iSelamatan ^'Vlieuwó De tweede PK-reunie DE PASAR MALAM Samenstelling Selamatan-comite: Me vr. E. van Hout-lntveld, Mevr. W. Mat- zen, Mevr. M. Brückel-Beiten, Mevr. H. Stam, Mevr. van Capellen (tante Truus), Hr. Textor Grieve, Hr. Knaud, Hr. en Mevr. Roodenburg., Tjalie Robinson, Lilian Ducelle. Na onze eerste vergadering kunnen we U nu heel wat meer vertellen over de a.s. bijeenkomst. Om te beginnen: Plaats: Gebouw Amicitia, Westeinde 15, Den Haag. Tijd: 28 October van 10 uur v.m tot 5 uur n.m. Begin van de eigenlijke selamatan: 12 uur precies. Afgeven van etenswaren en andere giften: van 9.30 tot 11 uur. Bijzonderheden: Allen die zich opgegeven hebben, krij gen ruim een week voor de selamatan hun kaarten toegestuurd plus een sten cil met alle aanwijzingen en een situ atietekening, want Amicitia is voor hen die den Haag niet kennen misschien moeilijk te vinden. Het ligt in het cen trum van de stad, er is parkeerruimte genoeg. Gaven. Hoewel er al talrijke toezeggingen ge daan zijn voor gerechten en snoeperij en, willen we voor de niet-'kooksters die toch ook graag wat willen bijdra gen, de volgende suggesties geven: Vruchten, kroepoek, kripik, rempejek, potjes atjar, ketimoen (verse komkom mer) seroendeng, sambel goreng ke ring (e.a. droge kant-en-klaar bijge rechten). Liever geen Hollandse snoep en eterijen omdat die niet in het voor gestelde Indische menu passen, waar door ze straks misschien zullen blijven liggen. Jammer! Het gaat niet om de hoeveelheid van uw bijdrage, maar om het bijdragen. Dus hoeft niet 20 potten atjar of 30 zakken kroepoek, want vele kleine ga ven samen maken dat er voldoende is! Soembangan Er zal op de dag zelf nog gelegenheid zijn om wat te "soembang" aan geld. Geen collectebus, maar op traditionele Javaanse manier een toegedekte schaal of mand waar ieder die er behoefte aan heeft iets in mag leggen als "aan deel" in het feest. Introducees Het ligt voor de hand dat men graag de De 2e PK-reunie gehouden op 1 juli 1972 is bijzonder goed verlopen en voor 100% geslaagd! Na vertoning van de film "40 jaar radio" door de heer van Drunen (PK 1 AE), volgde het hoogtepunt van deze reünie, te wetenhuldiging, uitreiking NIVIRA- vaantje en overhandiging van een filmkopie aan de luchtvaartpionier te vens radiozendamateur Gerson van Messel (PK 1 VX). De heer van Messel, oud-gezagvoerder van de KLM en van de KNILM, ontving namelijk onlangs een onderscheiding en is daarvoor o.m. op zijn 70ste ver jaardag door een 70 jaar oude de Dion Bouton-automobiel afgehaald, terwijl zijn echtgenote de rit meemaakte in een Peugeot anno 1912. Desondanks verklaarde PK 1 VX in zijn dankwoord dat de huldiging door de oud PK's hem méér had getroffen dan voormelde autorit. Gerson van Messel maakte onder meer de openingsvlucht Batavia-Sydney en deed verder van zich spreken door recordvluchten en speciale vluchten met het doel ohirurgen en zieken snel bij elkaar te brengen. Bij het 10-jarig bestaan van de KNILM in 1938 werd hij benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Hij had toen al ongeveer twee miljoen kilometer gevlogen. Ned.-Indische Ver. Int. Radio-Ama- teurisme. J. E. M. van Drunen selamatan bij woont met alle huisge noten en wij hebben dan ook geen li- mites gesteld bij de opgaven. Wat ons wel opviel is het grote aantal "introdu cees" dat men wil meenemen. Hier nu moeten we een beperking opleggen, hoezeer dit ook tegen de regels van gastvrijheid indruist. Want wij moeten denken aan de plaatsruimte, de hoe veelheden eten. Het is dus geen kwes tie van "kaartje kopen, betalen, naar binnen", want geld noch goede woor den baten wanneer de zaal vol is. Op het aantal aanmeldingen is onze verde re organisatie van de selamatan geba seerd en deze is toch in de eerste plaats bestemd voor Tong-Tong lezers? Een vriendelijk, doch dringend verzoek: brengt U op de dag zelf alstublieft niet nog een paar nieuwsgierige vrienden of familieleden mee, want heus wij moeten onze inschrijving NU sluiten. Selamatan-Comité ATTENTIE In verband met afwezigheid van Tjalie en Lilian gedjurende Augustus-Septem ber, gelieve eventuele afzeggingen/ aanmeldingen, vragen te richten tot Mevr. Stam, p/a Tong-Tong, tel. 545501 Het trof dit jaar erg ongelukkig: toen de 14e Pasar Malam van de Stichting Tong-Tong in de Haagse Houtrusthal- len op 26 juni werd geopend, was de kopij voor ons nummer van 1 juli al bij de drukker... Nu komt ons verslagje als mosterd na de maaltijd: de Pasar Ma- lam is alweer afgelopen. Maar het leek ons toch niet juist, geheel aan dit eve nement voorbij te gaan, en daarom dus nu nog een enkele aantekening. De Pasar Malam was dit jaar uitge breider dan ooit en drukker bezocht dan ooit: 80.000 belangstellenden pas seerden de toegangsdeuren, ongeveer 14.000 meer dan vorig jaar. Het middel punt ervan was ongetwijfeld de zeer fraaie collectie foto's van het Instituut voor de Tropen, die eind vorig jaar door een team van het Instituut in In donesië zijn gemaakt. Deze expositie had dan ook de volle belangstelling van minister Boertien van Ontwikke'lings- zaken en zijn vrouw en niet minder die van de oud-landvoogd Van Starken- borgh - eveneens vergezeld van zijn echtgenote - toen na de opening de traditionele rondgang van de genodig den plaats had. De heer Van Starkenborgh, nog altijd zeer geinteresseerd in "Indische za ken" ontmoette in de expositieruimte tal van oude bekenden: velen bleek hij, ondanks zijn 84 jaar nog niet vergeten. "Ik zou er graag nog eens heengaan..." zei de laatste in de rij van onze gou- veneurs-generaal bij het aanschouwen van zoveel afbeeldingen die niet alleen het heden doen spreken, maar ook het verleden in de herinnering terugroepen. De Pasar Malam werd geopend door minister Boertien, ingeleid door me vrouw Ellen Boon, die ook een actie aankondigde voor de stichting van een Galerie voor Indonesische kunstenaars. De Indonesische schilders zijn in de stand van het Instituut voor de Tropen vertegenwoordigd. Hen een definitief pied-a-terre in Nederland te bezorgen is het doel van deze actie. J.H.R. Flamboyant-tegeltje, een sierraad voor elke huiskamer NU SLECHTS 5, (porto 1,50)

Tong Tong | 1972 | | pagina 3