HERKENNING De zeer grote familie Thomson N.a.v. T. Rs. "niets bijzonders te zien" bij de voorplaat van T.T. 15-3-1971 hierbij mijn sam- boengan: „Toen Froeher" was er inderdaad rustieke ONGEKUNSTELDHEID. In 1955-56 echter kwamen er zoveel dagjesmensen, dat overal eettentjes verrezen om al die hongerige luidjes te bevredigen, foto 1: gezelschap wachtende op de bestelde satee, die de kok (compleet met witte muts op de achtergrond) nog bezig was te bakarren. foto II: moderne genoegens2 kleine platformen drijvende op lege drums Dus helaas geen rustieke ongekunsteldheid meer, maar gezellige lekkere ramee-ramee, tn.a.w. genoegens van andere waarde. Boleh djoega-lab. O. H. Kiliaan Complimenten van de familie Iedere drie maanden kwam de accoun tant op de onderneming, om de boeken en de kas te controleren. "Hallo...hah Pieters, ja, met Jansen. Goede morgen! Zeg, moet je horen. Ik krijg plotseling vanmiddag de boe kenman en ik zit met een tekort van duizend piek. Kan jij zolang..." "Man, zal moeilijk gaan. Met een paar dagen is hij bij mij." "O, dan fiks ik 't wel weer. Als ik nü maar eerst gehol pen ben." "Nou...als ik er op aan kan." "Beloofd! Laat je ze als de bliksem brengen? Binnen door?" Na twee dagen verlaat de accountant 't land van Jansen. Naar Pieters. Als hij zijn voet al op de treeplank heeft, komt mevrouw Jansen met een pakje. "Is 't erg veel moeite dit pakje voor mevrouw Pieters mee te nemen? Ze heeft er net over opgebeld. Er is nogal haast bij." Jansen schudt zijn hoofd. "Die vrouwen altijd..." De accountant over+iandigt mevrouw Pieters 't pakje. "Met de complimenten van de familie Jansen." In de slaapkamer komt 't uit de schoe nendoos. Een bundeltje briefjes van honderd; dezelfde. Op 't bandje staat: Tot wederdienst bereid. Als mevrouw Pieters haar gast in de vrolijke serre een kop koffie in schenkt, heeft meneer op 't kantoor nog iets te doen. Een klein karwei overigens. Plantersvrouw "Een schok van herkenning door voer de stramme leden van "de oud gediende" Zo zou eigenlijk 't begin moeten zijn van het verhaal dat behoort bij de foto op blz. 15 van Tong Tong van 15-3-72 no. 17. Neen lezer, dan zou 't immers niet passen bij het onderschrift Klein van het kleine plaatje, nietwaar? Het kiekje werd genomen door M. R. Kuipers, zaliger gedachtenis. Plaats van handeling: gang Kadiman no. 15, linker paviljoen, zowat 38 jaar geleden. De dorstige dame rechts was Pilly Bauer, thans mevr. Kuipers, van wie het plaatje hoogstwaarschijnlijk afkom stig is, links zit de tegenwoordige mevr. van Kesteren, destijds nog Ansje Vriens en daarvoor? Tja, ondanks ge kraak van m'n A.O.W.-hersens kan ik mij de naam van het meisje, dat voor Ansje zit niet meer herinneren. Terla- loe toch. Achter Z.H.B. en Bols zit ondergete kende. Beste Tong Tong, bier en genever waren toelèn, hoor. Hoewel ze op dat moment meer voor de show waren. Inderdaad behoefden we geen alcohol te gebruiken en geen schuttingwoorden te bezigen om een gezellige dag of een geslaagde verjaardag te hebben. Voor mij als boedjang zonder "aan hang" was het paviljoen gang Kadiman no. 15 inderdaad een zoete inval. Ik was daar ten ailentijde welkom en altijd was er wat te smikkelen... en te smullenhadjekidee Door de palmen heen turend kon je in dit geval geen bergtoppen in de verte zien, doch wel het huis van de heer Kilian, de samensteller van Kili- an's adressenboek weet U nog wel? J. van den Doren Als er een paar Thomsons bij elkaar zaten, soedah, wees er dan zeker van, dat er behoorlijk gelachen werd. Een neef vertelde bijv. "Oom Ernst, die in totaal 16 kinderen had, kwam op een dag bij mijn grootvader en zei: "Karei, ik kom je hierbij verwittigen, dat Anna weer een zoon heeft ge kregen!" Dood ernstig en pakean def tig. 't Antwoord was: "Ah, bossenl" En dat was nog niet 't laatste kind notabene! Als ik met mijn moeder bij Th 16 kwam, dan was 't er altijd riboet. We wisten soms niet, wie fam. was en wie vrienden van de jongelui. Maar ge lachen werd er altijd. Oom en Tante Thomson die zes kin deren hadden, bewoonden in dezelfde straat en voor de brievenbezorger was 't veel makkelijker, om Th 6 en Th 16 af te geven; voor de rest moest de familie 't maar zelf uitzoeken, dacht die toekang pos. C. W. -D. - Th. 10

Tong Tong | 1972 | | pagina 10