CORRI EN HAAR KINDEREN mr m «m ük -• V, "Mag iik jullie hartelijk danken voor het zenden van zoveel boeken en knutselmateriaal. We hebben werkelijk niet ge dacht zoveel leuke tijdschriften te krijgen; de kinderen zijn verrukt van de diverse comics zoals Tarzan, Kuifje, de Flintstones, etc. Zelfs de volwassenen genieten ervan. De taal vormt wel een bezwaar, maar de plaatjes zijn duidelijk genoeg, om de inhoud te doen begrijpen. Van het geld, dat we uit Holland krijgen, heb ik heel hoge ijzeren rakken laten ma'ken, smal langs alle muren. Alles is heel licht groen geverfd, het maakt zo'n frisse, luchtige indruk. Nu heb ik eventueel ook plaats voor lange, smalle tafels met krukjes, waaraan de 'kinderen kunnen lezen of tekenen als het buiten regent, (veel gebeurt nu ook buiten, op de grond, zie foto). Eerst had ik allerlei soorten kasten, donker bij elkaar ver zameld, voor al mijn boeken, ik begon met een kleine kast die maar voor de helft gevuld was en ik was al zo trots met de 400 boeken. Nu hebben we al bij de 3000! Voor U in Holland is dat misschien weinig, maar voor mij is dat heel mooi! ik vind het toch zo verdrietig, dat we nog altijd zo weinig boeken voor de jeugd hebben in onze eigen taal. Schrijvers genoeg maar er is geen geld om die boeken te drukken, laat staan in zo'n aantrekkelijke uitvoering als we van jullie mochten ontvangen. Er is zo'n behoefte aan lectuur hier, dat ik zelfs de oude Holl. gescheurde kranten uitpluis waarin de boeken verstuurd worden. Ze vechten hier om oude Panorama's, Revues, Het Beste, de Damestijdschrif ten; Oude Tong-Tongs van 1965 doen hier nog altijd de ronde. Ik kan het niet over mijn hart verkrijgen, de oude, volkomen stukgelezen tijdschriften weg te doen. Telkens vind ik weer een interessant artikeltje; een goed recept dat ik toch nodig eens moet uitproberen. En dan de kindertekeningen. Je 'kunt van een kind de hele vooruitgang terugvinden. Ik heb tekeningen van een tweeling, begonnen toen ze 4 jaar waren. Een kind kreeg leukemia en stierf een jaar later. Het jongetje werd zo apatisch, moest naar de les gedragen worden, maar wilde die toch niet missen, terwijl zijn broertje vrolijk en nakal bleef. Zo heb ik kasten en kisten vol tekeningen, waar ik misschien niets meer terug kan vinden. Had ik maar de tijd om alles te bestuderen, heb nog zoveel lectuur, die ik zou willen doorlezen. Ik heb nog geen mensen die ik kan betalen om me met al het werk te helpen; de twee krachten, die ik nu heb, hebben hun handen vol aan het onderhouden van al het materiaal, het catalogiseren, de kinderen helpen kiezen. Maar ik ben blij, dat we dit allemaal kunnen doen, dank zij jullie." C.S. In een wereld waar mensen elkaar (altijd zeer gemoti veerd: geloof, huidskleur, politiek, armoede, rijkdom, noem maar op) op een afschuwelijke manier uitmoorden en het politieke gekrakeel elke stem van redelijkheid en menselijk heid overstemt is het werk van Corri Saptodewo een rust punt. Haar kinderen is een project apart, dit doet ze "zo maar". Ongevraagd, ongesubsidieerd. Hier zou ze het nooit hebben kunnen doen, want ze is niet eens gediplomeerd. Daar kan het nog, gewoon doen wat je hand vindt om te doen. Wilt U helpen, geef. Geld, kleren, materiaal. Heb je niets, doet er niet toe. Wéét alleen en wees dankbaar dat er nog mensen zijn als Corri Saptodewo die de kans krijgen iets goeds te doen. In deze wereld, in Indonesië. Lilian Ducelle OVER HET GEVEN Het klinkt een beetje raar zo na het verhaal hierboven en het goede van uw schenkingen: wilt U tot en met Augustus GEEN tijdschriften, boeken of kleren meer naar Tong Tong brengen en ook niet naar Chris Simon, Nijmegen. We zitten namelijk VOL. Er is zoveel binnengekomen dat we handen tekortkomen het te verzenden en met de vacanties in volle gang zijn er al handen tekort. We hebben de afgelopen weken erg veel pakketten ver zonden, dus even wachten maar. In September mag U weer van alles komen brengen. Natuurlijk mag U wel zelf verzenden na tuurlijk, weet U de weggeef-adressen nog? Mevr. C. Saptodewo, djl. Merdeka 34-Flat 42, Bandung, Indonesia. GIKI (Jajasan Pendidikan Gita Kirti) (kleren, lectuur) Djl. Pemuda 64, Surabaja, Indonesia. Perumahan Orang Tua "Pniel", djl. Samanhudi Dalam 26, Djakarta, Indonesia, (oude kleren, lectuur) Jajasan Pa van der Steur (B.O.S.), Badan Pengurus, Matraman Raja 77, Djakarta, Indonesia, (kleren, boeken etc. etc.) Karta Pustaka (Ned. Cult. Centrum) Nj. E. Th. Simadibrata, djl. Hadidarsono 9, Jogjakarta, Indonesia (voornamelijk lectuur) 18

Tong Tong | 1972 | | pagina 18