3/ 1/ '^Prinóeó rene D of T „Lui onder elkaar" T.R. HIDOEP TEROES! fonds 60.000 GOED RAAK 5 Augustus hoopt Prinses Irene, nog altijd een van onze charmantste Oran je-prinsessen haar 32ste verjaardag te vieren. Vlag uit of niet, wij wensen haar, en zeker ook namens U, een gezond en lang leven toe met een goede toekomst voor Haar en Haar gezin! „De vriendschap van Chris en Tong-Tong dateerd van 1965", zo staat in het vorige nummer in het artikel „Chris helpt Dat heeft U natuurlijk ook, dat U een pijnlijk grimas trekt als U zo'n lelijke fout ziet. Wij zijn immers nog van de ouwe school, die altijd correct schreef. In de moderne tijd (lees kranten en advertenties uit alle milieux) neemt men het al lang zo nauw niet met d of t. Ook Tong-Tong kun nen wij er niet voor vrijwaren, want van heel wat copy zien wij de laatste correctie proeven niet. En tanggoeng, dat er dan fouten in zitten! Zelfs als de afgegeven copy foutloos is, maakt de zetter nog fou ten. Kennelijk zijn heel wat fouten er al zó in gehamerd dat ze vanzelf fout onthouden worden. Jammer! „Want eerlijk gezegd begrijp ik niets van de „smaak" waarmee je Tong-Tong redigeert. Er staan su blieme dingen in, maar ook bij dragen die erger zijn dan waarde loos Ik neem de ondertekening niet over, want de brief was persoonlijk bedoeld. Maar ik weet dat zulke uitspraken wel eens vaker gedaan zijn. De personen echter vergelijkend die hun smaak maatgevend achten, merkt men al gauw dat elke samenstelling ook door ande ren weer veroordeeld zou worden. Dus: welke samenstelling is perfect? Laat mij nog eens vaststellen dat ik niet geloof aan het perfecte. Zelf ook aan culturele bladen meegewerkt heb bend (waarvan verwacht wordt dat zij het maatschappelijk denken en de le vensstijl leiden), heb ik wel ondervon den dat hier zo ontzettend veel kaf onder het koren is, dat een regelmatig uitstapje naar het denken van de ge wone, eenvoudige mens gewoonweg gezond is! Wat b.v. voor literaire kritiek door gaat (b.v. in de culturele rubrieken van dagbladen en periodieken) is meestal alleen een nogal verlaat en zinloos op kammen van lievelingetjes of als top- kunstenaar gedoodverfden zonder enig reëel inzicht of waardenkennis. Vaak is er bij al dat opkammen alleen een droevig sliertje haar en meestal alleen maar geleend haar of zelfs nylon-haar. We worden al jaren en jaren verkeerd voorgelicht, maar we gaan in Gods naam maar door met zwijmelen, want anders hebben we helemaal niets Laten we in Tong-Tong maar „onder mekaar" blijven, gewone lui van de kebon of van de handel, van de tangsi of van de ambtenarij - ongeacht wat we toen waren en wat we verdienden. Als we maar eerlijk uit onze ogen ke ken en besef hadden van Stijl. Dan is Tong Tong goed genoeg. incomplete lijst van stortingen in: Juni 1971. P. J. Achten 10,E. M. A. A. J. Allard 10,H. Anthonio 11,25; H.P. Baert-Davies 10,W. Boverhof 10,M. L. Brund 10, Mej. A. M. Burg 10,—; B. C. C. Burger 10,—; A. C. P. Brion 10,—, R. A. Bieri 10,—; F. L. A. de Calonne 10,J. Coppen-v. Rheeden 10,—; G. H. Crusen-Pesch 10, G. M. R. Dünnwald 10,—; K. S. v. Dalm-v. Loon 20,—; D. Doeve 10,—; E. H. Dallings- v. d. Meij 10,—; H. E. Desmet 10,—; Mevr. Elenbaas 10,Emma 20,Mevr. Frijn 75,J. C. Groen 10,Mevr. Gijsbers 10,—; H. Hoeke 10,F. F. Hornung 10, H. Havelaar-Slappe 10,H. de Herdt 10,M. A. Husler 10,—; Mevr. Heinsius 10,—; Dr. J. Iken 10,W. J. Johannes 10,Fam. C. E. Johannes 15,J. G. Kamphuis 10,—; P. H. van Lück 10,J. B. Loveriks 10,R. v. Leeuwen 25,M. van Lutzow-lwardy 10,G. B. Mes 12,50 L. von Michalofski 10,Hr. Nooy 10, N. N. 10,—; W. Oltmans 10,A. H. Over- dijkink 10,—; I. Otto-Nagel 10,—; W. C. S. Petit v. d. Wilde 10,—; F. J. Pesch 10,—; L. Palm 11,25; Mrs Parkhill 10,M. W. Roobol-Popp 10,Mevr. Runsink 10, E. Samethini 15,T. v. Son 10,A. C. S. Suermondt-Kniphorst 25,L. L. G. Span genberg 10,D. E. L. Thörig 10,Chr. Tanzer 10,E. v. Voorthuizen 10,E. H. Vervuurt-Rahan 25,Leo Vroman 5, E. Wernink 5,J. v. Wessum 10,M. C. Wardenaar 10,—; J. Wuis 10,—; Hr. Waller Diemont 22,50; T. J. Zwier 10, Vorig totaal 32595,90 Totaal t/m juni '71 33393,40 Als U er niets voor voelt om op een herdenkingslijst te staan of U onderschrijft de beteke nis ervan voor volgende genera ties niet breng tóch Uw offer van 10,Want een volgestort fonds van ZESTIGDUIZEND GULDEN zal voor jaren een ze gen zijn voor ontelbare duizen den in Ons Land van Herkomst! In ons vorige nummer plaatsten we een oproep onder de kop „Helemaal Mis!" voor opzending aan ons van nummer 23 van 15 Juli van Tong Tong omdat de drukker ons veel te weinig afgeleverd had. Met vreugde kunnen we nu melden dat het met die terug zending „goed raak" is geweest, en er ruimschoots exemplaren zijn terug gestuurd om allen te helpen die niets ontvingen plus nog wat reserve ook voor eventuele nabestellingen. Prach tige teamgeest!! Onze adiks komen nóóit te kort met zoveel spontane ge- vir. öDamkeqsievo n99 Jo) ano Jgnoid (adv.) T}\:\ O* «Pbt 9 SfseSq) 'W fsc-.a o fto s' )"isi ,8lft«*»uea«e Petroek, Gareng, Semar en Bagong zijn narren uit de Javaanse wajang, die zo geliefd zijn bij het Indonesische volk, dat zij in ontelbare vormen van Muurversiering regelmatig:16$ de 'Markt komen. Hier een viertal uit hout gesneden en beschilderde figuren, p.m. lï crfi groo'tj dieihun weg ook wel naar menig Indisch geiitt'JMtllen vinden. Xe kosten êletviét' s'akeiï: de voorraad is beperkt. ijs qo 39ifOS91 HesdngiGVÜH

Tong Tong | 1971 | | pagina 3