Brief uit Surabaia restaurant wijnands v/h cecn Disco Bolland De Heer van Kempen schrijft ons van uit Surabaja: Naar aanleiding van mijn artikeltje in T.T. van 1 November 1971, ontving ik verschillende brieven, zelfs uit Ameri ka, met het verzoek om nadere .inlich tingen over een reisje naar INDONE SIË. De meeste van die brieven be vatten een verzoek voor een ruwe cal culatie, zodat de candidaat-'lndonesie- ganger zich een beeld kan vormen om trent het bedrag waarover hij/zij on geveer zal moeten beschikken om zijn verlangen in vervulling te doen gaan. Een andere candidaat deed het verzoek om meer propagandamateriaal, terwijl de Secretaresse-penningmeesteresse van de EUROPEAN ASIAN CLUB (Holland) schreef dat zij als gevolg van dat artikeltje, werd overladen met ver zoeken. Uit dit alles blijkt dus wel dat de animo om Indonesië, na een afwezig heid van ca 20 jaren te bezoeken nog steeds groot is. Dit zijn dan nog de genen, die het initiatief hebben geno men een briefje te schrijven, doch hoe- velen van U - een van hen is reeds op weg naar Indonesië - hadden nooit aan een dergelijk plan gedacht, doch zijn, nu zij cijfers zien tot de conclusie geko men dat er toch ook voor hen nogwel een mogelijkheid bestaat om hun wens droom te vervullen. Ik wil dan ook gaarne aan al die verzoeken voldoen. Wat het financiële deel van de ver zoeken betreft, is het uit de aard der zaak nogal moeilijk om een, zij het zelfs, ruwe calculatie te maken daar de een over een ruimere beurs beschikt, terwijl de ander iedere rupiah moet om keren alvorens uit te geven. N.m.m. is het dan ook de beste oplossing indien ik hieronder verschillende bedragen laat volgen, die voor de candidaat-ln- donesie-ganger noodzakelijk zullen zijn om voor zichzelf een berekening te maken of zijn/haar beurs een reisje naar Indonesië al dan niet toelaat. Bij het vermelden van die bedragen heb ik uiteraard de passagekosten buiten beschouwing gelaten. Noodzakelijk zijn dus de volgende uitgaven: hotelkosten per dag per persoon Rp. 1.800,inclu sief drie maaltijden en service en tax. Een een-persoonskamer is wat billijker ca. Rp. 1500,onder dezelfde condi ties. Een tweede bed kan zonder be zwaar worden bijgeplaatst. Laat even wel de hotelkosten in hotel Pregolan, voor U geen probleem vormen: over het tarief kan worden gepraat. Transportkosten in de stad, per bet jak per dag ca Rp. 200,taxikosten per uur Rp. 500,doch U moet voor minstens 2 uren betalen (U kunt de taxi ook 2 uur gebruiken). In 2 uren kunt U in Surabaja heel wat afrijden en zien. De bioscopen zijn tegenwoordig ver deeld in drie of vier klassen. Een ticket 1e rang in een tweede klasse bioscoop zoals: Widjaja, Ardjuno, Ria, Indra,Bi- ma, Irama en nog enkele andere, be- draagt Rp. 250,In de luxe biosco pen: Soerabaja- en President theatre betaalt U voor een 1e rang ticket Rp. 350,Wordt in deze twee luxe bios copen een 70 m/m film met 6 track sound system gedraaid dan betaalt U Rp. 600,Deze 2 bioscopen hebben ook het alleen-recht om midnight voor stellingen te geven, eveneens Rp. 600,- voor een ticket 1e rang. Deze midnight voorstelling is een volkomen overbodi ge luxe, aangezien deze films enkele weken later ook op de gewone uren worden gedraaid. Een etentje in een air conditioning chinees restaurant komt U te staan op minstens Rp. 750,per persoon; U wordt bediend door hostessen. Dat zelfde etentje, minstens even smakelijk in een gewoon restaurant zoals Kit Wan Kie, Tay Sie Hie, Yuh Wah en nog vele andere dergelijke restaurants komt U te staan op ca Rp. 300 per per soon. De porties zijn groot, voldoende voor minstens twee personen. Wilt U een ijsje of drankje zoals: kopi-susu, kopi-tubruk, susu-manis, teh-manis, es shanghay, dawet, enz. dan betaalt U