HEEL DEN HAAG SPREEKT ER OVER. KONING „ZANKER" HOUDT ZIJN INTOCHT. M.J.A. Bei jersbergen van Henegouwen N.V. 1001 avonturen met de soetil wasautomaten koelkasten Petjelsaus voor de sajoer bajam V.A. 2940 extra smal, 19 programma's 778.NU f 580, V.A. 545 zeer robuuste uitvoeringf 748,NU f 580, V.A. 450 de Zanker edelman1268,NU 860, V.A. 460 de KONING onder de volautomaten 1378,NU f 980, Thermat 25 de super droogautomaat 518,NU f 395, ZANKER intimat de mooiste, de betere, de fijnste volautomatische wascombinatie in roestvrij edelstaal 1188,NU f 860, Tafelmodel 140 liter, gratis thuis bezorgd 308,NU f 195, Breedfront 190 liter, gratis thuis bezorgd 520,NU f 375, Dubbeldeurskast 240 liter, 50 liter diepvriesvak 758,NU f 499, Diepvrieskisten, diverse liter-klasse, reeds vanaf 575, Koffiemolens, diverse merkenbij ons f 19, Citruspersen, diverse merkenbij ons f 35, THOMSONLAAN 79 TELEFOON 33.47.97 Wij vragen in alle plaatsen van Nederland als bijverdienste ACTIEVE AGENTEN/AGENTES/BESTELADRESSEN voor onze veel gevraagde huis- en verzorgingsmiddelen op basis van indische kruiden en kruidenextracten. Bij regelmatige afname hoogste korting. Kruidenhuis PAX - Postbus 1255 - Groningen Alleen bij vooruitbetaling. Minimum f 4,50 van 1 tot 3 regels, per regel meer f 1,50 meer. Voor niet-abonnees dubbel ta- rief. Maximaal aantal regels 6. Voor adverenties onder nummei f 1,meer voor opzenden van ontvangen brieven. Voor opzenden brieven onder nummer naar het buitenland totaal f 2,meer. Ned. Jongem. R.K. 36 jr, jong uiterl., P.T.T.-be- ambte (schorpioen) zoekt contact m. lief, net, Ind. meisje of wed.-vrouwke, 23-29 jr. m. 1 kd. liefst omg. 's-Hertogenbosch-Eindhoven. Br. o. Nr. 2474 Oliev. schilderijen: flamboyant, hanegevecht, Bal. vrouwenfig.; Byou's, Joc. zilver, manchetkn., Batik stoffen. Bezichtigen volg. tel. afspraak 9-11 u. Tel. 070-600109 Dame, Ind.-Ned. 65 jr. tot op heden nog steeds werkz. zag zich gaarne geplaatst als adm. typiste. Br. onder Nr. 2475 Dame vraagt vrouwelijke toekang pidjet. Tel. vóór 12 uur: 070-831053 Wie helpt mij aan een Ind. Patjol met lange steel? Br. a.: Mevr. G. B. Mes, Orchideestr. 2, Spijkenisse Ven Effendi v/h Ventje Voorthuizen, pleegz. oud- empl. B. P. M. Voorthuizen, Pengadilan Militer, Tasikmalaja Ind. zkt contact m. pleegbr./zusters. Dame 65 jr. z.k.m. alleenst. gezonde heer 65-70 jr. om eenzaamh. op te lossen. Br. onder Nr. 2476 Gevr.: Jachtboeken o.a. Bengt Berg, Champion Cor- bett, e.a., tevens Atjeh - Zentgraaff. Opg. aan: A. A. Denninghoff Stelling, Kapelaan Meereboer- weg 128, Den Haag. Tel. 070-687525 Malaga. Ind. man, alleen, 66 jr., 2 pensioenen, z.k.m. Ind. vr. 50-60 jr. Br. V. Vermeire, Puerta Blanca, Edificio Adelfa, Portal 2, Pisa 1 A, Malaga, Espana. vervolg Padang de eigenaar kwam volstrekt niet onder de indruk. De verontwaardigde gast nam een kloek besluit, pakte zijn koffers, verliet waardig het hotel en nam zijn intrek in Insulinde. Helaas was daar de bediening even beroerd en toen hij ook daar met op gestoken zeilen naar de eigenaar stevende, merkte hij tot zijn onuitsprekelijke ergernis dat deze dezelfde