PASAR MALAM ALKMAAR SARINA EN DE TOEKANG BANJOL 0de aan de bïykeid" op 30 september en 1 oktober a.s. in de Veilinghallen. Bekend om baar exclusieve en exotische programma's. Dit jaar in haar 1ste lustrum met een feestelijk amusementsprogramma, waarin o.a. optreden: ZATERDAG VAN 12.00 tot 02.00 uur The Eastern and Western dancers. Krontjongorkest Samudera. Pentjak Silat Setia Hati. Cardinal Point, de bekende Italiaanse formatie. Modeshow-wedstrijd. ZONDAG VAN 12.00 tot 24.00 uur Mouth Mc.Neal and the Whiskers. The Dutch Rythm Steel Orchestra met Limbo Show en vuurvreter. The Oriental Strings. Modeshow-wedstrijd. Matineevoorsteiling met alle dieren uit de FABELTJESKRANT. ENTREE: volwassenen 3,p.p., kinderen t/m 12 jaar f 1,p.p.. Inlichtingen: Willem Bartiusstraat 6, Alkmaar - Telefoon 02200-1 18 65. Geachte Heren, Enkele dagen geleden deed ik het verzoek om de volledige tekst of laat ste couplet van "Sarina, een kind uit de desa". U heeft waarschijnlijk een berichtje geplaatst in "Tong Tong". Ik kreeg vandaag van een dame (te oordelen naar het handschrift) de volle dige tekst. Haar naam heeft ze niet ver meld, een begeleidend schrijven was er ook niet bij. Jammer, nu kan ik haar mijn hartelijke dank niet berichten. Wilt U zo goed zijn dat voor mij te doen, tenminste, als U weet wie ze is. Echter aan U ook mijn hartelijke dank voor de moeite die U voor mij deed. Echte "Tong Tong geest". Ingesloten ook een brief van een ander. Leest U maar zelf hoe raar deze man op dat berichtje reageerde. Ik kan daar natuurlijk niet op ingaan. Zeg, heeft U nog meer van zulke artiesten? Bovendien, ik ben geen "mevrouw", maar een heer. Ik ben medewerker aan een blad van en voor oud-militairen, een Nederl. club, ook voor oud-Knillers. Velen kennen de volledige tekst niet van "Sarina" en er wordt maar wat gefantaseerd. Ik wilde hen uit de Terug uit het land van hartverscheu rende armoede, werkloosheid, corrup tie, gebrek aan sociale voorzieningen komt men weer in onze gezegende wel vaartsstaat en vraagt zich dan af, waar om de Indonesiër met al zijn zorgen zich zo blijmoedig blijft weren, terwijl wij hier ons alleen beklagen over de vele tekortkomingen in ons bestaan. Hier heeft nooit iemand genoeg. De dagen daveren van de protestacties... Wat is het "geheime wapen" van onze vrienden? J.H.R. droom helpen, vandaar mijn verzoek tot U. Nogmaals, mijn (hartelijke dank, en tot wederdienst bereid. Hoogachtend, H. A. Nuse Inderdaad - Red. TT. Deze brief volgt hier. Jammer dat Tjalie er niet is: het kan best, dat er een Piekeran zit in deze toekang ban- jol Geachte Mevrouw, In de Tong Tong van deze maand las ik uwen advertentie over Sarina een kind uit de Desa, Ook las ik dat Kromo gepakt is door de politie; is inderdaad waar, hij heeft namelijk bij mij thuis in Millingen inge broken in mijn kippenhok en heeft vele verse eieren gestolen. Nu ja wat wilt u, dia salah darie itoe rnistie di hoekoem dong. Nu lees ik dat Sarina alleen achter blijft wah kassian dong, weet u wat vraag haar of zij bij mij wil wonen, ik ben een alleen staande man zonder kinde ren, mijn vrouw is dood en ik als man bewoon een mooi huisje alleen zonder vrouw, tjoba kalou dia maou akoe maou kawin dan of piara dia. Heeft die Sarina die u bedoelt kinderen, ook deze zijn welkom. Woond deze Sarina in Bergen-op- Zoom Djangan marah ja mevrouw saja toe kang banjol. Met vriendelijke groeten u onbekende, U kent mij niet, ik U ook niet. Maar ik neem aan dat u ook een In dische is als ik. Het liedje van Sarina een kind uit de desa ben ik reeds vergeten, maar heb het als kind veel gezongen. "Dans van jonge voeten", is de titel van een nu zo'n 40 jaar geleden door literator en criticus C. J. Kelk geschre ven boek. "Dans van jonge voeten" heet ook het onlangs door zijn echtge note, Eka Thoden van Velzen, beeld houwster te Doorwerth, gecreëerde beeld, waarvoor de stad Arnhem de opdracht verstrekte. Het beeld, zal een plaats krijgen in één van de parken, die Arnhem rijk is. Aanvankelijk had de bescheiden in Indonesië geboren kunstenares een plaatsje uitgezocht bij de trap van de Bergstraat. Een dan send jong stelletje, waarvan het meisje juichend een boeket bloemen boven haar hoofd zwaait. Maar de betreffende commissie vond het ontwerp veel te vrolijk voor een zo saaie piek. Eka Thoden mocht een wat riantere standplaats voor haar ode aan de blij heid kiezen. Het zal een bronzen beeld worden van ongeveer 1m 20 hoog op een sokkel van 80 cm. Het materiaal van dit voet stuk heeft zij nog niet vastgesteld; waarschijnlijk zal het een brok beton worden: hard, duurzaam en betaalbaar. Dit laatste speelt bij een toch al prijzig geheel als een zo omvangrijk in brons gegoten beeld een rol. Dat Eka Thoden van Velzen met deze eerste grote opdracht, sinds zij en haar man vier jaar geleden naar de Veluwe- zoom verhuisden, bizonder gelukkig is, zal niemand verbazen. Haar werk, pic turaal van atmosfeer, heeft ondanks de ogenschijnlijk soms plompe, zeer aard se figuren, door een geraffineerde vlak verdeling iets levendigs en luchtigs. Deze dynamiek verraadt een groot ge voel voor plasticiteit en inzicht, hoe die plasticiteit in het door haar gekozen materiaal suggestief te scheppen. Hanne-Dea Kroon-van Nederveen Volz. 9

Tong Tong | 1972 | | pagina 9