ALTIJD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT? REÜNIE Diepe dankbaarheid Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW GAROET BIJ NACHT in de wind. 9 Ziet U, sinds ik 2 jaar geleden T.T. ontdekte en me er tweemaal per maand aan warmde, bekroop me meermalen de lust, om ook wat te schrijven. Zo werkt dit blad nu eenmaal. Maar er gebeurde iets anders. Na Tjoek, Tjies en Piekerans gelezen te hebben, had ik bewondering voor Tjalie als schrijver. Na het maand-in-maand-uit lezen van T.R.-stukjes in T.T. groeide een nieuw respect; ik begon een glimp te zien van de zorg voor een geestesgrond en voor een groep mensen, die het uiter lijk en innerlijk koud heeft. Ja, en nu zit ik er lelijk mee. Want toen U mij aansprak in de winkel, was ik blij verrast; later voelde ik mij hul peloos, machteloos. Schrijf eens een stukje! Herinneringen genoeg! Desnoods 'n boek vol, als dat zin had. Maar alles, wat je opschrijft, heeft al in T.T. ge staan! Dit was een interessante ontdekking. Voor je gevoel barst je van een zon overgoten tropenweelde en aan feiten is er nauwelijks iets, dat niet al door een ander met meer kennis van zaken en rijpere ervaring verteld is. Toen kwam Uw briefje. Precies in de roos. Waarom zijn mijn onrijpe jeugdherin neringen van voor 25 jaar zo belangrijk voor mij? Waarom zien anderen dat niet? Ik geloof, dat het te maken heeft met een onderstroom in ons levenslot, die ons zelden bewust wordt. Een vriend van mij, werkzaam als adviseur voor opleidingsvragen in het bedrijfsleven, kreeg een opdracht in Afrika, waar de problemen onvoorstel baar groot zijn. In een verslag schreef hij ongeveer; "Dat ik de mogelijkheid vond, om tot wederzijds begrip en waardering te ko men, waarvoor de meeste Europeanen daar de soepelheid missen, heb ik waarschijnlijk te danken aan mijn jeugd in Indië". Diepe dankbaarheid is het, die juist iemand met een levenstaak in heel an dere streken van de wereld, ook b.v. Europa, kan voelen tegenover zijn In dische tijd. Als jongen van 18 in de Jap. tijd wa ren al mijn plannen gericht op een uni versiteitsstudie in Europa. Als student in Leiden ontdekte ik meer en meer, dat een eenzijdige technisch-materiële ontwikkeling de ware cultuur en be schaving in gevaar moet brengen en hoe zwak de kansen voor de komende generaties op een menswaardig be staan gaan worden. Waren dat grote woorden? Lilian Ducelle en Tjalie signaleren de symp tomen regelmatig in T.T. en langzamer hand groeit nu de verontrusting overal. Twintig jaar geleden rijpte langzaam het besluit om onderwijzer te worden, hoewel ik dat nooit van plan was ge weest. Met te beweren, dat de mensen nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Indien u niet altijd zo fit bent als u wei wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake lijk voor het onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, 3,90 voor een kuur. Nu ook ver krijgbaar in handige doordrukverpakking. hier kasar waren, deed ik niets. Ik gaf de universiteit op, om te gaan mee werken aan een paedagogie, die kin deren helpt, zich tot "geestdragers" te ontplooien en niet tot consumenten van welvaart. Ik vond een taak in de paeda gogie van Rudolf Steiner. Ik ben dankbaarheid verschuldigd aan het lot, dat toestond om in een sfeer te groeien, waar ongerepte, zuivere na tuur, schoonheid en ruimte, en de men sen die daar sinds eeuwen diep-religi- eus mee verbonden waren, vanzelf sprekend mijn broeders waren, mijn op voeders waren. Dat zou betekenen, dat al onze "zoe te herinneringen", ook de bittere, een dubbele bodem hebben. Daarover zo te schrijven, dat het een bewustwor dingsproces is voor de onderstroom in ons levenslot, valt niet mee. Willen we voor de komende tijd "op basis van de nuttige ervaringen in de gordel van Smaragd nieuwe interesse wekken", dan moet het toch gepro beerd worden, leder op zijn wijze. Daarom Tjalie, zit ik er zo mee! J. Gerritsen St. Vincentius "Buitenzorg" houdt 15 mei a.s. een reünie te "Huize Overdonk", Heuvel 13, Dongen (N B.) Alle ex-gestichtsjongens zijn van harte welkom. Aanvang 11.00 uur v.m. Inlichtingen bij Broeder Perpetius. Heuvel 13, Dongen (NB) Drie palmen in het duister, drie palmen Gefluister, klein gefluister, klanken die men verzint. De maan is door de wolken bedekt, bedekt: een schicht treft, onder 't zwarte kolken, soms 't hele nachtgezicht. Damars, ketapangbomen zijn angstig saamgeplet, boven wat men hoort stromen, tot een kompakt boeket. Daarachter zijn de bergen versmolten met de lucht en wat zich moest verbergen is lang daarheen gevlucht. Het dorp is hier gebleven, vervaald en uitgespreid. Geloof tóch aan het leven, het heeft ons soms verblijd. Nog klinken paardehoeven, nog doet hier wat hij kan, met ratels voor de boeven, een soort van klepperman. Vergaan doet elke luister, met de ogen van het kind. Gefluister, o gefluister. Drie palmen in de wind. E. du Perron Garoet bij Nacht 21 oktober '37 (Uit: "Parlando")

Tong Tong | 1971 | | pagina 9