'S AVONDS VERMOEID NAAR RED? GEEN ENERGIE? Aktief VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW RUEB De Soerabajaan Talen Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kanvoor u de oplossing zijn. Doodziek oooooooooooooooooooooooooooc In de TT. van 15 Febr. op pag. 17, schreven wij onder het hoofd "Afscheid van een Totok" een klein stukje over een beduimelde kaart van Soerabaja, ons bij het overlijden van deze man toegezonden. We schreven de weduwe of zij nog wat vertellen kon van deze trouwe bewaarder van een plattegrond en kregen dit antwoord over een stukje historie: Mijn man was administrateur van de Marinebonden. Het Cambo, zoals het na de fusie genoemd werd. Hij bewoog zich dus op het gebied van de Vak beweging, en heeft ook in het I.V.V. nog wel met raad en daad bijgestaan. Ik geloof niet, dat ex-miliciens hem gekend hebben. Wij waren in Indië van 1918 tot 1921. En later van 1926 tot 1930. Dat neemt niet weg, dat wij van het land en volk hielden en wij hoopten, dat door een ordelijke overdracht, Uw land zijn zelfbestuur zou krijgen. Het heeft helaas niet zo mogen zijn. Het leven heeft zijn ups en downs en van de neerslag hebben wij rijkelijk geprofiteerd. Mijn man werd uitgezonden, om het Communisme te bestrijden, dat door Baars en Sneevliet in de bonden was gaan woekeren. Een klein jaar heeft het geduurd, toen was mijn man zijn gezondheid en de bonden het Commu nisme kwijt. Mijn man is nooit meer de oude ge worden. Maar het ergste kwam in 1933 met de "Zeven Provinciën", toen de bonden de schuld kregen van de mui terij en de mensen, ook de bestuurders, als boeven weggejaagd werden. Het heeft 4 jaar geduurd, eer mijn man weer een baan kreeg. Hij eindigde voor hij stierf als hoofdambtenaar. Maar een volledige rehabilitatie (al is het dan niet officieel) hebben de bon den nu gekregen door "Het Gedenk boek", dat vorig jaar is verschenen, en waarin beschreven wordt, hoe het is gegaan. En dat ook L. de Jong in zijn boek een verkeerde conclusie trekt. Dat ik daaraan op bescheiden wijze heb mogen meewerken, hééft mij goed gedaan. Mevr. Smith-Fluiter U weet natuurlijk (natuurlijk weet U 't) wel dat men Hollanders de linguïsten van Europa noemt. Het is griezelig zo veel talen als ze beheersen (in woord en in geschrift). Iedere Hollander spreekt vloeiend Frans, Engels en Duits! Met enige ver bazing las ik dan ook het bericht van een Hollandse vrouw die haar Engelse logee in een supermarkt het verschil wilde uitleggen tussen gehakt en verse worst: "Det is de same as det. Mar den in 't long!" G. H. B. CAPSULES Als u 's avonds oververmoeid bent, geen energie meer bezit, kan dat be tekenen, dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzakelijk voor de juiste bloedtoevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Neem daarom Aktief Capsules. Deze combineren hoge concentraties van tarwekiemen (de rijkste bron van „groei"- en ,,energie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitaminerijke con centraties. Aktief Capsules zijn smaak loos, werken niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over de invloed van Aktief Capsules op uw energie en welzijn. Begin vandaag nog met Aktief Capsule^ Verkrijgbaar bij apo theker en drogist, 3,90 per kuur. Een medische encyclopedie oefent altijd een magische aantrekkingskracht uit op mensen, ziek of gezond. Je kunt er zo gezellig in snuffelen en te weten komen hoe je er aan toe bent of wat je vroeger of later te wachten staat. Met de zojuist verschenen medische encyclopedie van Elsevier (6 delen) komt U nog wat anders te weten ook: hoe verziekt in de sex de uitgevers zelf zijn, want alleen zij die sex-ziek zijn of totaal fatsoenloos zijn, krijgen het in hun hoofd om op de 6 boek ruggen naakte mensen te fotograferen. Vanaf 8 maanden tot 80 jaar, poedel naakt en kerngezond met alles erop en eraan. Wat deze illustraties te maken heb ben met medische informaties mag de duvel weten. En Elsevier natuurlijk, die, waarschijnlijk op het idee gebracht door de gretige vraag naar pornolec- tuur, een graantje mee denkt te kunnen pikken. Wie de encyclopedie ziet, denkt ogenblikkelijk aan de pornografische lezenswaardigheden, in Nederland zo royaal te krijgen. De inhoud van de medische boeken zal wel niet zoveel scheien van die deftige serie in zwart met goud-opdruk die mijn vader achter slot en grendel in zijn boekenkast had. "Als je wat wilt weten, vraag je het me maar," zei hij. Ik herinner me nooit be hoefte gehad te hebben om te weten waar de pokken vandaan kwamen of de spruw in mijn mond. Maar in die tijd had je ook dokters die tijd hadden al je vragen te beantwoorden. En O- ma's die bovendien nog kruiden wisten om je beter te maken. Dus was er weinig te vragen, weinig te lezen en weinig behoefte aan encyclopedia en aan onsmakelijke prentjes, zodoende. N.B. U kunt Elseviers Medische Ency clopedie bij elke boekhandel bestellen. Behalve bij Tong Tong. Lilian Ducelle Fred. Hendriklaan 141 Den Haag - Tel. 070-559919 Postrekening 1369940 X TOSHIBA ELEKTRISCHE RIJSTKOOKPAN X 1 liter f 67,50 1,8 liter f 77,50 q 6 maanden garantie. Bestellingen onder q rembours f 2,50 extra of per giro: geen O porto-kosten. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC) O O O O O O O O O O O O „De mens in dwangbuis" Het TV-toestel wordt ook wel eens spottend een "dwangbuis" genoemd, omdat inderdaad de beeldbuis massa's mensen weerloos in zijn greep kan houden. Inderdaad is de TV ongemerkt een van de gevaarlijkste en schade lijkste "hersenspoelers" geworden, erger dan opiniebladen en partij-rap porten, omdat "je ziet alles gebeuren - dus- is het waar". Terwijl ALTIJD com binaties van z.g. "cuts" worden ver toond die een gebeurtenis "concentre ren", maar vaak essentiële getuige nissen wegsnijden. Zelfs reportages van gebeurtenissen (b.v. sportversla- gen) bieden vaak "samenvattingen" die min of meer vervalst zijn. Maar langzamerhand stapelen al die onnauwkeurigheden zich volgens een bepaald patroon op, waardoor een chronisch valse opinievorming ontstaat. Men "weet niet beter of deze verval sing is DE waarheid." Blijf altijd waak zaam dus en "lebber niet alles op als dier". De wérkelijk vrije mens is een alleenstaand critisch mens, maar voel U nooit eenzaam of een uitgestotene als U een honderd procent persoonlij ke kijk vasthoudt op de wereld. 9

Tong Tong | 1972 | | pagina 9