ALTIJD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT? Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. HER-ORIENTERING IN DE OPVOEDING "MELODIEUS GELUID" VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Tjalie's artikel "richting zoeken in de chaos" (15 febr.) spitst zich, begrijpe lijkerwijs toe op de politiek, maar de teneur ervan: wantrouw de grijze her sencelletjes (de intellectuelen en ge leerden) is veel breder. Duizenden jaren geleden is tegen misbruik van de ratio gewaarschuwd In oude Chinese filosofiëen, zoals Dr. Lin Yu Tang vertelt in "Levenswijsheid met een glimlach", o.a. in het verhaal van de aap Wiek'ung, zinnebeeld van de rede. De aap is verwaand, verniel zuchtig en eist de titel "Grote wijze gelijke des Herpels" voor zich op, om dat hij alle toverkunsten bezit tot in de hemel door te dringen. Als hij echter niet genodigd wordt voor het hemels feestmaal, roept hij op tot de opstand tegen de hemel. In het gevecht slaat de Godin der Genade hem met een bloesemtakje neer. Het is dezelfde genade, die in het bijbels paradijsverhaal de mens uit het paradijs weert. De genade van de God delijke Geest bewaart het leven tegen de vernieling door een niets ontziend veroverend begrijpen. Begrijpen in zijn greep krijgen, berust op een puur instinctief kunstje, n.l. de versimpeling van de werkelijk heid tot geïsoleerde feiten, die niet meer zijn dan bepaalde facetten van een situatie. Gekozen worden daarbij die eigenschappen, die zich laten com bineren tot algemeen geldige beelden. De rest, juist dat, wat de waarde en het eigene van de dingen uitmaakt, moet wel worden genegeerd. Gevol gen: verzakelijking, ontpersoonlijking, waarden-dood, geweld (verovering), vereenzaming, verdeeldheid, spraak verwarring, knechting van onze geest door onze eigen denkbeelden. Omdat de logica volgens vaste wet ten verloopt, zijn ook onze beelden noodwendig, onontkoombaar (econo mie, maatschappijstructuur, politiek, zelfs godsdienstige overtuiging). Het beredeneerde en georganiseerde is de werkelijkheid. Dit nu is de grote leu gen. Het is satanisch. Het berooft ons van de vrijheid en het openstaan; het verbreekt ons contact met God en met de naaste. En daar gaat het de satan om. De strijd tussen de Geest en het zich autonoom gemaakte denken spitst zich op 't ogenblik toe. Geweld en ver deeldheid nemen hand over hand toe. Hekserij en satandienst ("rituele" moorden) dienen zich openlijk aan. Daartegenover groeit echter het be wustzijn, van gerechtigheid in dienende liefde. Daarin wordt ook gedacht (we hebben die grijze celletjes niet voor niets) maar dit denken is niet op het instinct van zelfbehoud gebaseerd, doch komt vanuit het hart en de intui- tie, zoals Tjalie niet ophoudt te beto gen. Het gaat dan niet om uitgewerkte beelden en formuleringen vooraf, maar Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u-de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake lijk voor het onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar dehersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- om een vorm aannemen vanuit een innerlijk zien, een intuïtief (ge)weten. Het is wel de allergrootste verdien ste van Tong Tong, dat het daarvoor op de bres staat.*) Er is een omwenteling in de opvoe ding nodig. Géén school, die een kind al op 6-jarige leeftijd in het rationele deriken stopt, maar vormings-werk- plaatsen, waar eigen fantasie en intuï tie ruimte krijgen en het kind al doende geen "vakken", maar levenssituaties in hun zin en waarde (schoonheid) leert verstaan eerbiedigen. Waarbij woorden door eigen inbreng van ge voel en denken gaan leven en weer nieuw worden. Alleen een denken van uit de waardering van de totaal-samen hangen van alle leven, in plaats van een delend, veroverend denken (als doel in zich) kan ons van de ondergang redden. Th. v.d. Sloot. Zowel uit deze brief van V.d. Sloot als uit andere soortgelijke brieven die ik over dit onderwérp mocht ontvan gen, blijkt tot mijn vreugde dat vele lezers van ons blad voelen dat het het rationele denken in het Westen is, dat de oorzaak is van verworden be- staansstructuren en noodlottige ont wikkelingen. Eén van de rijkste dingen die wij uit het Oosten hebben meege kregen (al zijn wij er ons vaak niet van bewust) is ons intuitieve denken. Helaas denkt men in het Westen (en de hele moderne wereld) practisch uit sluitend rationeel en weet men niet wat intuitief denken is. Het intuitieve den ken doet direct kennen, is een sponta ne, scheppende werking van de geest. Het rationele denken is "denken door gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, f 3,90 voor een kuur. redeneren", door afleiding, door „con structie" van denkwaarden. Zij die in Indië zo verstandig waren om ook veel te praten met eenvoudige Indo's, Indonesiërs of Hollanders, her inneren zich hoe resoluut alle "omong pienter" werd verworpen (vaak zelfs als "omong boesoek"!), en men uitleg gingen "teroes terang" wenste. Inder daad ïs veel knap geredeneer zó door weven met drogredenen dat vele In- dïschgasten al lang de buik vol hebben van pientere krantenartikelen en politie ke betogen, waardoor men zich bij de neus genomen voelt. Helaas is ons aller beheersing van het intuitief denken nog ongeoefend en onvoldragen. En wel een rijkdom gaat hiermee voor ons verloren!- T.R. Wees een BOOM, een VRUCHT BOOM. Lever na slechts één maal geplant te zijn vruchten voor vele, vele jaren. Plant f 10,in het FONDS ZESTIGDUIZEND! Pim zat in de krant verdiept, toen Ventje plotseling vóór zijn oudste Boeng kwam te staan en vroeg: "Herkent u deze Melodie?" en vlak daarop er één liet vliegen die er niet om loog. Pim keek verschrikt op en si Ventje vond later; "Wah sèh, saaie ven, hij lach niet eens." Maar hij moest toch nog een antwoord van z'n broer incasseren dat hem trof: "Koerang adjar loei" Jan v.d. S.

Tong Tong | 1972 | | pagina 5