Naar een Selamatan Tong Tong Verantwoording van Chris Chris De Grote Besmeuring H.K.H. Prinses Christina Net op het nippertje want dit jaar komt door de Wet op de Vennootschappen een verandering in de structuur van de N.V. en wordt zij Buitengewoon Vennoot schap! ts onze N.V. tien jaren oud geworden. En is in de boezem van de leiding van Tong Tong het plan gerezen om ter gelegenheid van deze bijzondere dag een Tong Tong Selamatan te organiseren. Aangezien onze N.V. werd opgericht op 1 november 1962, zal deze Selamatan gehouden worden in november. Op een later nog precies vast te stellen dag. Het plan om zo'n gezamenlijk feest te houden, is al vaker in beraad geweest, maar doorgaans heeft Tong Tong het té moeilijk gehad om lang genoeg in een serieuze feeststemming te verkeren. Daarom is er nooit wat van gekomen. Maar zoals bij alle rechtgeaarde Indischgasten is de behoefte er altijd geweest om in een feestelijk samenzijn te hopen op "oentoeng" en "redjeki" voor ons werk dat veel meer is dan een tijdschrift sadja of een N.V. sadja, maar een ver broedering van mensenkinderen die zich ten diepste bewust zijn van het voor recht dat zij genoten door op het grensvlak van twee culturen in vriendschap en vrede geleefd te hebben. Een historisch en zeldzaam voorrecht dat zij nooit hebben willen vergeten. En waarin zij steeds nieuwe begeestering zochten te vinden. Al deze mensen hopen op één dag samen te zijn om persoonlijk met elkaar kennis te maken. Zij beseffen dat Tong Tong zeker niet zo rijk is om een zo groot feest te betalen, maar hopen er een selamatan van te maken, zoals ook in de eenvoudigste dessa in Indonesië gehouden kan worden, omdat iedere deel nemer naar vermogen wat bijdraagt. Wie heeft ideeën voor een onvergetelijke Tong-Tong Selamatan? Denk erover. Schrijf het ons. In de komende nummers kunnen telkens vorde ringen van de organisatie bekendgemaakt worden. Dat het een Selamatan mag worden die niet klinkt als een klok, maar klinkt als een Tong Tong! Brieven aan de redactie met in de linkerbovenhoek de vermelding Selamatan Tong Tong. Saldo per 1-1-72 153,75 Inkomsten pro jan. 72 rente 1,10 Chèque Bank of America 122,36 L. Simon 20, Mevr. J. K. A. v. Beuse- kom-Hauet 50, 193,46 ƒ347,21 Uitgaven: 2 pakk. Bandung ƒ27,80 1 pakk. Bogor ƒ18, 3 pakk. Djakarta ƒ45,80 91,60 Saldo 1-2-72 ƒ255,61 Ik heb getracht de naam van de per soon in de U.S.A. te achterhalen, ech ter kon men mij enkel mededelen, dat de storting is geschied, via Thos Cook Son, A'dam. Maar niettemin, thanks a lot, pal! In de TV-gids van de Ver. Staten van 22 januari heeft onder de titel "The Big Smear" (De Grote Besmeuring) een uitgebreid artikel gestaan over de wijze, waarop in de Nederlandse TV door linkse invloed de berichtgeving over Amerika vaak verwrongen wordt. Wel, wij slaan dit nu zo zoetjes aan al vijftien jaar gade en we zijn er al zó aan gewend dat we een aantal (in het betrokken artikel met name genoemde) programma's al lang niet meer aanzet ten. Doodgewoon omdat door een to taal gebrek aan fantasie en intelligentie al die programma's zó stom-eenvoudig "van hetzelfde laken altijd hetzelfde pak" brengen, dat de gezichten van de beunhazen niet meer te verdragen zijn. Wat betreft zulke "flinke smeren", daar hebben de Indischgasten in Ne derland wel hun portie van te pakken gehad met het "INDISCH ABC", waar van we achteraf alleen verbaasd zijn hoe - terwille van de "party line" - zoveel intellectuelen en erudieten be reidwillig hun partij hebben meege- blazen. Je voelt je hier vaak "heerlijk thuis" in je eigen vaderland met al die wrange, schampere scheldpartijen, waar nooit een eind aan komt! T.R. Wees een BOOM, een VRUCHT BOOM. Lever na slechts één maal geplant te zijn vruchten voor vele, vele jaren. Plant 10,in het FONDS ZESTIGDUIZEND! Op 18 februari viert onze jongste Prinses, H.K.H. Prinses Christina, Haar verjaardag. Wij bieden haar onze eer biedige en oprechte gelukwensen aan en onze gedachten gaan op deze dag, ook al is Zij dan niet in ons midden, naar haar uit in Canada. Wij wensen de Prinses voor het komende jaar veel succes in haar muziekcarrière. Voor degenen onder onze lezers die aan de verschillende instel lingen, welke van tijd tot tijd in Tong Tong worden genoemd en die zich op het gebied van de hulpverlening in Indonesië be wegen, geven wij hieronder nog eens een lijstje met de adressen waarheen U Uw gift kunt zenden. Karta Pustaka (Ned. Cult. Centr.) t.a. Nj. E. Th. Simadibrata, Dj. Hadidarsono 9, Jogjakarta, Indo nesia. (Kinder) tijdschriften, boeken. G.I.K.I. (Jajasan Gita Kirtti) Dj. Pemuda 64, Surabaia. Tijdschriften, - boeken, oude kle ren. Jajasan Pendidikan Seni Rupa (Nj. Saptodewo) Kinderboeken, kinder- en andere tijdschriften, teken- en schrijfbe hoeften, handenarbeidartikelen. Nj. Saptodewo, Djl. Merdeka 54, flat 42, Bandung, Indonesia. Chris Simon - Cantatestraat 102, Nijmegen. Oude, goede kleren, naaigerei. Géén levensmiddelen! Bijdragen kunnen worden gestort op: Postrekening 817791 - Bonds- spaarbank, Nijmegen t.b.v. rek. no. 932037909 t.n.v. Chris Simon. Fonds 60.000 Gironummer 6685. Vergeet U niet s.v.p. erbij te ver melden dat Uw storting voor het Fonds 60.000 is bestemd, daar anders onze administratie voor grote moeilijkheden komt te staan!

Tong Tong | 1972 | | pagina 3