'T Kan Vriezen, 'T Kan Dooien <Selamatan-nieuwó SELAMATAN I. Dit is één kant van de medaille: de toebereiding van de spijzen. In dit geval de saté. Verspreid een foto ook geurVast en zeker! De geur van houtskool, geroosterd 'vlees, maar ook van de bloemen en planten op het erf en al die andere ondefinieerbare geuren die op een koele oostmoessonavond de onzegbare sfeer helpen scheppen die ons ouderen zo dierbaar is. Moge die sfeer op de Selamatan-TT herleven, ondanks alle verschil in klimaat - letterlijk en f iguurlijk Op verzoek van Tjalie is een 2e sela- matan-comité-vergadering gehouden. Het was heel nuttig, want er konden nu wat puntjes op de i worden gezet om de verdere organisatie zo goed moge lijk te doen verlopen. Het voornaamste, wat ons bezig houdt, is hoe alle deelnemers zo goed moge lijk in de zaalruimte kunnen worden ondergebracht, en daarnaast de maka- nan-inzameling en -uitgifte op de meest practische wijze te doen verlopen. Na alle publicaties zal het nu todh wel duidelijk zijn, dat de selamatan geen "eetfeest" mag worden. We komen niet bij elkaar om samen te eten, maar o.a. om elkanders offer(tjes) te waarderen als tekens van "samen doen". Dus heel iets anders dan je buik lekker voleten. Na de vorige publicatie hopen we een beter inzicht te krijgen in wat ieder precies medebrengt. Dat moet alles worden geatoerd en daarom te voren bekend zijn. (sluitings datum daarom uiterlijk 13 October a.s. betoel Aangezien op beperkte söhaal voor zoutloos eten zal worden gezorgd, zul len ook "zoutlozen" van harte welkom zijn, voor een smakelijk maaltje. Op geheel ander terrein was er een teleurstelling te boeken. Het bleek n.l. niet mogelijk om parkeerruimte voor ons te reserveren. Op de parkeerter reinen, die op een, aan iedereen toe te zenden, schetsje zullen worden aan gegeven, is maar een zeer beperkt aan tal plaatsen vrij; goed zoeken dus. Daarom bevelen wij ten sterkste aan om zo veel mogelijk gebruik te maken van openbaar vervoer; voornamelijk natuurlijk de Hagenezen. De situatie van tram- en busverkeer van de stations naar Amicitia en in de omgeving hiervan, zal ook op de schets worden vermeld. Hoewel te voren zoveel mogelijk hel pers en helpsters worden aangezocht en ingedeeld, vertrouwen wij er verder op, dat bij de deelnemers bereidheid zal bestaan, om, waar eventueel nodig, op het laatste ogenblik voor hulp te worden ingeschakeld. Ten einde de Tong Tong-telefoon na kantoortijd zo veel mogelijk te ontlas ten, kunnen inlichtingen over selama- tanzaken (niet over het eten), na 4 uur 's middags worden gevraagd aan tele foon 070-638573. 4 Zo nu en dan boeken wij succes wan neer een lezer ons verzoekt, door pu blicatie in Tong Tong een langvergeten familielid of vriend op te sporen. Niet zelden leidt ook een oproep in TT niet tot enig resultaat. Wij geven de moed niet op en - wanneer alle andere mid delen zijn uitgeput - blijven wij ons beschikbaar stellen op te treden als bureau voor opsporing van relaties, waarmee het contact om welke reden dan ook verloren is gegaan. Want wij weten uit eigen ervaring, hoe diep het verdriet kan zijn wanneer een geliefde figuur geheel uit onze gezichtskring verdwijnt, zonder dat wij weten waarom en hoe. Dus publiceren wij onderstaande foto die het gezin afbeeldt van mevrouw de weduwe Sara De Waal-Van Ankeveen. i Een schepeling van de Holland-Ameri- kalijn die Amsterdam bezocht terwijl zijn schip' daar vertoefde zoekt haar. Het is een "Indische jongen" die thans de Indonesische nationaliteit heeft. Zijn naam is Hatta Berman, adres Holland America Line, Pier 40, North River, 10014 New York NY - USA, of in Indo nesië Djl. Sumber Setia 5, Grogol To man 6, Petamburan, Djakarta. Hij noemt haar Tante Saar, en ze zou in Amsterdam wonen maar is daar niet te vinden. Kent een onze lezers haar? Gezien het feit dat Hatta varende is verdient het aanbeveling ons te schrij ven, maar het spreekt vanzelf dat men zich ook rechtstreeks kan wenden tot een van of beide bovenstaande adres sen. ZOEK DE ZON OP In Castelldefels (20 km zd Barcelona) aan het brede zandstrand en meer landinwaarts, hebben wij verscheidene bungalows en vil la's te huur. Vele mogelijkheden voor trips. September aanzienlijk lagere prijzen. Ook huizen voor winterverhuur! BREENVILLA, Apartado 90, Castelldefels (Barcelona) INWONENDE HULP Onze zuster js 72 jr. moeilijk ter been, overigens geheel gezond. Woonach tig: "Morgenstond", Den Haag. Wij zoeken voor haar inwonende, be schaafde hulp, niet ouder dan 63 jr. Zij moet in staat en genegen zijn, de verzorging en opvang op zich te ne men. Nadere informatie over finan ciën en verzorgingsaangelegenheden PERSOONLIJK te bespreken. Brieven onder Nr. 2541.

Tong Tong | 1972 | | pagina 4