ALS EEN PLANT Helderziende A. SEELAND TEL. 070 - 330747 Uitnodiging ONTZIE EENS ANDERS RUST NAMEN ARM EN RIJK Vanmorgen kwam mijnheer Aardse van de giro-administratie weer lichte lijk onthutst bij me. U weet, de heer Aardse is bij Tong-Tong chronisch ver baasd over de vrijgevigheid van onze abonnees voor de meest uiteenlopende doeleinden. Voor ook de vreemdste gift vinden wij altijd een dankbaar be- stemminkje. Maar deze keer kwam de heer Aard se met een giro van mijnheer A.F.K., en die was bestemd niet voor Tong- Tong of één van de bussen of voor het personeel, maar voor Tjalie. En met een speciaal doel: voor pensioen. „Daar heb ik geen post voor!" aldus de heer Aardse, „want u heeft toch geen pensioen?" „Dat klopt," zei ik verlegen, min of meer verbaasd over de hardnekkigheid waarmee men in mijn lezerskring op dit onderwerp te rugkomt. En toch, opeens begreep ik het be ter. Begreep ik ook mijn gemak niet, waarmee ik voor deze giften en sug gesties altijd wel een ander doel vond. Want weet u, met de gedachte dat ik zonder pensioentoekomst leef, ben ik al zó lang vertrouwd, en daarin vind ik mij zó „normaal" saudara van de mil joenen mensen in het leven die ook nooit pensioen hebben, dat het maken van een pensioeninstelling mij haast absurd voorkomt. Maar ik begreep niet dat zij, die het plan voorstaan, ook geen pensioen-in stelling willen, maar een langdurige dierbare herinnering voor later, zoals ik nu voor mijn lezers in Tong-Tong dierbare herinneringen verzamel voor hun ouwe dag. Dus niet een geldsbe drag of geldsbedragen, maar een ca deau als een plant: die duurzaam met mij mee leeft Dus heb ik mijnheer Aardse de op dracht gegeven rekening te houden met de wens van de heer A.F.K. en er een aparte post voor te maken in onze boekhouding. Sekian. Terima kasih. Hormat! T.R. o.a. Zakelijke beslissingen Eenzaamheid Scheldingen en facetten Huwelijksmoeilijkheden Ook schriftelijk Piet Heinstraat 96, Den Haag Spreekuur 2-5 en 7-9 uur Van maandag t/m zaterdag Jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeelhouders NVTong-Tong te houden op zaterdag, 18 september 1971, aanvangende des morgens om 11 uur, in het gebouw "Modjo", Stadhouderslaan 94 (t.o. het Gemeentemuseum) Aandeelhouders, die deze vergadering wensen bij te wonen, dienen hun aandeel zo spoedig mogelijk op ons kantoor of een bankinstelling tegen requ te deponeren. Het requ dient als toegangsbewijs. De Vergadering wordt door de Directeur, Tjalie Robinson, geopend en geleid. Voorts komen in behandeling: De Balans met Verlies- en Winstrekening over 1970; Benoeming van een commissaris in de plaats van J. F. van der Lee; De plannen tot omzetting van de Naamloze Vennootschap in een Besloten Vennootschap met beperkte aansprakelijkheid. Een volledige Agenda ligt met de Balans en Verlies- en Winstrekening voor Aandeelhouders op ons kantoor - Prins Mauritslaan 36, den Haag, ter inzage op des Maandags tot en met Vrijdags vóór de Vergadering, en wel van 9 u. v.m. tot 2. u. n.m. Evenals alle gewone mensen hebben ook de mensen van Tong-Tong naast hun tijd van werk ook een tijd van rust. Evenals U Uw rust graag gerespec teerd ziet, zouden ook de mensen van Prins Mauritslaan 36 na kantoortijd niet graag opgebeld willen worden. Bel dus liever niet op vóór negenen of na vier uur 's middags. Ook niet op za terdag, zondag en feestdagen. Wij weten dat U denkt: "Ach het is zó'n klein vraagje maar. Een wisjewas je nemen Tjalie of Lilian altijd wel aan Dat is helaas ook zo, maar als zes dui zend mensen hetzelfde denken, be grijpt U wel dat vaak ook tijdens de weekends en 's avonds de telefoon om de haverklap gaat. Tjobah wah even, Peh. Pak niet te gauw de telefoon, ja? En waar U ook bij ieder ander mens al tijd om moet denken: bel niet op tij dens de nieuwsuitzendingen van zeven of acht uur 's avonds. Voor veel men sen is nieuws ERNST. Dezer dagen overleed een beroemd voetballer uit de beste voetbaljaren van Nederland. Die voetballer heette Boelie Kessler. Een andere Kessler, Dé, genoot even verdiende eer. Dit zijn trouwens de laatste voetbal lers, die er ook een eer in zagen, ty pisch Indische (bij-) namen te dragen, daarmede ook hun herkomst eer be wijzend. Nieuwere Indische generaties "zijn zo gek niet". Die heten gewoon, echt Hollands, Kees en Ruurd en Zwieber of zo. Indische herkomst wordt liefst zo gauw mogelijk vergeten als een soort oneer. Dat beetje bruin verdwijnt ook wel, als volgende generaties hard hun best doen. Hoe trots en zelfbewust zijn wij (O ja, Boelie komt van Broertje; Dé van Adé) De gehele wereld wordt in feite ge regeerd en geringeloord door de rij ken, die de macht hebben. In wezen zijn zij dezelfde farizeërs uit de oud heid, in een ander kleed en in andere vorm. De rijken worden steeds rijker en de armen steeds armer. Men kent vandaag de dag z.g. rijke landen en de z.g. arme landen. De z.g. ontwikke lingshulp aan de arme landen gaat uit van de rijken die daarmee zelf nog rijker hopen te worden. Dit nu is ge woon listig bedrog en zeker geen naastenliefde waar zij de mond vol van hebben. Wij zijn allen broeders en zusters, brullen zij, wij zijn allen kinderen van EEN VADER roepen zij, de huiche laars! Dit heilloze spel is tegen GODS PLAN en zal deswege te eniger tijd zijn gevolgen openbaren. Wat zal dan het einde zijn in deze wereld? Weet u dat, beste lezer/es? N.N. Noot van de redaktie: Vóór wij al te vinnig links en rechts rijke mensen op het stoepje roepen, moeten we pro beren ernstig te overwegen: inderdaad is dit kleine Holland met zijn ruim 6000 miljonairs (en ontelbare tonnairs) steenrijk, maar dat betekent niet dat de „rest" straatarm is en steeds ar mer wordt. Dat inderdaad zoveel hon derden burgers miljonair kunnen wor den, komt door het maatschappelijk systeem dat OVERAL doorwerkt, en waardoor dus de niet-miljonairs „even schuldig" zijn als de miljonairs. Als we nu eens ernstig proberen na te gaan in ons huis wat we eigenlijk best kun nen missen, dan ontdekken we dat we al sinds jaar en dag ijverig méé be geren, méér dan ons toekomt 3

Tong Tong | 1971 | | pagina 3