ALTUD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT Jos. van Arcken Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. "Nederlander eet graag Chinees" Disco t Bolland VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW <EL)e "'"TTtoeMlka" Ruim 75 procent van de Ne derlandse gezinnen eet min of meer regelmatig thuis Chinese of Indische maaltijden, aldus lezen wij in een ochtendblad, dat ook bovenstaande "kop" boven het berichtje zette. Het meest populair zijn deze gekruide hapjes bij jongeren tot dertig jaar. In Zuid-Neder land eet men vaker een Chi nese hap dan in Noord-Neder land. Met dat wijzen op het gekruid zijn van de hapjes, legt het ochtendblad meteen ook de vinger op de wonde plek van het steeds meer achteruit gaan van de Hollandse restaurants, waar het eten vaak smakeloos aandoet voor hen die andere tafels gewend zijn Eigenlijk snappen we niet waarom men nog steeds genoegen neemt met de "verklaring" dat "wij, ronde Hollan ders van een eerlijke pot houden zon der liflafjes". We zijn nét uit Frankrijk terug waar sinds de middeleeuwen tot in de eenvoudigste volkslagen toe be slist niet minder eerlijke mensen zijn dan in Holland. Neen, juist omdat krui den eerlijk zijn, mogemwe ze niet mis sen! En dat gekruid voedsel toch wér kelijk beter smaakt dan ongekruid, be wijzen steeds meer eerlijke Hollanders, die de Franse, Chinese en Indische tafel hogelijk appreciëren. Voorts laat ook de service in Hol landse restaurants veel te wensen over en is bij veel jonger bedienend perso neel vaak een houding merkbaar van: "al bedien ik, daarom ben ik je mindere nog niet!" terwijl het bedienend perso neel in Chinese en Indische restaurants onopvallend, ja haast onmerkbaar, werkt. Terwijl de Franse kelner het in geen enkel opzicht vernederend vindt om te bedienen, maar met een zwier en hoffelijkheid serveert alsof men vorsten bedient! En er werkelijk geen greintje minder om is dan wie ook. Franse kelners bewijzen dat ind&rdér-' dienen een kunst is; een waardigheid! En dat maakt elke goede maaltijd vol maakt. T.R. Stationsweg 143 tel. 070 f 60 1 7 03 DEN HAAG I Stationsweg 77 tel. 070 I 60 15 1: DEN HAAG I Herenstraat 157 tel. 070 X 86 32 01 VOORBURG X Fred. Hendrlkl. 161 X tel. 070 - 55 66 97 X DEN HAAG X PASAR MALAM TONG-TONG verrassing: X De L. P. Gado Gado bieden wij U bij inle- T vering van deze advertentie aan van f 15,X voor f 7,501 Dus maar voor half geld. Ook f verkrijgbaar voor zover de voorraad strekt I bij onze verkoopadressen. Zonder adver- f tentie- geen plaat voor half geld. Haast U I want er is maar een beperkte voorraad van. X Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake- lijkvoorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- Wij 'hebben in Tong Tong wel eens geschreven over de "moestika", het zeldzame verschijnsel dat soms in een vrucht een heel klein miniatuur-vrucht- je gevonden wordt. Zulke vruchtjes worden dan graag bewaard als een soort mascotte. Tussen onze opstellen vinden we nog een verhaal van R. F. Doelitzsch over deze "moestika": Persoonlijk heb ik ze tweemaal gezien bij de doerians, als een volkomen ont wikkeld vruchtje in een vrucht. De ste kels waren ook hard genoeg om je hand te kunnen prikken. Wijlen mijn vader had toen 2 erf pacht-percelen van 7 H.A. Er waren ettelijke doerianbomen op, van ver schillende grootte en kwaliteit. Wat on verkocht was gebleven, was echter zo veel, dat deze geopend moesten worden, en verwerkt tot "dodol" (Jav. djenang doeren dan wel lempok). In een van de geopende vruchten trof fen wij in het midden tussen de schot ten een kleine doerian, die toen door wijlen mijn oudste broer werd bewaard. 13 jaar later zat ik in Zuid-Pekalon- gan en trof hetzelfde geval, met een doerian, die ikzelf wou opeten. Niet alleen in doerians komen zulke voor, maar ook in andere vruchten, b.v. in sinaasappelen. Ik bedoel hiermee niet de z.g. navels. Neen, een echt si naasappeltje in de kern van de sinaas appel, echter zonder schil. Behalve in vruchten komen deze ook voor in de dierlijke wereld, o.a. de mens. Hiervoor zou U volledig kunnen worden ingelicht door de medici. Ik meen, dat het was in 1961, dat ik nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, f 4,20 voor een kuur. Nu ook ver krijgbaar in handige doordrukverpakking. erover las in de Wereld Kroniek of in de Revue. Het betrof een jongeman van 20 jaren, die wegens benauwdheden, die met de jaren toenamen, in een zie kenhuis voor een lange tijd werd ge observeerd. Op een dag kreeg hij weer bezoek van zijn moeder, die hem naar zijn toestand vroeg. "O Moeder", zei de jongeman. "Eindelijk zijn de dokto ren zo ver. Ik moet een broertje krijgen, echter langs de operatieve weg" Menende, dat haar jongen niet goed snik was, begon de moeder te huilen. Het gebeurt meer, dat één van een tweeling in de andere is ingegroeid, maar dan leven ze niet meer en worden vroeg of laat uit het lichaam uitgesto ten, via verschillende wegen, ook de meest zonderlinge. Zelfs ook in de vorm van een puistje op de huid! Maar bij deze jongeman uit Zuid-Frankrijk had een samengroeiïng plaats en para siteerde hij op de grotere broer en groeide langzaam mee. Toen de jongen reeds zijn wasdom had bereikt, bleef de kleinere, inwendi ge broer, die in zijn long zat, verder groeien en werd tot last van de grote re broer, zodat operatief moest worden ingegrepen. Vermoedelijk zijn de bladen, die met de nodige foto's zijn geïllustreerd, nog te achterhalen. IVoor Juwelen en Uurwerken als van ouds naar Laan van Meerdervoort 520 Den Haag - Telef. 33 64 41 5

Tong Tong | 1972 | | pagina 5