naar scham pere, laatdunkende, ingebeelde gezich ten doet helemaal de deur toe. Wat alleen maar teleurstelt is het besef dat het altijd niet anders kan dan zó... Handel MIJ. Sinds 1916 ELECTRISCHE-, CENTRALE VERWARMINGS- EN SANITAIRE INSTALLATIES, TEVENS GASFITTERS specialisten in onderhoud en vernieuwingen van installaties in reeds bestaande huizen. Volledige garantie, prijs offerten. Atjehstraat 68-72 Den Haag Telefoon 55 03 00 (3 lijnen) 5

Tong Tong | 1971 | | pagina 5