GEZOCHT: Gevaren van zelfvoldaanheid f 152,50 152,30 152,50 OPROEP AANDEELHOUDERS N.V. TONG TONG. In verband met de gewijzigde wet op de Vennootschappen, verzoeken wij onze aandeelhouders dringend ons per briefkaart te melden: Uw naam en voorletters; Adres en woonplaats; en Aantal aandelen en nummers. Te richten aan adres: Directie N.V. Tong Tong, Prins Mauritslaan 36, Den Haag. a. Serieuze, eerlijke medewerkers voor geplanned klein pension voor Ind. Gepensioneerden annex restaurantje, in het achterland van de Costa del Sol, omgeving Malaga. Ik zoek optimistische, gezonde mensen (45-60jr.) met wat kapitaal, pioniersgeest en werklust en die gaarne het ziekelijke moderne leven ruilen voor een simpeler, maar meer voldoening gevend leven in mooi natuurschoon en prettig klimaat. Enige kennis van de Spaan se taal wordt geapprecieerd. (De zakelijke regelingen zullen worden gegoten in de vorm van een N.V.). b. Serieuze gegadigden (gepensioneerd of semi-gep.) voor permanen te bewoning van bovenbedoeld uniek Indisch pension in Spanje. Steller dezes zal na 18 augustus in Nederland zijn en daarna ten spoe digst persoonlijk contact met serieuze geïnteresseerden opnemen. Meerdere gegevens verkrijgbaar op tel. Nr. 070-675524 (den Haag) of op 01761-8607 (Leidschendam); men wordt verzocht aldaar volledig adres, telefoonnummer en leeftijd op te geven. In Uw artikel „Schijn en Waar heid" in Tong-Tong no. 23, d.d. 15-6 '71 stelt U terecht de Nederlandse naaperijen van alles wat Amerikaans is aan de kaak. Eén ding heeft U blijkbaar ver geten, n.m.l. het pochen over „Het grootste in de wereld". Deze vorm van opschepperij heeft Nederland overgenomen en wordt dagelijks luid verkondigd. Nederland is het dichtstbevolkte land ter wereld; de Nederlander be taalt de hoogste belastingen ter we reld; Nederland heeft relatief de meeste verkeersdoden ter wereld; Nederland heeft de grootste haven ter wereld; Nederland heeft het grootste overdekte dolfinarium ter wereld; Nederland heeft het groot ste aantal politieke partijen ter we reld. Enfin, zo kan men nog wel een poosje doorgaan Een natuurlijke ontwikkeling van vooruitgang zou zijn: „Het klompen- tijdperk, het schoenentijdperk, het rijwieltijdperk en als sluitstuk het autotijdperk." Een groot deel van het Ned.-Volk heeft echter het schoenen- en rij wieltijdperk overgeslagen en is van het klompen- het autotijdperk inge drukt. En dit is de oorzaak van de brok ken, die nu allerwege gemaakt wor den: de hoogmoed van „Het groot ste ter wereld" en de kortzichtigheid van domme mensen; ze lopen gees telijk nog op klompen en zijn nog (lang) niet rijp om geestelijk auto te rijden. Mevr. J. BRONMEIJER (Sterk bekort) Inderdaad wordt over brede linie ge dacht dat Nederland in vele opzichten superieur is. Hierdoor ontstaat een „smugness" (zelfingenomenheid), die geen kritiek wenst en waardoor uit eindelijk snel verval ontstaat. Een typisch voorbeeld: „Het Ned. on derwijs is superieur", waaraan veel mensen blindelings al vele decennia lang geloven. Uitgebreide enquetes hebben echter aan het licht gebracht dat het al sinds jaren „hommeles" is bij het Onderwijs, waardoor o.m. het aantal vacatures enorm is. Na uitge breide publiciteit hierover (o.a. in Haagse Post en Elsevier en later in de Haagsche Courant) moeten wij lang zaamaan wel geloven dat het peil van de leerkrachten is, zoals directeuren van scholengemeenschappen in allerlei graduaties zeggen: „zonder meer slecht", 90 onbevoegd en 25% on bekwaam", „in het algemeen vrijwel geen peil", „van voldoende tot erbar melijk", enz. enz. Verder is daar natuurlijk het streven om „als gelijkwaardige met de Grote Volken mee te doen", funest, want het brengt ons tot een overspanning die op velerlei gebied leidt tot gevaarlijke excessen. De enorme groei van ons wagenpark b.v. vereist een wegennet dat groter en groter wordt, terwijl ons land zelf uiter aard niet groeien kan. De groei van het wegennet gaat dus ten koste van onze leefruimte. Verder maakt de rem- loze groei van onze industrie dat de milieuvervuiling steeds dichter voor onze deuren staat. Het ellendige is dat alles zó langzaam gaat, dat de gemid delde burgerman er niets van ziet en dus in zijn zelfingenomenheid blijft volharden, waardoor onze gevaren blij ven groeien. WIE WEET?! Een lezer van Tong Tong stelde de volgende vraag: „Twee officieren, vermoedelijk in garnizoen op Java, wilden geen geloof hechten aan het plaatselijk gerucht dat een bepaald huis "angker" was. Om dit te tonen vatten zij des avonds post in het bewuste en leegstaande huis. De volgende ochtend vond men de één dood, de ander ongeneeslijk krankzin nig aan. Wie kan meer gegevens hierover verstrekken (plaats en tijd van deze gebeurtenis, namen der officieren etc.), voor een studie. Voor Uw medewerking in deze be tuig ik U bijvoorbaat gaarne mijn dank" A. F. Lancker, Elsakker. 13, Hilvarenbeek. CHRIS HELPT... Kasverslag van Chris pro Juni 1971. Ontvangsten: Mevr. J. K. A. v. Beusekom-Hariet, Oegstgeest f 30, Mevr. A. D. van Mook-Maureau, Den Haag f 15, N. N„ den Haag 100, Chris, Nijmegen f 7,50 Uitgaven: 6 pakk. t.b.v. G.I.K.I., S'baja (met 5 kl. garen 1 ds naal den) f 77,45 2 pakk. t.b.v. Bogor 27,90 1 pakk. t.b.v. Djakarta 13,95 Pakmateriaal, postzegels, briefkaarten kasboek f 9,50 20 spoelen garen (waarvan 5 verstuurd) naalden f 23,50 alleen van plakmat. kas boek een bon. Saldo f 0,20 Zoals de lezer ziet, heeft het artikel "Chris helpt, help Chris" al direct ge volgen gehad. Wie het verband kwijt is, leze het artikel onder deze kop in TT No. 23, pag. 3. Wij hopen dat de Heer Lancker veel reacties op zijn vraag mag krijgen. Red. 4

Tong Tong | 1971 | | pagina 4