Indonesisch nieuws uit Australische kranten Voor onze Amerikaanse lezers Wie brak de muur van Jericho af GEZEGDEN VAN MOHAMMAD Hebt U moeilijkheden met de nieuwe veranderingen in de Federal Income Tax en de California State Tax. Bent U bekend met de laatste wijzi gingen in de Amerikaanse Social Security regulations: o.m. over Me dicare A en B, als U dit jaar 65 bent geworden, alhier in de Staten 5 jaren hebt gewoond en NIET gewerkt heeft, dan wel onvoldoende "coverings" heeft. Vraagt inlichtingen en sluit een S A S E (self addressed and self stamped - 5 x 8cts) bij in, te richten aan: Jo'han van Steenbergen post box 17201 San Diego Calif 92117 Noot Tong Tong: de heer J. van Steenbergen is ons bekend om zijn accurate "Corresponding Income Tax Service"; hij is bezitter van een certificaat van één van de grootste belasting bureaux: H R BLOCK'S Income Tax Service. Uit kranten die de redactie af en toe uil Australië ontvangt, hebben wij voor de lezers van Tong Tong een aantal be richten geselecteerd die betrekking heb ben op Indonesië, en waarvan wij in de dagbladen hier zelden of nooit iets ver nemen. Totale oorlog tegen de sprinkhanen. Indonesië heeft de oorlog verklaard aan een zwerm van 100 millioen sprink hanen die huishouden op de Talaud Eilanden. Volgens een woordvoerder van het kabinet heeft President Suhar to de strijdkrachten bevel gegeven om troepen, vliegtuigen en oorlogsschepen te zenden ter bestrijding van de plaag. De sprinkhanen hebben reeds drie mil lioen klapperbomen verwoest en de copra productie daarmee gehalveerd tot 20.000 ton per jaar. Australië maakt kaarten voor Indonesië. Op verzoek van de Indonesische rege ring zijn 80 Australische militairen en twee burgers bezig om gedetailleerde lucht- en bodemkaarten te maken van een oppervlakte van bijna 30.000 vier kante mijl van de Zuid-Sumatraanse oerwouden aan de kust, bergen en rivieren in het Palembangse. De kaarten moeten dienen voor ont wikkeling- en agrarische doeleinden. Volgens de bevelvoerende officier, Majoor E. J. Laker van het 2nd Field Survey Squadron is er een goede sa menwerking met een Indonesische een heid. De Australiërs arriveerden in het midden van maart en denken begin juli weer te vertrekken. Verleden jaar ont wierp het squadron een soortgelijke kaart op West-Kalimantan, bij Pontia- nak. De kaarten zelf worden in Austra lië gemaakt. (The West-Australian, 19 mei 1971) Juist nadat de onderwijzer over de val van de muur van Jericho had verteld kwam de schoolopziener het lokaal binnen. Jantje, afgeleid door zijn vrindje's specia liteit in het maken van verdachte geluiden, had van het hele verhaal niet veel gehoord. Het oog van de inspecteur viel op hem en hij vroeg aan Jantje: "Jantje wie heeft de muur van Jericho afgebroken?" De opgeschrikte Jantje antwoordde prompt: "Ik heb het niet gedaan meneer!" De verwonderde inspecteur vroeg de mees ter: "Wat is dat voor een ongemanierd jog?" De onderwijzer antwoordde. "O, maar hij is een eerlijke jongen en als hij zegt, dat hij het niet heeft gedaan is dat ook zo." De inspecteur nu helemaal in de war gaat naar het schoolhoofd en hier krijgt hij te horen, dat de familie van Jantje als zeer beschaafd bekend staat en als Jantje het zegt, dan heeft hij het ook werkelijk niet gedaan." Australische paarden voor Indonesië Op 22 juni 1971 werd in Djakarta een centrum geopend voor paardenraces, dat wanneer het geiheel gereed zal zijn, twee races per week zal organiseren. Een syndicaat van Australische zaken lieden en mensen uit de paardensport wereld werd door de Indonesische au toriteiten geselecteerd teneinde dit project uit te voeren en om het trans port vanuit Australië van alle uitrusting ervoor te verzorgen: de