BOEKHANDEL TONG TONG jos. van Arcken HOMMAGE OUDE BOEKEN 9,50 19 Hier een prachtige gado-gado soldaat gemaakt. Vervolgens zuidwaarts naar Klakah (neen, ik zal U niets vertellen van het schitterende meer, waar we vroeger zo vaak hebben gepic-nict, van de heerlijke ananassen, waar deze plaats om beroemd is). Loemadjang door, even de kant van Pasirian op en rechtsaf naar "boven". U kunt natuurlijk wel begrijpen, hoe ik van deze tocht genoten heb. Die stille weg, de prach tige berglandschappen, sawah's, bam boebos, het was allemaal zo mooi! Ik kwam echt ogen te kort! Om 4 uur waren we bij de pondok van Rachmad in de desa Besuksat op de zuid-oost helling van Java's hoogste berg, de goenoeng Smeroe. Het einde van onze rit. Wat ik hier het eerst zag? En rook? De Coffea Robusta bloeide uitbundig met grote, spierwitte trossen heerlijk geurende bloemen! (wordt vervolgd) Pasar Indische markt Bandeng Zeer smakelijke zeevis soort (zilverharing) Petis Pasta of extract van vlees, vis of oedang (garnaal) Kepiting krab Goenoeng Gangsir plaatsje tussen Porong en Bangil in Oost-Java. Letter lijk vertaald: De berg van de aardkre- kel! P.T. Perseroan Terbatas Naamloze Vennootschap Pabrik Tenun letterl. Weeffabriek textielfabriek Omong-omong praten, keuvelen klamboe muskietengaas beras ongekookte gepelde rijst Lampoe templek letterl. "Plaklamp", Petroleum muurlamp Tjeleng wild zwijn Gado-gado gekookte groentesoor ten, overgoten met een katjang (pinda) saus. Pondok tijdelijk verblijf. Hier: buiten verblijf. "Optrekje" "buiten". KLAKAH! Bij het bergmeer (Goenoeng Lamongan) stond vroeger een herstel lingsoord voor SS personeel. Stichter hiervan was de heer W. A. van Oor schot, Chef Exploitatie SS Oosterlijnen. Beheerder was toen een Zwitser, ge trouwd met een Indische vrouw. Zij dreven ook een restaurant. Die vrouw kon koken!!!! Fantastisch! DE VLUGSTE MANIER van bestellen bij Tong Tong: be stelling op de giro schrijven, giro zenden naar Tong Tong, Prins Mauritslaan 36, Den Haag. Dus NIET in de girobus doen, duurt soms 4 dagen voor wij de giro ontvangen I Wij verzenden uw bestelling direct na ontvangst van uw giro, incasseren komt later. Op deze manier kunt u de barang binnen 3 dagen thuis hebben I Dat hebben wij gezet boven een brief, welke Mejuffrouw A. Donker Cur- tius ons zond (zie T.T. No. 18 d.d. 1 april j.l.) en waarin zij o.a. schreef: "Nimmer hebben mijn Moeder en ik iemand ontmoet die mijn Vader, Henri (Harry) August Donker Curtius, in het kamp Takanon heeft gekend. Ik heb nog een vage hoop langs deze weg iemand te bereiken die over mijn Vader vertellen kan. Een zekere "Wiete de Lange" was zeer goed bevriend met hem ook deze "Wiete de Lange" hebben wij nooit kunnen vinden." In de Goede Week kregen wij van mejuffrouw A. Donker Curtius de vol gende brief: 's-Gravenhage, 7 april 1971. Thomsonlaan 172. Ongetwijfeld, geachte Heer Bart- man, zult U mèt mij verheugd zijn te vernemen dat de geplaatste ad vertentie inzake mijn Vader succes heeft gehad! Ik kan het zelf nog niet goed ge loven de Mijnheer de Lange, waar wij al die jaren naar gezocht hebben, bevond zichin Den Haag. Zelf was hij geen abonné van Tong-Tong, doch vrienden waarschuwden hem dat hij "ge zocht" werd. Hij wist zich mijn Vader nog heel goed te herinneren en komt spoe dig eens bij ons. Is het niet fantastisch? Ik hoef U niet te vertellen hoe ver heugd wij zijn. Is hiermede niet nogmaals het belang bewezen van een contactblad als TONG-TONG? Ergens bestaat dóór Tong-Tong een band tussen alle mensen die in Indië geweest zijn een band die nimmer verbroken kan worden. Woorden van dank kan ik moeilijk vinden dat kunt U toch tussen de regels lezen? In dankbaarheid tekent, met vriendelijke groeten, Anneke Donker Curtius Thomsonlaan 172, 's-Gravenhage Niet alleen ik, geachte mejuffrouw Donker Curtius, maar iedereen zal met U dankbaar en blij zijn, dat de ge plaatste advertentie inzake Uw vader succes heeft gehad. Ik kreeg Uw brief in De Goede Week. Inderdaad, het was voor ons allen een Zeer Goede Week! GHB Voor Uurwerken en Juwelen als van ouds naar Laan van Meerdervoort 520 Den Haag - Telef. 33 64 41 De aarde van Deli, Willem Brandt f 10, Het omberspel, W. Broese van Groenou (voor de liefhebbers!) 3,50 Memoires van Adm. Helfrich, dl. l-ll 30,— Java, Geografisch, ethnologisch, his torisch door P. J. Veth (deel III, 1098 pagina's) 25, Generaal Swart, pacificator van Atjeh 40,— Geweldige natuurkrachten, Mr. G. Vis sering (uitgave t.b.v. het Smeroefonds, 1910) 15,— N.B. wij ontvingen nog vele andere oude boeken, platenboeken, Ind. ro mans, etc., etc. Komt U zaterdag gezellig even neuzen? TIJD VOOR DE PLANTEN! Tuinheesters, deel I, R. Herwig 8,50 Vaste planten in uw tuin, Herwiq 100 kamerplanten in kleur, Muller-ldzerda 7,20 Bloemen op het balkon, Herwig 7,90 Kamerplanten van deze tijd, 125 plan ten in kleuren, August Güse 8,90 Van week tot week in eigen tuin, Kromdijk f 12,50 Alles over kamerplanten, J. Bergmans 23,40 Edele stenen, glans en schoonheid van mineralen en kristallen, R. Metz 15,30 Bij bestellingen van de oude boe ken, niet direct de giro overma ken. Er is in de meeste gevallen maar 1 exemplaar in voorraad en misschien is een ander U net voor geweest! Dus bestelling per briefkaart, betaling na ontvangst! MOESSON BOEKHANDEL TONG TONG f 4,50 0,40 porto

Tong Tong | 1971 | | pagina 19