DE GROTE DAG Afscheid van een planier HIDOEP TEROES! fonds 60.000 Bladvullingen Heden, de 12e oktober 1971 zijn voor mij, Mr. Harold Lawrence Maaldrink, Notaris ter standplaats 's-Gravenhage, in tegenwoordigheid van de na te noemen getuigen, verschenen: 1. de Heer F. van der Lee, enz. 2. de Heer J. J. Th. Boon, zich ook noe mende en schrijvende Tjalie Robinson, enz. De comparanten verklaarden, dat zij bij deze oprichten een Stichting enz. STATUTEN. ARTIKEL 1. De Stichting is genoemd "Stichting Charitatieve Fondsen "Tjalie Robinson" en is gevestigd te 's-Gravenhage. enz. DOEL. ARTIKEL 2. Het doel der Stichting is het organiseren van fondsen met een liefdadig doel, ten behoeve van personen en instellingen in Indonesië, van Indische Belangen in het Koninkrijk der Ne derlanden en ter leniging van nood onder de mensen, tengevolge van natuurrampen elders in de wereld. DE MIDDELEN. ARTIKEL 3. enz. 1. De Bruine Bus. 2. Het Fonds 60.000 Hidoep Teroes". 3. Het door de oprichters afgezonderd kapitaal. 4. Schenkingen, enz. 5. Subsidies en andere bijdragen. 6. Alle andere wettige bronnen van inkomsten BESTUUR ARTIKEL 4. 1 t/m 8 enz. 9. De Stichting wordt in- en buiten rechten Incomplete lijst van stortingen in de maand September 1971. A. C. v. Ahee 100,B. S. Brockholz 10, A. B. Brouwer 22,50; W. Boverhof 20, Mw. E. M. J. v. Breugel-Heesters 10, E. Boelens 15,70; R. A. Bieri 10,—; H. Blaauw 10,M. F. Bulow-Calame 10, Fam. B. Burlage 10,J. C. Dreher d' Ar- naud 10,E. L. C. v. Drimmelen-v. Wely 9,50; K. S. v. Dalm-v. Loon 10,Mw. C. Ch. Ie Fèbre-Schmidt 10,Mw. Goldberg 17,50; L. C. F. de Graaff 50,L. C. F. de Graaff 25,F. F. Hornung 10,A. Hie- nekamp 10,R. Hein 10,L. H. Hering- Bögel 25,Fam. F. H. v. Hien 10,Mw. J. Hornung-Hajeman 10,W. J. Johannes 10,A. W, H. Jordans 25,J. C. de Kan ter 20,Mw. E. Kierzek-Schuler 10,—; J. C. E. G. F. Kok 60,75; H. Kirschstein- Beun 10,J. B. Loveriks 10,Mw. C. E. v. Luijn-Lammeree 10,H. C. de Lannoy 1,Mw. G. H. Manuel-Ruben 10,T. M. C. Mayer 50,Mw. L. S. Naeyé 10, N. N. 50,—; N. N. 10,—; N. N. 25,—; N. N. 10,N. N. 10,W. M. Neljssen 22,50; A. R. Neyndorff 10,L. Ondang 10, O. T. 10,Mej. A. H. Overdijking 10, E. Pauwels 10,G. J. K. Pesch 10,A. Phaeltzer 35,L. Phaeltzer 35,Sander Phaeltzer 30,Mw. M. W. Roobol-Popp vertegenwoordigd door de Voorzitter en de Secretaris tezamen of hun plaatsvervangers. ARTIKEL 5. Vergaderingen, enz. ARTIKEL 6. Besluitvorming, enz. SLOTBEPALING. Voor de eerste maal worden als leden van het Bestuur aangewezen: J. F. van der Lee Commissaris N.V. Tong Tong) J. Th. Boon (Tjalie Robinson) Mevr. L. M. H. van Zele (Lilian Ducelle) Kossen (ex-voorzitter van de Commissie Vëreniging Vrienden van Tong Tong) F. F. Hornung (bestuurslid van de B.O.S.) U zult begrijpen, dat het vorengaande de Statuten in zeer verkorte vorm zijn. Als altijd tevoren zullen publicaties in dit tijdschrift worden opgenomen. Op de eerste vergadering van het Bestuur zullen, zoals gebruikelijk, de functies worden verdeeld. Hiermede hebben wij de fondsen wettelijk afgescheiden van de N.V. Tong Tong en veilig gesteld. Bijdragen aan de Bruine Bus en aan het Fonds 60 Duizend, kunt U gewoon