paarden, een veearts, stalknechten, en de overige staf. Op deze wijze exporteert Austra lië als het ware een hele "industrie" om in Indonesië paarden-races van internationale klasse te brengen. Zakenman ziet gouden kans. De Heer David Gerritsen, een zaken man die al 30 jaar in Indonesië werk zaam is voorspelde in Perth de ontwik keling van druk handelsverkeer tussen West-Australië en een ongebruikte haven aan de zuidkust van Java. Hij verbleef in Perth om W. Austra lische maatschappijen te interesseren voor de handel met Indonesië. Een plan ontworpen door een groep W- Australische maatschappijen om de ha ven van Tjilatjap uit te breiden en een industrieel complex er om'heen tot ont wikkeling te brengen zou welvaart be tekenen voor de 1 millioen inwoners van deze streek. Ook de Australisch- -Indonesische Industrie- en Handels Organisatie in Canberra heeft een plan aangekondigd om de haven tot ont wikkeling te brengen, in samenwerking met het bestuur van Midden-Java, en een grote financieringsmaatschappij. De Australische regering heeft beslo ten om steun te verlenen aan het plan. Verontwaardigd ging de inspecteur toen naar het Departement van Onderwijs om daar zijn beklag in te dienen. Het verhaal komt de minister ter ore, die al genoeg aan zijn hoofd heeft, en deze roept uit: "Niet kletsen, laat die muur repareren. Ik wil daar straks geen gedonder over in het parlement hebben!" RECTIFICATIE In het artikel "Mini tropen tuintje" in T.T. no. 20, pag 21 moet de plaatsnaam "Kalibau" op de zesde regel van onder worden gelezen als: "Kalibatoe". Het vol krijgen van het Fonds 60.000 is uitsluitend een kwestie van Poekoel Teroes! Zet éven door, want er kunnen na ons nog duizenden wezen en behoeftigen van profiteren! In het IVesten zegt men altijd gewoon Mohammaden in deze eenvoud wordt er meestal beperkt over deze figuur gedacht, die in feite voor meer Moslems dan er Europeanen en Amerikanen zijn beschouwd en beleden wordt als een Heilige en een Profeet. Daar door leven deze honderden miljoenen met een heel andere denkstructuur en een heel andere moraal dan wij. Het is goed om dat regel matig in gedachten te houden - want veel MEDEMENSEN hebben een andere "weg naar de zaligheid" dan wij, waar ook wat van te leren valt Behoedt u voor gissingen en veronder stellingen zonder reden, want deze leiden tot de meest valse praatjes, en weest niet nieuwsgierig, noch luistert iets af, noch redetwist met elkander, noch benijdt el kander, noch haat elkander, noch laat elkander in de steek en neemt de dienaren van God tot broeders. O mensen, wacht U voor jaloezie, want jaloezie verslindt deugden, zoals vuur brandstof verslindt. Vele mensen zullen het Paradijs binnen gaan, wier harten gelijk vogels zullen zijn. Met andere woorden: hun harten zuilen vrij zijn van nijd, jaloezie, kwaadwilligheid en haatdragendheid. Op de Nacht der Hemelvaart kwam ik voorbij mensen, wier lippen doorsneden waren met scharen van vuur. Ik vroeg: "O Gabriël, wie zijn dit?" Hij antwoordde: "Dit zijn de lectors van uw volk, die plachten te zeggen, wat zij niet deden." Geen ware gelovige kan een leugenaar worden. God's straf zal op hen vallen, die de onderdrukkers niet afhouden van hun da den van onderdrukking. Die mens behoort niet tot ons, die anderen uitnodigt hem te helpen met on derdrukken. Helpt uw broeder of hij een onderdrukker is of een onderdrukte. Een onderworpen man vroeg hierop: "O Apostel van Allah, als hij onderdrukt is, zou ik hem helpen, maar vertelt u mij: hoe kan ik hem helpen, als hij een onderdrukker is? De Heilige Profeet antwoordde: "Laat hem ophouden, of houdt hem tegen in zijn onderdrukking, want waarlijk, op die manier helpt ge hem." 17

Tong Tong | 1972 | | pagina 17