LEBARAN EN KERST t£o}dicl\t Dank. zij de vele royale giftendie in het afgelopen jaar in de Bruine Bus zijn gevloeid, heeft G1K1 extra aan dacht kunnen besteden aan de viering van Kerst en Leharan. Van Dr. J. Soetjahjo ontvingen wij de op deze en volgende pagina afgedrukte foto's van de viering van deze feesten in Surabaia. Overal, waar je ook bent, Tong-Tong is de beste vriend, die de mensheid ooit heejt gekend. ]a, in de wereld wordt heel wat gepraat. Maar het is altijd goed, wanneer het over Tong-Tong gaat. Maura Bruins (9 jaar) Maura, een tien-met-een-griffel voor dat mooie gedicht! Al heet dan Tong Tong een "blad voor oude mensen", een jong meisje dat scherp waarneemt, ontgaat zeker niet de waarheid dat alle mensen die ze hóórt praten over Tong Tong, er vol lof over zijn. En dat vindt ze zo'n bijzonderheid dat ze zich uit slooft voor het maken van een toepas selijk gedicht. Bravo! WIE KENT HET NOG? ee dajohé lekoh ee gelarneh klosoh ivah klosonee bedah ajo tamballen kambi djadah wah djadahee mamboe wis pakahnoh asoe loo asoenee mati ajo djegoornoh kali ee kalinee bandjir wah asoenee kintir eel, daar komt de gast eel, leg de mat maar uit wah, de mat is kapot vooruit met djadah gestopt wah de djadah stinkt nou geef 't dan aan de hond looi, de hond is dood vooruit gooi hem in de kali! eel, de kali bandjirt wah, de hond wordt meegesleurd. O. H. K1LIAAN I ersnaperingen worden uitgedeeld op Kerst ochtend, voor de armen en ouden van dagen, die nog door de Gita Kirtti gesteund worden, vroeger door het IEV. Bij deze gelegenheid zijn er altijd genoeg hulpvaardige dames en heren uit de GlKl-familie en daarbuiten, die belangeloos hun diensten aanbieden. Een ge- pensionneerd onderwijzer, de heer him, leidt al jaren de dienst voor onze armen. De pu pillen van de Jongens-wezeninrichting dragen met hun mooie koor bij aan het muzikale ge deelte. Over de figuur rechts, papie Bopp, die magere "taaie" een andere keer. Het algemene gebed op de eerste ochtend na het breken van de Puasa, de zg. Sembahjang led. tijdens de preek van de voorganger, de Imam, die na het gebed wordt gehouden. Men ziet op de foto het voorste gedeelte, waar de mannen zijn gezeten. De achterste groep, bestaande uit vrouwen. Onder de aanwezigen, die actief aan het gebed hebben deelgenomen, bevindt zich ook Mevr. Soetjahjo. Op de voorgrond een verkoper/verhuurder tan bidkleedjes, voor de mensen, die eventueel hun kleedje hebben thuisgelaten. Het gebed vindt plaats in het oude Boenkoelpark. 12

Tong Tong | 1972 | | pagina 12