Fonteijn Co - <2> waz£^> wüzrijmpjeó Vlamingstraat 5, Den Haag, Tel. 11 66 77 v/h te DJOKJA GOUDEN schakelarmbanden krintjing slangen colliers (6 tot 100 gr.) toesoek konde peniti kabaja van 22 karaats goud BRILJANTEN markiesringen hangers oorknoppen gezet in 22 karaats goud MIDO 22 Karaats verlovingsringen polshorloges SEBELAH ROTAN ARMBANDEN VAN 24 KRTS GOUD (mas kertas) Komt U van BUITEN Den Haag? Wij betalen, bij aankoop vanaf f 200,de reiskosten voor één persoon geheel terug I I De Beatles We hebben in ons blad meerdere malen onze sympathie voor de Beatles uitgesproken. En zelfs ons respect, want hun (zelfgemaakte) songs zitten vol van een wijsheid die wij van zulke "onontwikkelde straatzangers" (zoals we hen wel eens hebben horen betite len) niet zouden verwachten. Maar ook vele jazz-liedjes uit "the roaring twenties" raken ons dieper in "de diepste roeringen van de ziel" dan vele dikke folianten vol wijsbegeerte. In ons blad zullen we wel een keertje meer songs opnemen, zodat u in staat bent ze zelf te kunnen bestuderen. Eigenlijk is "wijsbegeerte" nóch een goed woord, nóch een mooi begrip. Omdat het immers (hoe "edel" ook) het begrip "begeren" inhoudt. Ik ver kies het woord "bezinnen" omdat het vraagt om zich te bezinnen op de vele zaken en strevingen van het leven. En een mens die dat voortdurend doet, is een bezonnen mens. Let eens op de bezonnenheid van de volgende "Beatle song" gemaakt door George Harrisson: LOVE YOU TO Each day goes so fast, I turn around,* it's past, you don't get time to hang a sign on me Love me while you can, before I'm a dead old man. A life-time is so short, a new one can't be bought, but what you've got means such a lot to me. There's people standing around, who'll screw you to the ground, they'll fill you in with all their sins, you'll see. Elke dag gaat zó vlug voorbij, Ik draai me om, en hij is alweer verleden, je hebt niet eens de tijd om een etiketje op me te plakken. Hou van me zo lang je nog kan voordat ik een dooie ouweman zal zijn. Een mensenleven is zó kort, en een nieuw kan je niet kopen. Maar wat je hebt, is alles voor mij en verder Er staan overal mensen om je heen die bezig zijn je aan de grond vast te schroeven. en ze zullen je opvullen met al hun eigen zonden, kijk maar! 1. Sudah liat berapa kembang Tidak melawan Kembang Melati Sudah ku liat berapa Orang Tidak melawan si Djantung Hati. 2. Kain item buat Sampiran Burung apri berbaris baris Siang malem mendjadi pikiran Tidoer mengimpi Bangun menangis. 3. Nasi dingin apa ikannja Mata sampi-Petjel selada. Hati dingin apa obatnja. Tertjioem pipi tertoempang dada. 4. Mag niet, mag wel, Barang sak imiet, mendjadi banjak rèwèl. 5. Sidji, Loro, Teloe. Mampir ngo'mbe Noenoet toeroe. 6. Pring Poddo pring Ndook Goddong sambilotto Tanding jo tanding Ndook, Doewit moe wis onno piro. 7. Hodjo lali lol Titipannee Gambir Mbako. 8. Rokok klelobot mbako Semarang Gaweanné abot doewitté Larang. 9. Ketjil, ketjil koeda koeningan, Beloem di samboek soedah berdjalan. Ketjil ketjil nonnah sekarang Beloem di tjobak soedah bergojang. Ingez, door Pah Pittie (Vertaling) 1. Ik heb veel soorten bloemen gezien Maar niets overtreft de Melati. Ik heb vele meisjes gezien Maar geen enkel overtreft mijn liefje. 2. Van zwart goed werd een drooglijn gemaakt. De rijstdiefjes vliegen in troepen over het veld. Dag en nacht blijf ik steeds aan je denken Als ik slaap, droom ik van je en als ik wakker word huil ik. 3. Koude rijst, wat is de toespijs Een spiegelei en slabladeren. Wat is de medicijn van een koel hart? Een zoen en een omhelzing, (toempang meedoen) (dada borst.) 4. Mag niet, mag wel. Een kleine oorzaak, grote gevolgen. 5. Een, twee, drie, Aankeren om een glas water en werd zijn vrouw. 6. Bamboe tegen bamboe, Het blad van de Sambiloto. Je zoekt een tweede vrouw, Hoeveel geld heb je al gespaard. 7. Vergeet onze afspraak niet! 8. Klobot sigaret met tabak van Semarang. Het werk is zwaar maar het loon gering. 9. Klein zijn de paarden van Koeningan. Zonder een zweep lopen zij al al hard. Klein zijn de meisjes van Tegenwoordig, Maar deze zijn reeds geraffineerd. 11

Tong Tong | 1971 | | pagina 11