i Chris helpt. Help Chris BIJ DE VOORPLAAT 97? ark (^ucian) en 0 na JSpruit 's Gravenhage, 3 juni 1971 Disco Bolland J. M. VAN EXEL's EEUWIG BEMOEDERD Inlichtingen: D. J. Nooij y Het lastige (of soms wel het moei lijkste) van het verzenden van pakket ten met oude kleren naar adressen in Indonesië is het goed verpakken en naar de post brengen. Vele lezers, die er wél het geld voor over hebben, kun nen werkelijk de moeite onmogelijk op brengen. Daarom wil Chris Simon het graag voor U doen. Chris zelf krijgt van vele kanten kleren toegestuurd en zond ze tot nog toe voor eigen rekening naar adressen in Indonesië, maar dat dat oploopt, kunt U begrijpen. De laatste maanden is Chris maandelijks voor zo'n zestig-zeventig pop "de sigaar" geweest. Zelf lang onder erg moeilijke omstandigheden in Indonesië geleefd hebbend voordat zijn gezin naar Hol land kon, is hij vele van zijn lotgenoten (en hun kennissen) niet vergeten. Met zorg maakt hij dus zijn pakket ten voor berg- of kustklimaten klaar en doet er nog een paar naalden en een klosje garen bij (voor verstellen). Zo komt een pakket van 10 kilo "met alles wat erop en eran zit" op 15,te staan. Maakt U dat bedrag aan Chris over met het adres aan wie U het gezonden wilt hebben, en U krijgt keurig het ver- zendstrookje thuisgestuurd. Geen pijn. Alle mensen happy! Als mensen van goeden wille elkaar maar vinden, is ALLE werk mogelijk. Dit is het adres van Chris: Chr. Simon Cantatestraat 102 Nijmegen. U kunt het geld sturen naar: Postrekening 817791 van de Stich ting Bondsspaarbank Nijmegen t b.v. Chr. Simon. Of naar zijn Spaargiro 932029019. U krijgt van Chris de "verantwoor ding tot uw, laatste cent". De vriendschap van Chris en Tong Tong dateerd van 1965. Toen vernamen we van een jong gezinshoofd in Dja karta, dat van alles wildp doen om er maar een paar goede centen mee bij te verdienen. Als U nagaat dat Chris in die dagen van alles aanpakte (van betjarijder tot arangventer toe), en dat waren de moeilijke dagen van anti-Ne derlandse acties!) dan begrijpt U hoe veel Chris voor zijn zelfgekozen Indo nesische nationaliteit over had. Hij schreef dus telkens een aardig stukje voor ons, maar pas later kregen wij door (ook door brieven van anderen) in welke zorgwekkende toestand zijn gezin verkeerde, omdat moeder-de- vrouw ernstig ziek was en dringend medische hulp behoefde, die alleen in Europa te krijgen was. Toen hebben we alle moeite gedaan om Chris hier te krijgen, wat nogal las tig ging omdat wij toentertijd in Ameri ka zaten. Maar er schijnt toch werke lijk wat waar te zijn van "dat God de mens helpt die zichzelf helpt": het ge zin kwam over. En nu helpt dit gezin naar Indonesië toe zoveel het kan. Leuk, ja? Zulke abonnees? En dan zitten velen (met de beste bedoelingen overigens) Tong Tong maar te adjak- ken om beroemd en rijk te worden. Beroemd zijn WILLEN we niet, en kunt U zich indenken dat er iets rijker kan zijn dan zesduizend vriendschap pen? Beslist daérom poekoelen we nog steeds zo leuk door! Red. Van de vorige Tong Tong "...Ik geloof dat het meest bijzondere van deze foto is, dat zij even eerlijk is als het artikel, want de jonge vrouw heeft geen streepje "make-up" nodig gehad. Geen lipstick, geen verf voor wenkbrauwen of oogleden, geen na maak van Rita Hayworth of Lollobrigida en toch "every inch a beauty"! Ja, zelfs is er geen krulijzer te pas geko men aan het kapsel. Welk jongmeisje van vandaag ziet kans zonder enige kunstmiddelen even mooi te zijn als deze jonge vrouw? Haar verlaat por tret is een compliment aan het begin van deze eeuw, Onze Tijd! Maar het mooiste compliment dat deze vrouw gemaakt kan worden is, dat zij zo'n eerlijke en ingénue verte genwoordigster is van haar soort, im mers niet de Indonesische vrouw of de Hollandse vrouw uithangend!..." B. I. Wouters GETROUWD Stationsweg 143 tel. 070 60 17 03 DEN HAAG Stationsweg 77 tel. 070 60 15 12 DEN HAAG Herenstraat 157 tel. 070 86 32 01 VOORBURG Fred. Hendrikl. 161 tel. 070 - 55 66 97 DEN HAAG Zojuist is de nieuwe zending import kront jong, krontjong beat, ambonnees, enz. bin- U want de aantallen zijn beperkt terwijl de nengekomen per schip. Liefhebbers haast U want de aantallen zijn beperkt terwijl de vraag enorm groot is. Alle import L.P.'s 21,per stuk. Daarnaast volop de bekende Gado gado L.P.'s en ook de single van Tempo Tropical: Gado gado. Het adres voor: gamelan, krontjong, indo- nesische muziek in allerlei soorten. Schoenhandel alleen Reinkenstraat 29 Den Haag - Tel. 33 21 17 Specialist in exclusieve dames schoenen met hoge of lage hak in de allerkleinste maten. vanaf maat 32 Ruime keuze in zomer-sandalen. Als een manifest van hedendaagse stichtelijkheid prijkt op de Pasar Ma- lams de stand van de N.V.S.H. met geestige waarschuwingen en Kamasu- tra-achtige platenboeken, waar de jeugd gretig in bladert. Zoals U weet, betekent NVSH: Nederlandse Vereni ging voor Sexuele Hervorming. Het is niet onmogelijk dat in later jaren de leergierige burgerij zal denken: na de religieuze hervorming de sexuele her vorming tot heil van hèt vaderland- Overigens denke men niet te gauw dat de activiteiten dezer vereniging al leen maar een verkapte methode zijn om in het openbaar en onder het mom van eerlijkheid en wijsheid, schunnig te zijn. Wie Nederland al langer kent dan vandaag, ziet in dat het werk van de NVSH alleen een verlengstuk is van het nationale levensbeginsel: "Veilig van de Wieg tot het Graf", nl. Veilig van de Wieg tot het Graf tot het Voor behoedsmiddel tegen Nieuw Leven." Het is duidelijk dat de Laatste Grote Stap in Het Nieuwe Leven van de Toe komst zal zijn de gesanctionneerde zelfmoord, want dan is men betoel-be- toel van alle gevaren van het bestaan af. En wij Indischgasten, die zo ver schrikkelijk leefden in dat barbaarse Indië bij de kannibalen, hoe gelukkig zijn we thans, nu van de eerste tot de laatste hap in het leven voor ons ge zorgd wordt, ja zelfs in het leven na de dood! Dat er nog mensen naar Indië of Indo nesië verlangen, is werkelijk onbegrij pelijk droevig... T.R. IBIZA Mini-Bungalows - Maxi-comfort. Volledig ingericht met 500 m2 ei gen grond f 37.250, Damsigtstraat 70 Voorburg- Tel. 070-86 37 28. 3

Tong Tong | 1971 | | pagina 3