'S AVONDS VERMOEID NAAR BED? GEEN ENERGIE? Aktief VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW kan voor u de oplossing zijn. ATTENTIE! Wat gebeurt er in China MACHTIG BOEK! CAPSULES Dit nieuwe, natuurlijke antwoord Als u 's avonds oververmoeid bent, geen energie meer bezit, kan dat be tekenen, dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzakelijk voor de juiste bloedtoevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Neem daarom Aktief Capsules. Deze combineren hoge concentraties van tarwekiemen (de rijkste bron van „groei"- en ,,energie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitaminerijke con centraties. Aktief Capsules zijn smaak loos, werken niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over de invloed van Aktief Capsules op uw energie en welzijn. Begin vandaag nog met Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apo theker en drogist, 3,90 per kuur. Nu verkrijgbaar in handige doordruk- verpakking. Vervolg "Slaven en Slavenhandel" van de slavenhandel dan ook niet be reikt. In 1868 werd de laatste slaven haler, de klipper "Primo", bij de Congo- rivier opgebracht door een Engelse kruiser. Pas door de afschaffing van de sla vernij zelf kwam ook aan de slaven- smokkel een einde. In het begin van de jaren '50 van de vorige eeuw stond de publieke opi nie in Nederland tegenover het pro bleem van de slavernij overschillig. Omstreeks 1850 werden er op de beurs van Amsterdam nog "plantages met derzelver slavenmacht" verhandeld en kon men advertenties waarbij deze werden aangeboden in de krant aan treffen. Tenslotte werden op 1 juli 1863 de ruim 33.000 slaven in Suriname vrijver klaard. Kanongebulder kondigde hun vrijheid aan. De populariteit die het Oranjehuis onder de vrijverklaarden genoot, was toe te schrijven aan het feit dat zij meenden, hun vrijheid aan Koning Willem III persoonlijk te dan ken te hebben. Tevoren had een aantal Amsterdamse belanghebbenden door middel van een verzoekschrift aan de He Kamer en de Koning nog getracht de afschaffing van de slavernij te ver hinderen. Tot in onze dagen heeft het instituut van de slavernij zich onder verschillen de namen en vormen weten te hand haven, waarvan de rapporten van de Verenigde Naties, welke instelling zich met deze materie bezighoudt, getuigen. Ch. Manders Literatuur: L. C. Vrijman, Slavenhalers en Slaven handel. BEKENDMAKING Museum Bronbeek blijft gesloten tot Hemelvaartsdag (20 mei) wegens werk zaamheden. Al is het Chinese volk het grootste ter wereld en ook al ontwikkelt het na oorlogse China zich met enorme kracht, wij hier in Holland hebben er maar het etiketje "Communistisch" op geplakt en willen er kleinburgerlijk verder niets van weten. De klein-Hollandse etiket- tenplakkerij hebben we wél gauw over genomen! Terecht waarschuwt Paul Claudel in het begin van het boek: "Dingen houden niet op te bestaan, als we ze de rug toe draaien!" Wat gebeurt er bij dit 700 miljoen zielen tellende volk, of het nu commu nistisch is of niet? Daarvan vertelt dit platenboek op een zeldzaam openhar tige manier met een serie prachtige foto's van de Paris Match-fotograaf Mare Riboud. Het is wonderbaarlijk hoe enorm veel goede foto's vertellen kun nen, want hoewel er een minimum aan (Engelse!) tekst bij de foto's gaat, is het ons alsof we met één reuzenstap over de Grote Muur gestapt zijn en overal rond mogen kijken. Bij de aan doenlijk menselijke levenstrekken van eenvoudige mensen én bij de foto's van massa-manifestaties die een on vergelijkbare waarschuwing van reu zenkracht geven. Met dit boek zijn we op slag een heleboel wijzer geworden en hou den dan nog een artistiek platenboek over, waar we later vaak naar zullen grijpen. Mare Riboud: "The Three ban ners of China"; 10,incl. porto. Dat van de dierkundige A. Hooger- werf over de dieren van schrik niet Oedjong Koeion, misschien wel het minst bekende stukje van Java. Waar zoals we weten de natuur streng beschermd werd, omdat daar de neus hoorns woonden. En de tijgers. En nog andere "uitstervende dieren" in deze moordlustige mensenwereld. Voor de liefhebbers van dit soort lectuur zij vermeld, dat het boek (een kanjeus van 500 grote pagina's) maar eventjes 90,kost (negentig gul dens) en geschreven is in de engelse taal. Ook is het niet avontuurlijk of spannend geschreven, maar uitvoerig met een wetenschappelijke hand. En het bevat een enorme schat van me tingen en statistische gegevens. De Indischman vrij aardig kennend, weten we dat het nochtans wel kopers vinden zal. U krijgt het natuurlijk zon der portokosten thuis gestuurd en wij wensen U er alle plezier mee dat maar verwacht kan worden van een boek van negentig pop sec! Nog even de gegevens: A. Hoogerwerf: "Udjung ku- lon The Land of the last Javan rhino ceros". CONCERTGEBOUW HENGELO (O) zaterdag 8 mei - 20.00 uur Koninklijke Javaanse Hofdansers van het Sultanaat van Jogjakarta. Een cultureel evenement van de aller eerste orde. Groep 38 personen: 3 danseressen, waaronder de oudste dochter van de Sultan; 5 zangeressen, 13 dansers en 11 musici (gamelan orkest). De broers van de Sultan Prins Soerjobrongto en Prins Puger nemen eveneens aan de uitvoering deel. Entree 12,50; 10,7,50 en f 5,incl. plaatsbespr. en garderobe. Kaartverkoop v.a. do. 6 mei van 11-14 uur en tel. 05400- 1 22 02 van 12-14 uur.

Tong Tong | 1971 | | pagina 9