ff 2e Pasar MALAM TILBURG Pelikaan IJshal te Tilburg Le Sage ten Broekstraat samen in "TILBURG TOTAAL" Ja, we zitten er middenin en deze steeds weerkerende beelden bewijzen, dat er een gemeenschappelijk en uni verseel voelen aan ten grondslag ligt, gevoelens, die met bepaalde kleuren, geuren en beelden corresponderen. Het artikel was (onbewust?) als een zwanenzang geschreven, of beter, als een vlinderzang en zie, het danst en deint nog verder over het water en de sliert zeedrift is nog steeds intact. Wist je overigens, dat (bepaalde) vlinders in staat zijn oceanen over te steken? De Atlantische oceaan bijvoorbeeld. Soms strijken ze neer als een dartelen de wolk op een schip midden op zee om even uit te rusten... En ook zijn er vlinders die jaarlijks de Alpen overvliegen, over gletschers en steenwoestenijen, honderden kilo meters ver, duizenden meters hoog tja, God's Goochelaartjes noemde ze immers Augusta de Wit! En nu schieten me nog andere versregels te binnen. "Wir sind wie Falter in der Luft Und sind doch schwebende Von einer Hand mühlos gehalten Und wir wissen nicht Wie wir geführt sind ins gelobte Land". (Fragment) Alles duidt erop dat de vlinder on sterfelijk is als symbool van het on sterfelijk menselijk verlangen, op zoek naar het "Beloofde Land" van oor sprong, het land waar de grote univer sele oer-waarden heersen, de echo waarvan in ieder menselijk hart meer of minder zwak naklinkt Eenvoud, Waarachtigheid, Puurheid, Eerbied, Be schikbaarheid Wij, verweesde In- dischmensen, hebben toch maar het ge luk gehad met deze waarden, zij het wellicht vluchtig of onbewust, in aan raking te komen en ons heimwee is geloof ik voor alles hièrop gericht. Dat is niet alleen vergeeflijk, maar zelfs goed en eervol, als droegen we een gouden onderscheidingsteken onzicht baar in onze borst. Geen verdienstelijk goud, maar geschonken goud, als een klein kostbaar amulet, door Nènèh ons om de hals gedaan, toen we nog in de wieg lagen. Laten we er zuinig op zijn, en meelij hebben met de geciviliseerde kachelzitters, die hun waarde-loos-heid, hun grote leegte, opblazen moeten met de wind van hoon, nijd en arrogantie, om toch maar iets "voor te stellen". Zij kunnen er tenslotte ook niets aan doen, geen Insulinde-doop meer te kun nen ontvangen. Hierbij doe ik een poging het melo dietje van "Koepoe koepoe" te note ren zoals het in me is blijven hangen, de vele vele jaren door. Misschien kent iemand anders het ook, en/of beter! Roline G.P. t*er> brikfj rU (Ta cctr cU T&. cê Kot koe Ter bft. oooooo<x)oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooq op 30 april, 1 mei en 2 mei 1971 in de in het kader van TILBURG TOTAAL onder het motto OOST en WEST In het hart van Brabant: Tilburg In het hart van Tilburg Met oosterse muziek show menu's dansen Pasar Malam De Tilburgse Pasar Malam, nu al befaamd bij standhouder en publiek, want NIET DE GROOTSTE, WEL DE GEZELLIGSTE Er is (heel misschien) nog een beetje standruimte te huren voor wie er over in zit, toch nog niet gehuurd te hebben. Bel dan snel: 04250-7 21 57 (mevrouw I. Sevenhuysen-Kolmus) Secretariaat van de Stichting Pasar Malam Tilburg: Robert Fruinstraat 25, Tilburg, Tel. 04250-2 35 67 Toegangsprijzen: I. 2,50. Kinderen tot 12 jaar I. 1, Op 30 april hebben kinderen tot 12 jaar, mits onder geleide van twee volwassenen, gratis toegang Groepen vanaf 20 personen genieten een reductie van 20% op de toegangsprijzen. Voor verdere inlichtingen terzake stelle men zich in verbinding met het secretariaat. &OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXX)OOOOOOCXXXXDOOOO 5

Tong Tong | 1971 | | pagina 5