was als van hotel Oranje. Noodgedwongen moest hij zich erbij neer leggen en ging op zoek naar een zekere Jansen, die hij voor zaken wilde spreken. In de buurt waar hij dacht dat Jansen wel ergens zou wonen, zag hij iemand aan de kant van de weg staan, met een tropen helm, een donkere bril en een vulpen met vier potloden in de linker borstzak. Onze vriend naderde deze man en vroeg: ,,Weet u misschien waar meneer Jansen woont?" De aangesprokene dacht enkele ogen blikken diep na. Toen vroeg hij: „Ouwe Jansen of jonge Jansen?" „Nou, eh, ik denk ouwe Jansen". „Oeweet niet", verklaarde de man met de bril. „En de jonge Jansen?" „Oeweet ook niet". R. Bijleveld. P.S. Weet u dat van Padang en Ommelan den - één van de mooiste gebieden van Indonesië die Tjalie kent - alleen maar één, of tweemaal wat in Tong-Tong geschreven is? Nog steeds behoren Djodjie en Mientje van Padang tot zijn beste vrienden, ook al omdat zij een paar typisch padangse ge rechten tot in perfectie kunnen toeberei den, namelijk gulai en pangèh. Komen nu misschien de pennen los? - Red. Avontuur 1002 Oftewel: Allereerst: alle lieve inzendsters, me vrouwen, omaatjes, Anak Poendoeng, Pim, Harryet, allemaal heel erg bedankt voor het enig goede recept van mijn lievelings petjelsaus. Klopte precies en sinds jaren heb ik mijn sajoer bajem niet zo lekker gegeten. Die petjel-saus hoort er gewoon bij, geen andere sam bal goreng, punt. Net zoals je rauwe taugé bij de rawon hoort te eten en ikan asin bij de sajoer asem! De petjelsaus hoort over gerooster de tempé of kip. Maar aangezien de tempé hier niet altijd goed van smaak is om zo half rauw gegeten te worden, kunt U liever terong (aubergine) of hardgekookte eieren of geroosterde kip nemen. Ook gerookte makreel moet er lekker bij zijn (zegt mevrouw Huysman). Voor degenen die het recept ook nog niet kenden: 3 Kemiries (goed poffen in de oven of ijzeren wadjan) 1 teentje knoflook, 2 grote (goed hete) lomboks, zout, trassi (ook bakar), klein stukje kentjoor. Deze ingrediënten goed fijn oelek en roeren door dikke, rauwe santen. Een flinke kop of glas is genoeg. Sommige dames houden niet van blik-santen, maar ik heb er niet het minste bezwaar tegen. Dat beetje zoetgeurige (Pim zegt "smaakt naar aap", ik weet niet hoe aap smaakt) is naar mijn smaak juist goed. Als U het gerecht wilt bewaren zou ik het wel even opkoken, beslist geen citroen bij doen (zoals sommige dames voor de smaak doen). Wel als U ze heeft: kemangiblaadjes over de pe- tjel snipperen! Zelfde recept geldt voor "trantjam" maar die wordt uitsluitend van jonge geparoete (geschaafde) mangga of schijfjes jonge ketimoen gemaakt. Er is hier een Indische winkel die tot mijn verbazing roedjak-asinan onder de naam trantjam verkocht. Soedah, de laatste tijd veranderen wel meer din gen van naam! Lilian Ducelle Weer een vraag: wie weet hoe inge maakte bawang poetih wordt gemaakt? (Bruine saus) Aquarellen - Olieverfschilderijen van Indonesië eigen werk van H. H. L. Tieland, inl. bij: K. H. Tieland L. Couperusstraat 15 Voorburg (Z.H.) Tel. 070-864546 uitsluitend na 19 uur. 21

Tong Tong | 1971 | | pagina 21