t Terug van weggeweest (I) Binnenkort verschijnt: Meerjarige projectlening aan Indonesië Bladvulling "^.eg het m Gewend aan onze vroegere tuinen, vond ik opvallend weinig bloemen meer in Indonesië. In de grote steden bedoel ik. Nu kwam ik in de allerdroogste tijd, nergens een sprietje groen gras te bekennen en de planten, voor zover ze er goed bijstonden, bedekt onder een droevig-zware stoflaag. Maar hoe keu rig ook de meeste tuinen onderhouden, geen borders of perken van gerbera's vlinderbloemen, kembang keniker (of andere geeltjes) Afrikaantjes of andere gewone bloemen die wat kleur hadden kunnen brengen. Ik kan toch niet aan de indruk ontkomen dat men niet zo veel meer om bloemen geeft. Hebben ze teveel zorg, teveel water nodig? Toch komt er nog genoeg van de Punt- jak of Trètès en andere bergplaatsen om materiaal te leveren voor bloem stukken die nog steeds vaak en graag gegeven worden bij alle gelegenheden. Gladiolen, anjers, chrysanten, asters, rozen. Maar ze zijn niet zo vol, zo sterk meer. Zo zag ik een beeldig rozen-stukje binnen een paar uur ver welken. In Holland zouden ze met kunst en vliegwerk de bloemen wel hebben weten op te peppen, hier is men blijk baar nog niet zo ver. Sterker en minder zorgeisend blijkt nu de orchidee te zijn. Bij de bloemver- kopers langs de straat in overvloed te krijgen en ook meer dan ooit verwerkt in grote en kleine boeketten. Waar artisticiteit tekort schiet vergoedt kwan titeit veel! Met wat asparagus of varen worden uitbundige stukken gemaakt van larat, schorpioen en potlood-orchi- deëen. Voor Rp. 500,(nog geen 5,heb je al een aardig verjaars- boeket en voor Rp. 1000,heb je een rijkdom aan bloemen waar je hier in Holland het tiendubbele voor betaalt. Hoe groter het stuk, hoe meer aandacht en zilverwerk er aan te pas komt! De stijve "veren" van de pakishadji worden kunstig verknipt soms geheel, TAFELTENNISSERS ATTENTIE! Wij, groepje Ind. jongelui, speelden op mijn grote, tot sportzaaltje omge bouwde zolder. In verband met studie of werk zijn de meesten naar andere steden verhuisd. Wie voelt er iets i/oor tafeltennis in een gezellige sfeer, op zaterdagmorgen tussen 10.00 en 1.00 u.? Brieven ond. Nr. 2545 v.d. bl. "DE KRONTJONG-GITAAR" door ROSALIE GROOSS Op zoek naar de oorsprong en geschiedenis van de krontjong, 190 pagina's (plm.) f 9,90 0rckideën Bedrijvigheid met orchideëen op de hloemen- pctsur Tjikini, te Djakarta. soms gedeeltelijk zilver geverfd en die nen als achtergrond voor mooi afste kende lila of donkerpaarse bloemen. Op Tjikini, tegenover de oude pasar (nu een gezellig modern winkelcen trum) is een drukke "bloemistenhoek". In talrijke stalletjes zijn de bloemisten bezig met hun artistieke bedrijf. In razend tempo wordt er geschikt, ge knipt, gebonden, geverfd en per betjak of loper manden, vazen, kransen be zorgd. Bijna allemaal orchideëen, een lieflijk tafreel! Alleen stapelt ook hier het afval zich zorgeloos op. En bètjèk mintah ampoen! Maar wie van Indonesië wil genieten leert over plassen en afval heenstap pen! Ik deed het in ieder geval met plezier. L.D. Inlichtingen verzocht over woon-/ver- blijfplaats van leden van de fam. von Winckelmann door Simon August Laurens von Winckelmann, wonende Putah Djaja Gg 10 c/28, Surabaya. Waarschijnlijk wonen zijn nog in le ven zijnde zusters en broers in Ne derland. Als uitvloeisel van de toezegging, die de minister voor Ontwikkelingssamen werking dr. C. Boertien tijdens zijn be zoek aan Indonesië in maart van dit jaar heeft gedaan, is op 14 september 1972 in Den Haag een overeenkomst tussen Nederland en Indonesië onder tekend, waarbij een financiële project lening van 65 miljoen gulden aan Indo nesië ter beschikking is gesteld. De lening heeft betrekking op een pro gramma voor de uitvoering van ont wikkelingsprojecten, dat drie jaar om vat (1972 t/m 1974). De te financieren projecten, die alle deel uitmaken van de plannen van de Indonesische regering voor wederop bouw en ontwikkeling, hebben voor namelijk betrekking op herstel en ver betering van infra-structurele werken. Als zodanig zal deze meerjarige pro jectlening worden besteed voor de financiering van o.m.: het herstel van een aantal suikerfa brieken het herstel en modernisering van het elektriciteitsbedrijf Mantung op het eiland Bangka modernisering van een aantal tin molens herstel van de havenfaciliteiten te Belawan, Palembang, Bitung en Pa- dang de levering van telecommunicatie- apperatuur en baggermaterieel de levering van vliegtuigen ten be hoeve van de Indonesische nationale luchtvaartmaatschappij. ABU DAWUD, Sulaiman ibn Ashath as Sijistani (t 889); hij was de samen steller van één der zes canonieke ver zamelingen van de islam. Zijn Sunan bevat zowat 4800 overgeleverde uit spraken van en anekdoten omtrent de Profeet. Hoogmoed. Abu Huraira heeft overgeleverd dat een man de Profeet - over hem mogen Al lah 's zegen en vrede nederdalen! - kwam opzoeken. Het was een knappe man en hij zei: "O, Apostel Allah, ik ben 'n man die zijn vreugde vindt in wat mooi is, en zoals U ziet is mij schoonheid gegeven; aldus komt het dat ik niet gaarne zie, dat iemand een aantrekkelijker voorkomen heeft dan ik, al was het maar wat de riem van mijn sandaal betreft. Is dat hoogmoed?" De Profeet antwoordde: "Neen; hoogmoed is alleen aanwezig, waar het recht wordt geringgeschat en waar mensen worden misprezen." 5

Tong Tong | 1972 | | pagina 5