storten op giro Nr. 6683 van de N.V. Tong Tong of op de Algemene Bank Nederland van dezelfde N.V. Tong Tong. De binnen gekomen gelden worden perio diek overgeboekt naar de Bankrekening van de Stichting. En nuPoe koel Teroes I J. F. van der Lee Tjalie zelf heeft altijd voorgestaan "Chari tatieve Fondsen TONG TONG", omdat de naam Tong Tong meer inhoud heeft en Tjalie zelf nog niet dood is... Maar met meerderheid van stemmen werd mijn naam gekozen voor de fondsen. - T.R. 10,Mw. M. C. Roelofs-Westerbeek 10, J. v. Rheenen 10,C. W. Spiessens-de Haan 10,Mw. E. M. Schatborn 10, R. Vos 17,Mej. C. te Winkel 10, E .Wernink 5,Mw. M. S. E. v. d. Wijn gaard 10,L. Walravens-Roos v. d. Berg 10,Mw. F. Wilson-de Vente 10,J. Willemsen-Sterckx 10, Totaal per 1 October 1971 f. 36.197,10 Rampal Malang. Opkomst van Militie. Sinjo uit de goenoeng met eten halen bij de keu ken: "Pral, pral, (korporaal) de deur van mijn pantjie hij is whèèg." Tangsi Wonokromo, Soerabaia. Javaans Fuselier, die Hollands sprak, bij het voorbijgaan van een heel mooi meisje: "Adoeh je moet zien zeg, haar gebouw kaja mandolien." (Hij bedoelt: guitaar.) VAN DE DJAÏT GELEERD Wat betekent: Bah - si - ras Ko - si - ton Ren - si - ngi Het betekent: Gabah isiné beras. Nongko isiné beton. Doerèn isiné pongé. C.A. Als het huis wordt leeggedragen en de keuken niet meer brandt als de koelies kisten zagen en geen bloem meer wordt geplant als je al je oudgedienden zwijgend om je henen ziet, dan gevoel je echt hoeveel je in je landje achterliet. Als je met je trouwe Bobbie voor 't laatst door d'aanplant gaat en je loopt tussen de koffie die in volle vruchtdracht staat; als je dan in de Lamtoro's de Kepodangs hoort en ziet, o, dan voel je weer hoeveel je in je landje achterliet. Als je schouwt over de aanplant op de helling van de Kloet over koffie- en rubberkruinen sprankelend in zonnegloed; als je ginder in de diepte je fabriek en huisje ziet, voel je tergend weer hoeveel je in je landje achterliet. Als je afscheid nog komt nemen van de klaterende bron die je steeds heeft kunnen laven in de warme Oostmoesson, - je de chevelures en varens aan die rotswand wiegelen ziet, voel je met een snik hoeveel je in je landje achterliet. Stap je eind'lijk in de auto die jou naar de vlakten leidt en je ziet je oude kokkie die al wuivend bitter schreit; als je dan je trouwe hondje in haar armen spartelen ziet, voel je smartelijk hoeveel je in je landje achterliet. Als je, in de trein gezeten, richting Priok wordt gesleurd en je denkt dan aan die tijden waarin zoveel is gebeurd; als je voor je geestesogen heel je Plantersleven ziet, voel je diep, heel diep hoeveel je in je landje achterliet. Als de "Waterman" zich kolkend van de Priok-kade scheidt, en je vrouwtje aan je zijde snikkend in haar zakdoek bijt; als je Java's blauwe bergen ziet verzinken in 't verschiet, voel je eind'lijk dankbaar huilend wat je op Java achterliet. Toelichting: Kloet: Vulkaan aan de grens van de Residentie Kediri. (Jav. Keloed Bezem.) Lamtoro: Leucaena glauca, schaduwboom voor de koffie. Kepodang: Wielewaal, zangvogel. Ingez. door J. WG. Retel Helmrich 18

Tong Tong | 1971 | | pagina 18