TEMOE LAWAK Nieuw nv the singer import/leusden Vamu Ketjap Sprookje Thuiskomst Ter overdenking zuivert het bloed Zakendiner? Neem te-moe-la-wak meel Want vaak ia het eten te vet-en dat is... too bad I Doe goede zaken, ook met uw drogist of apotheker, want daar liggen de tabletten I Vamu Nederland Vele jaren vóór 1972, het is niet meer na te gaan wanneer, maar toch zeker minstens een halve eeuw geleden, leef de er een jongetje in Betawi. Met zijn talrijke vriendjes maakte hij de stad onveilig, vooral tijdens de MANGGATIJD. Geen boom was hem te hoog en geen manggate zuur! Terwijl zijn vriendjes op de uitkijk ston den, roofde hij halve, zelfs hele mang- gabomen leeg, en gooide de buit in de grage handen van zijn trawanten. Het jongetje leefde lang en gelukkig..., overleefde zelfs vele vrindjes. Hij groeide op en werd "Meneer" ge noemd en velen, die lelijk tegen hem willen doen zeggen nu "Ouwe heer". Weer ziet hij mangga's, maar nu in één van de oude straten van Surabaya. Ondanks de Ongevallenverzekering zal hij toch maar niet klimmen en meer rekening houden met zijn stijve spieren enbloedvaten. In dergelijke gevallen roept de mens de TECHNIEK te hulp, in dit geval in de vorm van een "sènggèk", een heel lange bambu (langer dan de film) met aan het eind een klein mandje met zeer vernuftig ingebouwde "arit", die de steel doorsnijdt ende mangga valt in de mand. Zijn vriend vergeet zelfs "op de uitkijk te staan", omdat hij in tens meeleeft in de heftige pogingen van Tjalie. een enkele mangga te be machtigen. Nogmaals, het is een sprookje, dus niet letterlijk te geloven. Hoe kan één van deze grijskoppen ooit in een hoge boom geklommen en bij ontdekking aan hun thans achtenswaardige oren ge-djèwèr zijn. Toch heeft Tjalie zijn straf wél gekre gen, geen djèwèr, geen sablèk met de sapu lidi, maareen buikloop, die iedereen heeft doen schrikken Voor de laatste maal, het is een sprookje. Misschien waren de mangga's beto verdI Dit "sprookje" met foto, ontvingen wij van de gastheer van Tjalie en Lilian in Surabaya. Als dit nummer van TT verschijnt zullen Tjalie en Lilian in Nederland zijn terugge keerd en zullen zij de leiding van TT weer in handen hebben genomen. Maar nu zijn plaatsvervangers nog "baas in huis" zijn, maken zij van de gelegenheid gebruik om deze weinig flatteuze maar eerlijke foto van de nu niet meer zo jonge mangga-dief te publiceren. In de boom klimmen was er niet meer bij, hè Tjalie? Maar de mangga's smaakten nog even zoetal waren de gevolgen niet zó prettig. Even een paar korte aantekeningen: Vele adressen heb ik niet kunnen be zoeken, deels omdat ik gewoon 'n paar keren ziek ben geweest, waardoor mijn reisschema vastliep. Maaf aan de Indo nesische sobats die ik daardoor gemist heb. Hier in Holland natuurlijk metéén tot over de oren in allerlei werk. Als we niet éven zijn wezen groeten of zo, djangan kwatir - dat komt nog wel in orde. Van diverse kanten ondanks onze onopvallende thuiskomst allerlei wel komstgroeten ontvangen, waarvan vele eetbaar! Tsk-tsk-tsk! Als alles niet di rect op rolletjes loopt, dan komt het toch wel gauw genoeg in orde. Tot ziens! T.R. Het is beter goed en vriendelijk te zijn tijdens iemands leven, dan bloemen te geven bij zijn (haar) begrafenis. Alles gaat zijn cirkelgang. Wees daar om bedacht voor de terugslag van de boemerang. De terugslag is altijd har der. Bij een lening moet men altijd rente betalen. Zorg, dat die rente geen woe kerrente wordt. Bij een lening op ie mands leven, wordt die rente dikwijls woekerrente, dat is dan het graf. Doe nooit iemand met opzet kwaad. Doe nooit iemand moedwillig verdriet. Denk dan aan de boemerang. De eerste slag kost dikwijls moeite, de tweede en volgende gaan gemak kelijker. Slaat iemand niet geestelijk half-dood en zegt dan: "Oh wat spijt het mij. Ik had een zoen bedoeld!" Margriet M. ter kennismaking van f 3,90 tijdelijk voor 2,90 per fles van 500 cc. Wateringen. Tel. 01742-3280 16

Tong Tong | 1972 | | pagina 14