ALTIJD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT? „In de watten" NOG EEN BOTSING SILO VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. In ons land zijn diverse groeperingen zowel links als rechts, die met frusta- ties uit ons koloniaal verleden iedere donker gekleurde landgenoot alleen maar rechten toekennen, terwijl men over de plichten zwijgt. Onze gekleur de landgenoten worden flink in de wat ten gelegd en slaan bij al deze vrij heden behoorlijk door, wat resulteert in agressie en intimidatie (zoals men regelmatig in de krant kan lezen). Maar het is toch niet te veel gevraagd als men zich houdt aan de regels van het huis, in dit geval Nederland. Het zou dus normaal zijn als ook de gekleurde rijksgenoten (Molukkers, Surinamers en Antillianen) de moeite namen zich aan te passen. Eindhoven RUUD HERMAN Dit knipsel uit "Het Parool" kregen wij ven een lezeres toegestuurd, vergezeld van eencommentaar van drie kantjes dat "er niet om loog". Het commentaar zullen wij onze lezers besparen om niet de kans te lopen later in een vaderlandse krant, handig "beknopt" geciteerd, voor schut gezet te worden. Nuchter beschouwd menen wij vast te moeten stellen, zelf dagelijks vier kranten lezend, dat we tot nog toe, na vele jaren van brainwashing, NOOIT een artikel te gengekomen te zijn, waaruit duidelijk blijkt dat gekleurde groepen op een bijzondere wijze "in de watten" gelegd werden. Met een voorbeeldige nakoming van de "wet": gelijke monniken, gelijke kappen, krijgt de kleurling geen halve cent meer dan de doorsnee Hollandse burger. DUS zouden wij tot de conclusie moeten komen dat de doorsnee Hollandse burger in de watten gelegd wordt. Maar we behoeven aan de dagelijkse ingezonden stukken in kranten te denken, aan hoofdartikelen in deze kran ten, en aan wat in de Kamers rondgebazuind wordt, om te WETEN dat de Hollandse bur ger nergens in de watten gelegd wordt. DUS ook de bruine man niet. Dus kletst mijnheer Ruud Herman maar wat. We zouden wel érg schijnheilig genoemd kunnen worden, als we nu zouden beweren dat gekleurde mensen in Nederland nooit wat onoirbaars deden. Maar dan moeten we er wél bij zeggen dat gekleurde mensen altijd DEZELFDE ONOIRBARE DINGEN doen, die blanke burgers OOK misdreven. Ik heb tenminste op mijn woord nooit ge hoord van menselijke wandaden die typisch alleen door kleurlingen werden bedreven. Op ALLE terreinen van wangedrag is de veroordeelbare kleurling "gelijkwaardig" aan de Blanke. Alleen liggen de agressiegebieden op andere terreinen. Wat b.v. Ambonese kroeg bezoekers uithalen aan intimidatie of agres sie, deden (en doen) ook Blanken onder de woonwagenbewoners of krojokkers van Turken, of zelfs voetballers. Ook hier mag de kleurling geen cent méér dan blanken doen. En aan de andere kant worden door kleurlingen dezelfde plichten nagekomen als door blanken. Summa summarum: mijnheer Ruud Her man kletst alweer. Er is natuurlijk nog een derde mogelijk heid. Dat gekleurde mensen NIET op de zelfde rechten aanspraak mogen maken als blanken. Omdat ze b.v. alleen maar gast of arbeider of beide zijn. Of omdat ze als Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake- lijkvoorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- N.a.v. de botsing op een smal paadje in ,,ln de Marge tussen beschavingen" op blz. 9 van T.T. 1-7-1971: Een andere botsing vol humor uit Tanah Aer Kita. 2 koffieboeren met al lerlei snoep in stopflessen en blikken, ontmoeten elkaar op een smal kam- poengpaadje, waar ze, ondanks allerlei manoeuvres toch tegen elkaar op- botsen. Geen gescheld of knokpartijtje, maar slechts 't volgende humoristische com mentaar: Oentar oentir 1) Gemboean 2) podo minggir, joh toemboean. 1) droge, harde, ineengedraaide koek 2) ook wel genoemd galoendeng of bolang baling een zacht gebak ken broodje in de vorm van een korte, dikke goeling. Vrij vertaald in rijm: Oentar Oentir Gemboean. We gaan beiden opzij en toch botsen wij. O. H. KILIAAN minder geschoolde, afkomstig uit een on derontwikkeld gebied min of meer minder waardig zijn. Of zo. Waarop liever nooit dieper ingegaan wordt, maar waar we elkaar beter begrijpen als cultuurdrager. Ook Gres- hoff schreef in Zuid Afrika nooit over Apart heid immers? Het enige wat op grensgebieden ijverig gepropageerd moet worden is: "geheel assimileren" whatever that might be! nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, ƒ3,90 voor een kuur. Nu ook ver krijgbaar in handige doordrukverpakking. ln de vacantie hebben we geweldig in de bergen gewandeld. Dat wil zeg gen: mijn man liep, achter mij en mij aldus opjagend, de berg op. Na enige uren, de laatste honderd meters op handen en voeten afgelegd te hebben blijf ik dan steeds veelvuldiger staan, „om het uitzicht te bewonderen". Tot 't dan duidelijk wordt dat ik gewoon niet meer kan en genoeglijk ergens ga zit ten. De stoere loopt alleen verder en later zie ik dan op de foto's waar hij helemaal geweest if Geweldig mooi, om de volgende hoek is het nu eenmaal altijd mooier dan daar waar je bent. Maar ik ben gauw tevreden dus ga ik ergens zitten. Deze keer met gekruiste benen op een grote steen, prachtig uitzicht, hoog en laag en ver en daar achter nog veel verder en hoger, besneeuwde berg toppen. Voor mij alpenroosjes in bloei, rotsen, een wilde clematis, talloze bloempjes in alle soorten en kleuren, veel bijen, een vogel ergens hoog en onder mij een wit woest schuimende kali over grote rotsblokken en verder is het zo stil en helder sereen. Ergens hoog achter mij zie ik langs een pad een wandelaar aankomen. Zo een van betere klasse met kniekousen, kniebroek, roze geblokt overhemd, rugzak, stok. Die hebben een bepaalde snelle looptechniek. Na een half uur komt hij achter mij langs en zegt vrolijk: ,,Sie machen schlaff." Door mijn immense zonnebril kijk ik hem verbijsterd aan, want waar heeft hij het over? Ineens zegt hij goedkeurend: ,,Sie machen Yoga," en met een groet dar telt hij de weg af. R.C.A. 5

Tong Tong | 1971 | | pagina 5