Met Een Glimlach Terugkijken Op 366 Dagen 1001 avonturen met de soetil 1 4*21^ RUEB RODJEK SOEMENEP „Wie weet?" „Ik!!!" de Kepiting Gemblosi Hoe langer hoe meer krijgen we een beetje de zenuwen als we aan December denken. Zo'n 40 jaar terug was het nog een maand vol blijde verwachtingen, vol kindergezang en cadeautjes, gemeende heilwensen, liefde, vreugde, vrede en vergiffenis. En alle rompslomp om die sfeer te scheppen nam je graag op de koop toe. Nu zegt U eens eerlijk krijg je al de kriebel als je aan die (peperdure) rompslomp denkt. Wat voor kosteloze vreugdes beleef de je eigenlijk het afgelopen jaar? Dag in dag uit heb je moeten aanhoren hoe alles moreel achteruit draaft, alles daadwerkelijk vervuilt, de lucht gonst van herries en dreigementen; mishan delen en kwellen medemens en dier, maar wel lopen we met vlaggen, vaan dels en protestborden om te bewijzen hoe braaf we zelf zijn en hoe, tot in de eeuwigheid, die andere een grote schurk. Gelukkig, om de nieuwe baby lachen we nog vertederd en als we in een onbewaakt ogenblik even denken aan de krankzinnige overbevolking waar onze aarde subiet aan ten onder zal gaan, dan denken we simpel: nog lang niet, dat maak ik toch niet meer mee. Maar kunt U nog op iets blijs terug zien in het afgelopen jaar? Iets waar U hartelijk om heeft gelachen, waar U erg tevreden over was, of zomaar ge lukkig? Beste lezers, lezeressen laat ons in Tong Tong delen in die zeldzame goede ogenblikken. Wij willen vreselijk graag in ons Kerst/Nieuwjaar nummer een paar pagina's prettige, vrolijke stof hebben van U, voor alle andere lezers. Voor die neergeschreven herinneringen willen we U graag belonen. Dit zouden we graag van U willen hebben: Hooggeachte Redactie, In aansluiting op "1001 avonturen met de soetil", verschenen in TT no. 4 van 1 sept. 1971, pag. 21, wil ik nog een recept toevoegen. Roedjak. (rodjek Soemenep, Madoera.) Plaats van handeling: Open veldje, waroe-boompjes, bale-bale voor de. klanten, laag tafeltje, dingklik. Mboh sidin - tjobeh oelekan - ba- koel met ingrediënten. Recept. Heel jonge pisang bidji wat katjang goreng verse lombok leteh; fijn wrijven - toevoegen legèn, verdunde tjoekah, zout en goela djawa. 1. Een kostelijk voorval (op straat, kantoor, thuis bij vrienden of fa milie) door U persoonlijk meege maakt. 2. Uw opinie over het beste boek film, tv-stuk of voorstelling door Uzelf gelezen of bijgewoond. 3. Wat is naar uw mening uw eigen nuttige bijdrage geweest (en nog) om iets te doen aan de water- lucht-land en milieuvervuiling? U kunt een van de 3 punten kiezen, maar ook alle drie als U dat wilt. Prijzen: Alle geplaatste inzendingen (als het er teveel zijn voor het December num mer, dan ook nog in Januari) worden beloond met een flamboyant-tegeltje of een zilveren suikerschep (naar keuze) De allerbeste inzending krijgt een Tong Tong waardebon te besteden aan boe ken of toko-artikelen. Voorwaarden: Inzendingen moeten uiterlijk 20 no vember a.s. binnen zijn op redactie Tong Tong, Pr. Mauritslaan 36. Zet op de enveloppe links boven: 366 dagen. Uw inzending mag beslist niet langer zijn dan 2 briefvelletjes beschreven of 1 vel getypt. HOE KORTER HOE BE TER, dus in 5 regels mag U het ook vertellen! Het gaat niet om de lengte maar om de kern van het verhaal. Succes en plezier met de terugblik op het goede van het afgelopen jaar! Lilian Ducelle Vruchten: schijfjes ketimoen, krahi, jonge katès, jonge mangga, djamboe, blimbing, bangkoewang (vezelig), enz. Prijs (an. 1917) 2 tot 5 cent. In pintjoek, biting, meenemen naar huis. Thuis nog toevoegen djoewet of tjer- mee. Kriebel op schedel, tranen, transpiratie. Volgende morgen: au matin chagrin (ketjheboer aeng) Verrukkelijk. De Soerabaja'se semanggi: waarde loos geitevoer. Pateh. We geven graag een 10 met een griffel voor het schilderachtige en „water tandende" stukje, maar vrezen dat Soerabajase liefhebbers van semanggi zich wel uit hun tent gelokt zullen voelen. Wel, kom op! - Red. 0000000000000000000000000000 O A Ifl Fred. Hendriklaan 141 O O V Q JJ Den Haag - Tel. 070-559919 O X Postrekening 1369940 X X TOSHIBA ELEKTRISCHE RIJSTKOOKPAN X X 1 liter f 65,— 1,8 liter 75,X q 6 maanden garantie. Bestellingen onder q q rembours f 2,50 extra of per giro: geen q O pcrto-kosten. q OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO In ons nummer van 1 oktober vroeg abonnee Pothoff, wie van onze lezers wel eens gehoord had van de schrijf ster "Nellie", van wie hij een boek ge lezen had, dat indruk op hem gemaakt had en waarvan hij zei dat „je proeft gewoonweg dat deze dame in Indië ge leefd heeft". Hier is het antwoord op die vraag voor lezer Pothoff, wiens "Indische smaak" blijkbaar onfeilbaar is geweest! Geachte Lezer, Onder pseudonym "Nellie" schreef de vrouw van H. H. van Kol in het Soerabaiasch Handelsblad schetsen: "de brieven aan Minette", die sterk de aandacht trokken van het Indische publiek. H. H. v. Kol was als waterstaatsin genieur in 1876 naar Indië gegaan. Hij was een sterk progressieve persoon lijkheid; na zijn pensionering mede-op- richter van de S.D.A.P. en tweede en eerste kamerlid; door Van Kol leerde zij de grote wetenschappelijke en hu mane beginselen van het socialisme dier dagen kennen; zij redigeerde o.a. "De Vrouw", gewijd aan de onderlinge opvoeding der vrouwen. Op later leeftijd is zij sterk gods dienstig geworden, en als Christelijk en mystiek schrijfster heb ik haar in mijn jeugd leren kennen. Ook als ver telster van sagen en mythen. Zij leefde van 1851-1930. (gedeeltelijk naar Winkler Prins 1936) G. G. van den Bosch-Pinke Aan de inzendster zij dank. Zoals men weet, moet de kepiting om groter te kunnen worden, periodiek zijn pantser afwerpen. Na 't afwerpen van zijn beschermend pantser is hij tijdelijk weerloos en blijft hij in zijn hol in een dun vliezig omhulsel, totdat zijn nieuwe grotere pantser klaar is gekomen. M.a.w. in die periode moet hij in zijn hol blijven, zonder op voedsel te kunnen jagen. Vóór 't afwerpen van zijn pantser moet hij dus eerst reserve- voedsel kweken en vreet hij zich vet. Deze vette kepiting met slechts een dun vliezig omhulsel is de minder be kende heerlijke kepiting gemblosi, die met vlies en al op te peuzelen is. Een kameraad van mij kocht ze vroe ger vaak in Porong Bangil. O.H. Kiliaan 15

Tong Tong | 1971 | | pagina 15