WIE HEEFT FOTO'S? Rogier, onze fotograaf bij uitstek, was op deze dag heel druk bezig met ander werk zodat hij geen gelegenheid had goede plaatjes te maken. Niet genoeg in ieder geval, deze foto's zijn van hem. Maar wie heeft er meer? Er is door velen naar gevraagd. Mocht U reeds wat afgedrukt hebben, stuurt U ze ons alstublieft. We hangen ze bij Tong Tong op een prik bord. Wie wil nabestellen kan zich dan tot U wenden. Foto's Rogier Verzuchting gehoord: "jullie hebben veel te teel tafels. Ik wil nog zoveel proeven van al die zalige dingen en nu kan ik niet meer!" dan was toegezegd en ruw geschat hadden er 1000 mensen aan de sela- matan kunnen aanzitten. Wat echter toch niet gekund had vanwege de zaalruimte. Dan de koekjes; pasteitjes, lemper, kwee talam, kwee mangkok, wadjik, bika ambon, dodol, cakes, roti koekoes. Zo verschrikkelijk veel dat we de hele avond rustig hadden kunnen dooreten (met rustpauzes natuurlijk). Helaas hadden we de zaal maar tot 5 uur en met de koekjes hielden we helaas de verdeling niet zo goed in de hand. Als er iemand is geweest die niets meer kreeg omdat een ander misschien te veel op haar bord had genomen, ik hoop dat in het berkat-mandje dat U meekreeg toch nog wel genoeg zat. Weet U dat ik die lontar-mandjes spe ciaal voor deze gelegenheid heb laten aanmaken in Ubud, Bali? Tjokorde Gede Agung, de daar regerende vorst (hij ontving Koningin Juliana en bood haar zo vrijmoedig een lekkernij aan, op de tv weet U nog?) liet er door zijn mensen aan werken. Op de afgespro ken tijd waren ze (natuurlijk) niet klaar. "Wanneer dan wel?" vroeg ik. "Met nieuwe maan", beloofde Tjokorde. "Welke nieuwe maan?" Gelukkig be doelde hij de eerstkomende en dus kreeg ik de mandjes nog net op tijd voor de selamatan. "Op tijd" is in Indo nesië nog altijd een rekbaar begrip. Dat was even napraten over onze makanan. De vele brieven en telefoon tjes die uitdrukking geven aan uw te vredenheid en dank willen we hierbij beantwoorden met een welgemeend: "U ook heel erg bedankt! Moge de selamatan ook voor U zegen brengen!" Lilian Ducelle Na gedane arbeid is het goed rusten en eten! Vier van de harde werksters met een welver diende portie. Onder: bij de uitgang kreeg iedereen een ber- kat, uitgereikt door Willy Matzen. Als een Cerberus hield ze de mandjes in het oog, eerlijk verdeeld! Foto's Grashuis ledereen vroeg hoe ze heette en die belangstelling was de charmante Rini Koeslan Koesoemowirjo zeker waard. Net in Nederland voor studie en dan alweer een selamatan! Rechts: Tjalie temidden van schoondochter en jongste kleindochter. Rechts staand, "Pa Ritman en echtgenote. 9

Tong Tong | 1972 | | pagina 9