Kerstmis in Indonesië ^Seiamatan-nieuwó Helpende handen gevraagd Het belang van Koloniale Geschiedenis J KERSTMIS OP AMBON retour per persoon f 1995,— DAT KOST ONS GELD! Wilt U er s.v.p. aan denken met het juiste bedrag, nl. 0,35 te frankeren! Wij ontvangen gere geld brieven, die lager zijn ge frankeerd, zodat bij een groot aantal poststukken dit, hoewel het om kleine bedragen gaat, op de duur toch gaat oplopen! Brie ven f 0,35, briefkaarten f 0,30. Selamatan II. In het vorig nummer van TT stond een foto van de toebereiding van de selamatan-versnaperingen. Ditmaal de even fraaie keerzijde van de medaille: de gasten doen zich tegoed aan spijs (en drank!). Moge de selamatan-TT in dezelfde goede sfeer verlopen als - kennelijk! - deze ter gelegenheid van een Indonesische bruiloft, waar Nederlandse gasten even welkom zijn als het "eigen volk". Om de selamatan zo vlot en prettig mogelijk te laten verlopen is "gotong rojong" erg belangrijk. U weet wel, vele handen (en handjes!) maken licht werk. We kunnen bij de eet-tafels (opschep pen, aandragen, afruimen) nog een paar aanpaksters gebruiken. En voor het verzamelen van lege bekertjes, borden - is in een wip gebeurd - een stel kwie ke jongens en meisjes die misschien toch al graag hun benen eens willen strekken. Wie wil helpen: meldt U zich bij aan komst de 28 October direct bij mevr. Brückel, zij zegt wel hoe en wat. Ook de kinderen. We rekenen op U, want we rekenen ook op de gezelligste en mooiste selamatan ooit in Nederland gehouden! Attentie: Leest U en bewaart U vooral goed het stencil dat U bij de toegezonden kaar ten krijgt (misschien reeds gekregen?) Het voorkomt onnodige vragen en voor U zelf misschien moeilijkheden. Aan de afd. Informatie bij de ingang kunt U voor alle problemen terecht. Tot ziens in goede gezondheid! Mej. M. E. van Opstall is gepromoveerd tot doctor in de letteren op een proef schrift over de laatste vloot van de Verenigde Oostindische Compagnie, die uitvoer om een gouverneur-gene raal naar zijn bestemming te brengen. Uit de stellingen bij het proefschrift blijkt, dat mej. Van Opstall afrekent met historische onjuistheden in het onderwerp, dat zij behandelt, maar even militant stelt zij zich op tegen over de opvatting, als zou in de hogere klassen van het voortgezet onderwijs de tijd ontbreken om in geschiedenislessen aandacht te be steden aan koloniale geschiedenis. Nóg een stelling: De collecties in het (Haags) Algemeen Rijksarchief, betreffende de geschiedenis van de voormalige koloniale gebieden en die betreffende de buitenlandse be trekkingen van de republiek moeten van wereldbelang worden geacht. Als Nederland niet in staat of bereid is deze verzamelingen naar behoren te beheren verdient het aanbeveling elders, b.v. bij de Unesco, hulp te zoeken. Aldus lezen wij in de Haagsche Cou rant. Het is een verkwikking te mogen op merken, dat in deze tijd van verloe dering van ons "koloniaal" verleden een wetenschappelijke figuur het op neemt voor onze geschiedenis. Voor zover het jonger geslacht daarvoor nog belangstelling toont, gebeurt dat mees tal met een blos van schaamte op de kaken over al het "kwaad" dat Neder landers hebben bedreven in verre ge westen. Onze gelukwensen aan de jonge doctor... en ons compliment voor haar moed, om de betekenis van het verleden onder de aandacht te brengen van een op zijn best onverschillig na geslacht! J.H.R. RECEPT TEMPÉ Degenen die geinteresseerd zijn in het recept van de bereiding van tempé kunnen te verkrijging hiervan schrijven aan: De Heer C. R. Lontho, Nieuwstraat 124, Leidschendam. millllirailllllllll!lllllllllllllllllllllllllllll!l[ll[l![lllllllllllll[!l!lllll!lllllll!ll!!llllllll]llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|[l!lllllll|[[||||||lllll[ll!l!!llll!llllllllllll!llllllllllllllllllll!lllllllllllllll|[|[||llllllll| met speciale kerstvlucht van 9 december tot 11 januari j (Latere terugreis mogelijk.) RETOUR PER PERSOON f 1495,— U kunt onze bemiddeling inroepen, indien U een gedeelte van het reis- geld wilt lenen. Het aantal plaatsen is beperkt, wacht dus niet te lang met Uw aanvraag. Vraagt inlichtingen over onze goedkope groepsreizen in 1973. STICHTING OVERZEESE CONTACTEN postbus 9440, Den Haag. Tel. j 070-33 68 89 b.g.g. 29 16 22. lilnmilllilllllllillllllllllllllllllltlllliiiiiiiiilliiiiiiiiiitiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui^ 3

Tong Tong | 1972 | | pagina 3