OUD EN NIEUW "tWf> VS mv«t$3»0£ HHH 1 t,:*.Hl Wees een BOOM, een VRUCHT BOOM. Lever na slechts één maal geplant te zijn vruchten voor vele, vele jaren. Plant f 10,in het FONDS ZESTIGDUIZEND! 6. Een stukje barok Verleden en Heden: het oude gebouw van het Soer. Hbld met daarnaast een splinternieuwe bioscoop en daarnaast weer het oude Lindeteves. Daar tussen door de pompeuze schijnfa^ade van Sex en Geweld, op dezelfde wijze in elkaar geflanst als in de ouwe tijd 1920) van de bios, toen men nog met grote poppen en kleurige programmals door de straten liep te blèng-djoeng-blèngen, weet je nog? Voor andere mensen is het een onderwerp van discussie: het vergaan van de wereld. Voor Indischgasten is het een ERVARING. In de oorlog verloren wij voorgoed ons be staan en ons levenspatroon. Is de nieuwe we reld die men ons biedt, werkelijk zo mooi en zo goed? Twist niet. Denk na. Uw Joop. mijn kontjo's. Zeg Joop, wanneer ga je naar Holland? Enak jij, sudah dapet visum en je vertelt ons niet, dat je een visum hebt aangevraagd." Ik antwoord de: "En dan, al kesusu si en repot naar Djakarta voor die formulieren en dan jou papieren in orde maken. Mana naar meneer Kodoutie in Bandung min- ta tolong. Als spijtoptant naar H. is moeilijk zeg. En H.C.-nja in Djakarta re wel tanjah, of ik ken bewijzen, dat mijn oudje Nederlander is. Kalou ada perang kenapa ndah die tanjah in de 10e Bat. of hij Nederlander is of niet; minta ampun deh, Wies! Hij wou af zwaaien in maart '42, pah Nippon dateng! En wij kalang kaboet natuurlijk. Nippon ngah tanjah oranda of niet, masuk krangkeng. Vooruit naar Siam of je wil of niet en daar die kasie ma- kan boeboer. En tot dank krijgen we de vraag: "Kunt U bewijzen, dat U Neder lander bent. Kurang ngadjar zeg! Sorry voor deze afwijking van mijn Kerstver haal. Als ik eraan denk, nog mangkel, si! Als ik die manden zie in T.T., dan zitten mijn gedachten weer in Kedongsarie en ieder jaar tot '64 kregen we prompt op 22 Dec. een gave. Lief is 't I.E.V. hoor. Alle lof voor de initiatief-nemers. Met vr. groeten aan Boong Tjalie Een eigenlijk onveranderd onvergeten punt: de oprit naar de Rode Brug. Op de achter grond het gebouw van Internatio, rechts het Willemsplein, thans "Terminal Djajengrono" e.e.a. tijdens een "constante bestorming' door de Nieuwe Horden der betja's! En daarom ook, houdt Tong Tong met Bruine Bus en Hidoep Teroes Fonds het bewustzijn wakker dat zo lang wij het goed hebben, wij moeten blijven denken aan hen die het slecht zouden kunnen hebben. Voor één mandje per jaar maar! Als er ergens een tientje los zit en bijna zoek raakt, stuur 't naar ons! Er is (helaas) ALTIJD een goed doel voor 4. Hier is de verandering totaal en finaal; dit is de oude Pasar Turi, destijds een haveloze collectie tokotjes en kraampjes, vaag genaamd "de dievenpasar"Nu een enorm gebouw van dtie verdiepingen, met escalators! 13

Tong Tong | 1972 | | pagina 13