ca. Rp. 100,Een ijshoorntje in Toko Metro kost U slechts Rp. 50,daar mede kunt U heerlijk, likkende over Tundjungan wandelen. Trekt U dan nog voor andere eventualiteiten een bedrag uit van Rp. 250,dan geloof ik dat U met Uw uitgaven reeds een heel eind komt. Bovendien, U gaat toch niet iedere dag eten by de chinees of een ijsje en of drankje kopen. Ook zult U wel niet iedere dag in een betjak rijden of een taxi nodig hebben. Wil U een tripje maken naar Trètès, Batoe, Selecta en terug via Malang, hetgeen gemakkelijk op één dag kan geschieden, dan huurt U een taxi en betaalt Rp. 8.000,in zo'n taxi kunnen zeker 5 personen plaats nemen. Verder zijn er in Sura baja busdiensten die naar verschillen de richtingen gaan, goedkope en w.o. veel zeer behoorlijke; er is zelfs een busdienst naar Bali tot Den Pasar a raison van Rp. 650,per persoon. Voor bezoekers aan Indonesië met meer ruimere beurzen zijn er nog vele andere vermakelijkheden. Volledigheidshalve vermeld ik nog enkele tarieven voor trein/plane. Dja karta - Surabaja per BIMA - een nacht trein, Biru Malam, hoofdklasse Rp. 6.750,per persoon. De hoofdklasse is ingedeeld in compartimenten, ieder bestaande uit 2 zitplaatsen en 2 slaap couchetten; uitsluitend bestemd voor personen van dezelfde sex en/of ge huwden. De economie-klasse van de Stationsweg 143 tel. 070 60 17 03 DEN HAAG Stationsweg 77 tel. 070 60 15 11 DEN HAAG Herenstraat 157 tel. 070 86 32 01 VOORBURG Fred. Hendrlkl. 161 w tel. 070 - 55 66 97 p DEN HAAG Komt er een groep uit Djakarta die real krontjong brengen op de Pasar Malam Tong Tong?? Het is nog niet zeker, maar wel kunt U de muziek op de plaat vast L kopen: Real Krontjong L.P. f 19,90: Sajekti, en Sam Saimun, zingen voor U hierop. Ook nieuwe Ambonnese L.P. of een Sun- danese popular songs from Parahiangan, en nog heel veel meer originele krontjong. Singapore zending verwacht ik nu elke dagbelt U eens want het is snel uit- verkocht. De grote gamelan en krontjong specialisten van Nederland: DISCO BOLLAND, Sta- L tionsweg 143, Den Haag, tel.: 070-60 17 03. BIMA, kostende Rp. 5.200 per persoon, bestaat uit compartimenten voor drie zitplaatsen; geen slaapgelegenheid. Alle wagons zijn gekoeld; de service is goed en in het tarief is één maaltijd begrepen. Een andere nachttrein is de MUTIARA trein (vroeger LIMEX). Deze trein heeft slechts één klasse en geen slaapgelegenheid, is wel gekoeld. Het tarief bedraagt Rp. 4.500 per persoon. De tarieven voor de dagtreinen zijn voor de hoofd en economie klasse resp. Rp. 1.425,en Rp. 955,de wagons zijn niet gekoeld. De duur van de treinreizen Djakarta-Surabaja be draagt ca 16 tot 17 uren. De zitplaatsen worden gegarandeerd. Een ticket van GARUDA AIRWAYS Djakarta-Surabaja kost Rp. 9.750. Voor een taxi van DJU- ANDA airport naar de stad betaalt U Rp. 1500,(vast tarief). Vermeldens waard is nog dat U overal terecht kunt met U.S. dollars; travellers-cheques kunt U in Surabaja alleen honoreren bij de BANK INDONESIË, in de boven stad. Logeert U dus in een van de hotels in de benedenstad bv. L.M.S. hotel Sarkies, Simpang, Bristol, Tand- jung of bij mij, (Hotel Pregolan) dan kost het U handenvol geld aan betjak/ taxi en aan tijd. Door vorenstaande hoop ik U een basis te hebben kunnen voorleggen voor het maken van een ruwe bere kening voor de gelden, waarover U minimaal zult moeten beschikken voor een reisje naar INDONESIË. Laat ech ter een ieder, die nog nauwkeuriger wil worden ingelicht zonder enig ge wetensbezwaar mij een briefje schrij ven en U krijgt per ommegaand ant woord. Mijn adres: I. J. v. Kempen, Pregolan Bunder11/15. HOLLANDSE en INDISCHE KEUKEN Hoogstr. 12 - Den Haag - Tel. 600712 Dir. M. WIJNANDS v/h Grand Hotel Makassar 14

Tong Tong | 1972 | | pagina 14