ALTIJD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. Hebt U misschien óók gelachen Soebroto ïF -k VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Stel u voor, waarde lezer, dat u in een rustig Nederlands dorp woont, boven of onder de Moerdijk. Op een zomer avond met heel slecht weer, wanneer pleinen en straten zijn verlaten, arrive ren daar drie jongelui, die, gezien hun haardos, belhoren tot de jeugd die Zich kritisch opstelt tegenover de bestaan de orde en begaan is met het wereld leed (of moet men daarvoor ook een baard dragen?). Het marktplein is dus, gezien de weersomstandigheden, ge heel verlaten. Zij besluiten daar dan maar te overnachten. De volgende mor gen begeeft een van de drie zich naar een der huizen die het pleintje begren zen en plast tegen de gevel. Hij wordt in deze nuttige en onvermijdelijke be zigheid gestoord door een voorbij gangster, die haalt er de politie bij. Wat zou u doen? Strikvraag. Want dit is gebeurd in een Spaans dorpje, waar drie Nederlandse knapen neerstreken onder omstandig heden die met de bovenstaande over eenkomen en de volgende morgen in derdaad door een der bewoonsters van het dorp werden betrapt hetgeen haar bewoog de politie te roepen. Zij wer den enige tijd ingesloten, vervolgens voor de rechter gebracht d'ie hen ver oordeeldetot het zich laten kaal- scheren door de plaatselijke barbier en hen vervolgens gelastte Spanje te ver laten. Nu zijn wij oud kolonialen van nature en instelling natuurlijk conservatief. Wij zijn niet bij de tijd, begrijpen niets van de alternatieve maatschappij, stellen goede manieren op prijs enz. en dit moge dan verklaren, waarom wij om dit verhaal hartelijk hebben gelachen. Dat is natuurlijk helemaal mis - zie de bladen die het verhaal van de ervarin gen van het drietal publiceerden. Met foto. Soms zelfs op de eerste pagina, dus als zeer belangrijk nieuws. Er zijn excuses voor het schandelijk gedrag van de Spaanse politie en de rechter. Te hunner verontschuldiging wordt aan gevoerd, dat "de spanningen en irrita tie die het gevolg zijn van de toeristen- stroom, wel eens zo 'hoog kunnen op lopen, dat plaatselijke gezagsdragers menen op hun eigen wijze een voor beeld te moeten stellen", lezen wij er gens. Foei! die plaatselijke Godjes toch! De rechter "die het gebeurde niet persoonlijk had gezien" (het is een slechte gewoonte van de rechterlijke macht, niet aanwezig te zijn' bij het plegen van een overtreding of een misdrijf - maar dat geldt niet alleen voor Spaanse rechters) was heel boos en beval "bulderend" de jongelui uit Spanje te verdwijnen. Het is niet waar schijnlijk, dat de verslaggever hierbij wèl persoonlijk aanwezig was waar door het verwijt aan de rechter, dat hij niet persoonlijk aanwezig was toen de gewraakte handeling - plasje doen - Indien u niet altijd zo fit bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake- lijkvoorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- Flamboyant-tegeltje, een sierraad voor elke huiskamer NU SLECHTS 5,- (porto 1,50) plaats had, in een ietwat zonderling licht komt te staan. Uit het verslag van de rechtzitting, waarbij de verslaggever toch ook al niet aanwezig is geweest en waarvoor dus de drie verantwoordelijk zijn blijkt verder, dat de rechter niet alleen heeft "gebulderd" maar helemaal niet aardig is geweest voor de drie knapen: hij heeft hen de operatie kaatscheren nog laten betalen ook! Dit brengt het ge beurde zeer nabij een Internationaal Incident. Vindt u ook niet? Maar gelukkig hebben wij nog een pers die opkomt voor landgenoten, die elders slecht worden behandeld. Op de voorpagina met de drie! Vette kop, met foto! Nu zie je maar weer, welke wantoestanden in dat fascistisch Span je heersenSchande! J.H.R. nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, f 4,20 voor een kuur. Nu ook ver krijgbaar in handige doordrukverpakking. Ot'rrip SOe»K>is.3Ksjo: "OERIP SOEMOHARDJO" door Romah Soemobardjo- Verkrijgbaar bij Boekhandel Tong Tong, uitgave Moesson reeks. Prijs ƒ8,incl. porto. Een boek, waarvan T.R. in Tong Tong zegt: "Voor de schrijfster hebben geen "partijen" en "standpunten" het boek (en het leven!) bepaald, maar eerlijke mensen met het hart op de rechte plaats." 5

Tong Tong | 1972 | | pagina 5