•k 31 December Groet voor de Al lenen IN PLAATS VAN KAARTEN Wij hadden ze graag willen schrijven. Maar jaar in jaar uit komt er nooit wat van omdat het er TE veel zijn, die wij schrijven moeten. Terwijl het in de decembermaand zóveel drukker is dan in andere maanden. Zodat er geen tijd voor is om de persoonlijke, eigene kaarten te schrijven, die we zo graag hadden willen verzenden naar de kring van dierbaarste vrienden, die hoe on gelooflijk het ook schijnt, elk jaar gro ter wordt. Daarom dus deze aparte groet: Een Ouwerwetse Zalige Kerst en De Nieuwste Gelukkige Nieuwjaarswens Dat U voort moogt gaan om tevre- dener en gelukkiger te zijn met steeds minder - zodat er méér vrij komt voor Uw medemensen. Vaart wel in 1972! Van Lilian Ducelle en Tjalie Robinson. Dit is de dag van De Blik Terug. Wat had ik het afgelopen jaar moeten of kunnen doen, maar heb ik totaal vergeten? Mijn tientje te storten voor het Hidoep Teroes Fonds van ons allemaal! Ik ben ten achter bij onze karavaan! Gauw inhalen. NU gireren! 1 Januari Wat zal ik in het komende jaar (en daarna komende jaren) steeds moeten blijven doen? Geven van giften voor liefdadige be stemmingen. Mijzelf (en mijn huishoudbudget) eraan wennen, het regelmatig te doen. Want in onze welzijnsstaat ben ik be voorrecht, terwijl vele adiks over de hele wereld nood lijden. Een kleine gift kan er regelmatig heus wel af. Want wij (rijken) allemaal moeten ons eraan wennen samen te leven en te dénken met een arme adik elders in de wereld. En dan vanzelf elke maand iets opzij zetten voor anderen. Daarin moeten wij ons trainen! "Afstand doen" (als tegenstelling tot het eindeloos begeren) is goed voor de wereld en goed voor onszelf! Bij het Kerstmis en de Jaarwisseling van dit jaar gaan onze gedachten spe ciaal naar onze oudste adiks, die door het lot op vele wijzen getroffen zijn, maar hun tekorten met stille moed dra gen. Zij, die al sinds lang met gaandeweg steeds slechter wordende ogen hun lieflijke wereld steeds meer zien ver vagen. Zij die door het verlies van gade, familie en vrienden steeds eenzamer zijn komen te staan en hun dagen door brengen in verlatenheid. Zij die op den duur hun gehoor ge heel hebben verloren en leven in een wereld van stilte. Zij die langzamerhand de macht over hun benen verloren hebben en ge kluisterd zijn geraakt aan een stoel bij het raam. Zij die gekweld worden door de vele vormen van jicht of rheumatiek, voor wie elke beweging een bron van pijn is. Zij die op den duur zonder zorg en bijstand van hun naasten zijn geraakt en in een tehuis moeten leven, waar het soms ondanks de velen onbeschrijflijk eenzaam kan zijn. Zij die op welke andere manier ook niet meer het leven kunnen leiden van de jongeren en gezonden. Zij tenslotte wie door de dokter aan gezegd is dat hun ziekte ongeneeslijk is en ons binnenkort zullen verlaten. Van al deze mensen hebben wij in de loop van 1971 direct of indirect van hun kwalen vernomen - en van de vaak stoicijnse wijze waarop zij zwijgend hun Lot dragen. Wij herinneren ons Uw jongere da gen in gezondheid en zien nu zelf Uw Oude Dag ook ons naderen. Zullen de zwakheden en kwalen van de Ouder dom ons sparen? Of zullen zij ons in onze laatste levensdagen ook beproe ven? Want we weten dat ook DIT bij het Leven behoort en dat het verweer er tegen buiten onze macht ligt. Maar rondkijkend onder onze oudste Adiks, weten wij dat als kommer en gebrek ons niet ontzien kunnen, wij evenals de moedigsten en ruimst-den- kenden onder U onze geest helder en vrij kunnen maken, door geen jalouzie en wraakgedach- ten meer te koesteren, door geen voze ijdelheid te herber gen, noch onverschilligheid en hardheid voor de nood van medemensen, door genadigheid voor te staan in twist en strijd, en door nijd in mede mensen te voorkomen door een eigen leven van eenvoud. Wij wensen U voor 1972 de Rust van de Geest toe, die U Uw leven lang ge zocht hebt. T.R. Q VILMA Herinneringen aan Djocja door Vilma. Een aardig Kerstgeschenk voor slechts f 3,50 incl. porto! DENK ER OM Dat wij van 24 december tot 4 januari GESLOTEN zijn i.v.m. afsluiting boeken en stockopna men. Laat ons vriendelijk met rust. Danke ABONNEES AMERIKA U kunt uw abonnement per check betalen aan onze agent Roy Steevensz, 11543 Buell str. Santa Fe Springs, Calif. USA 90670. Gemakkelijker, vlugger en voor deliger (geen incassokosten voor ons!). ONTHOUDEN! Sinds kort zijn de porti op BRIEVEN f 0,30 BRIEFKAARTEN f 0,25 VERHUISKAARTEN f 0,20 Wilt U een vel postzegels a 5 ct. kopen om Uw voorraad postzegels bij te spekken? Dan hoeven Uw kennissen geen straf port te betalen. Dank! 3

Tong Tong | 1971 | | pagina 3