VREEMD KRANTENBERICHT Algemene Bank Nederland N.V. (Nederlandsche Handel-Maatschappij - De Twentsche Bank) Publiciteits- en Handelmaatschappij Tong Tong N.V. Prins Mauritslaan 36 1 s-G ravenhage. 2013 vW/CB -Gravenhage, 7 juni 1971* Mijne Heren, Ingevolge Uw verzoek "bevestigen wij U hiermede dat per heden navolgende deposito's in onze "boeken voorkomen: 1. f.10.000,op termijndeposito 12 maanden vast; (opgezegd tegen 1-4—8-1971) 2. f.10.000,op termijndeposito 24 maanden vast; (opgezegd tegen 14-8-1972) 3. f.10.000,op spaardeposito 24 maanden opzegging; (opgezegd tegen 8-6-1975) Alle bovengenoemde rekeningen staan ten name van: Publiciteits- en Handelmaatschappij Tong Tong N.V. Tong-Tong-Fonds 60 Duizend., Ingevolge Uw opdracht doen wij de rente op deze rekeningen toekomen voor de helft aan: Jajasan Gita Kirtti Foundation (GIKI) Ketua Dr. M. Sutjahjo Djl. Pemuda 64, Surabaja, Indonesia en voor de andere helft aan: Jajasan Pa van der Steur Ketua A.C. Bernard, Matraman 77» Djatinegara, Indonesia. Wij verblijven, Hoogachtend, ALGEMENE NEDERLANïyf^fT^ ■e-Gravenhoge Prlna Maurltspleln 28 Telefoon (070) 55 28 00 TelBermrTadres Banko Postgiro 1417 Even ongemerkt als we het nieuwe levens jaar zijn ingegaan, hebben we in onze Hidoep Teroes Actie de 30.000,grens overschre den en zijn welgemoed op stap naar de tweede 30.000,Net zo lang tot het einddoel, de 60.000 bereikt is. Zoals uit het stortingenstaatje elders in dit nummer blijkt, heeft vooral "De Soos" in Pasadena ons meteen aardig op weg geholpen met een gift van f 272,terwijl nog twee andere schenkers met ieder 100,ons nóg een flinke por vooruit gaven. We hebben reden te geloven dat de velen die nog steeds geen gelegenheid gevonden hebben, aan dit fonds te denkennu ook gauw zullen volgen. Voor de vele nieuwe lezers van Tong Tong: het Hidoep Teroes Ponds hoopt d f 10,per lezer met ruim 6000 lezers 60.000 bijeen te brengen (6 miljoen roepiahs), eerlijk te verdelen in twee helften, resp. ten behoeve van de Steurtjes in Djakarta en het werk van de GIKI in Soerabaja. De registers van de namen van hen, die hun bijdrage stortten, zullen bij de stichtingen ter inzage liggen t.b.v. alle Indischgasten in latere jaren, die bij een bezoek aan Indonesië ook op visite gaan bij de Jajasan Pa van der Steur en de Jajasan GIKI. Op deze manier leven de abonnees van Tong Tong voort in later jaren (vandaar: Hidoep Teroes) en zullen mensen na ons weten welke plichten er voor ons nog steeds ter vervulling liggen in ons Land van Her komst. ABONNEES AMERIKA Tong Tong niet ontvangen of beschadigd en U wilt gauw een ander exemplaar? Bij Roy Stee- vensz, 11543 Buell str., Santa Fe Springs, California 90670 kunt U er om vragen. Naar Den Haag schrijven duurt te langl Van diverse kanten uit Indonesië vragen onder insluiting van kranten knipsels lezers ons om nader nieuws t.a.v. een bericht dat afkomstig zou zijn van de Haagse correspondent van het blad "Srikandi": "dat Koningin Juliana, voorafgaande aan het bezoek van H.M. aan Indonesië (en in accoord met Minister-President De Jong) besloten heeft tot het ver strekken van financiële ondersteuning aan ex-Knil militairen in Indonesië, zijn de voor: Ex-ere adjudant H.M. de Koningin f 3500,p.m. Ridder Oranje Nassau (en nazaten) 2000,— p.m. Geïnterneerde Knil-ers 2500,p.m. Gewone Knil-ers f 1500,p.m. Afgezien van het feit dat het blad "Srikandi" niet bestaat, zal elke nuch tere lezer wel begrijpen dat dit zotte bericht van een dusdanige samenstel ling is, dat het zelfs niet bij benadering juist kan zijn. "Bij benadering" omdat men even tueel zou willen argumenteren dat van elk gerucht wel iets waar moet zijn. Maar wij hebben lang genoeg in Indo nesië geleefd om te weten dat dit "be richt" een typisch voorbeeld is van volks-fantasie, gebaseerd op het geloof dat "Ratoe Adil" haar vroegere diena ren niet vergeten zal. Maar al zou H.M. hier persoonlijk toe in staat zijn, wij kennen zo zoetjes aan de socialistische instelling van 't Nederlandse volk goed genoeg om te weten dat sowieso Indo nesië onder een kolonelsbewind niet hoeft te rekenen op welke sympathie ook, vooral als het dubbeltjes kost... Want als zelfs de Indische burgers in Nederland nog steeds fluiten kunnen naar enig rechtvaardig Staatsbesluit, waarom zouden Indonesiërs dan wél op iets kunnen rekenen? REÜNIE P T LANDEN De reünie van oud-personeel van de Pamanoekan en Tjiasemlanden van 1 mei had een batig saldo. De regelings commissie verzocht ons de op die dag aanwezigen, enige nummers van Tong Tong te zenden, in de hoop dat er vele abonnees uit zouden voortvloeien. De rest van het saldo kon worden ver deeld over onze fondsen. Het is maar een klein, bescheiden berichtje, maar het getuigt van de grote belangstelling die in allerlei kringen nog bestaat voor het historische werk van Tong Tong. Wij zijn de schenkers van de P T-kebon zeer dankbaar! Het vol krijgen van het Fonds 60.000 (we zijn nog niet op de helft!) is uitsluitend een kwestie van Poekoel Teroes! Zet éven door, want er kunnen na ons nog duizenden wezen en behoeftigen van profiteren!

Tong Tong | 1971 | | pagina 4