ALTIJD FIT ZUN EXTRA LEVENSKRACHT Nieuw ik r Vamu Ketjap NGUDI GESANG (II) Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW Aangename verrassingen ter kennismaking Vamu Nederland Mijn man, die dit jaar 62 jaar oud is, werkt met een minimumloon van 690,per maand schoon in 't handje, waarvan 168,80 afgaat voor huishuur, 35,aan gas en licht en de rest aan pers. belasting, voeding en kleding op gaat, zodat U ook niet kunt zeggen, dat wij in weel de baden. Want ik was nog altijd met een wasmachine van jaar Noach en een centrifuge, gekregen van de Vereniging voor Ex-krijgsgevange nen en meubels nog altijd van het meubelvoorschot; kan geen nieuwe kopen. Wat steun betreft, wij Indo's van de ouwe doos lopen niet zo snel naar de gemeente om ons handje op te houden. Malu toch boong; wij eten liever rijst met urap of lodeh, dan ngemis (bedelen), ja toch, zelfs in Indonesië gaan wij liever ngro- beng om beras te kopen. Als wij hier kleren nodig hebben, zijn er nog Postorders. U mag toch njietjil op termijnen dari pada minta-minta Joop Eerlijk gezegd hebben wij op zo'n brief zitten wachten sinds wij in ons blad van 1 november (op pag. 6) het artikel plaatsten over "Ngudi Gesang (een be staan zoeken) in Indonesië. Want dat het "vechten voor een bestaan" (ja zelfs het vechten voor zijn hachje!) in het Rijke Holland óók bestaat, zullen vele van onze abonnees al jaren lang "aan den lijve" ondervonden hebben. Want hoe ongelooflijk het ook schijnt - zéker voor onze lezers in Indonesië - op een salaris waar in Indonesië zelfs vele generaals en hoofdambtenaren niet aan kunnen tippen, kan men in Nederland leven in gebrek! Het krankzinnige in Nederland is, dat intussen het aantal miljoenairs in dit landje in één jaar toch maar weer met 1200 gestegen is tot 6.700 en het aan tal tonnairs met enige tienduizenden, terwijl bovendien het Rijk voor 20 mil liard gulden jaarlijks aan sociale zorg in het volk pompt. Als we dramatisch zouden willen zijn, dan zouden we kunnen zeggen: wij sterven van rijk dom! Vergeleken met Indonesië - en alle rijke landen vergeleken met „ontwikke lingslanden" - staan wij verbaasd hoe ver welvaartsniveau's van elkaar ver schillen kunnen, terwijl de mens er toch altijd kans toe ziet om juist "Klei ne Boeng" het ergst te kort te doen! Tóch is er ergens verschil; het verschil dat ligt tussen Kleine Boeng en.kleine Man. Want kleine Boeng wijst op een uitweg uit ellende: de broederschap, de persaudaraan, waarbij arme adiks in een diep besef van hun tekorten elkaar over alle barrières heen helpen: met een lach, met goede moed, met tevredenheid, met zonder klacht ge dragen armoe. Indien u niet altijd zo fit'bent als u wel wenst, niet voldoende levenskracht bezit en u fysiek niet lekker voelt, kan dat betekenen dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzake- lijkvoorhet onderhouden van een juiste bloed- toevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Door dezelfde oorzaken kan uw spijsvertering verstoord en uw reserve aan energie gevaarlijk klein worden. Doe zoals duizenden mensen in het Noorden van alle leeftijden doen en breng de natuur terug in uw voeding door bij uw maaltijden Aktief Capsules te gebruiken. Aktief Capsules zijn smaakloos. Zij combineren hoge concentraties van tarwe- kiemen (de rijkste bron van „groei"- en „ener- gie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitami- nerijke concentraties. Aktief Capsules bevatten geen verdovende middelen. Regelmatig ge bruik werkt niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over het verschil dat de ge makkelijk te gebruiken Aktief Capsules be tekenen voor uw energie en uw hele welzijn. U zult zich in alle opzichten sterker voelen, jonger en opgewekter en u zult er beter uit zien. Een zuivere huid, gezond haar en stralende ogen zijn het bewijs van uw terug keer naar een vitale, positieve gezondheid. Begin vandaag nog met het gebruik van Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist, f4,20 voor een kuur. Nu ook ver krijgbaar in handige doordrukverpakking. Want wie in zijn gebrek alleen maar klagen en vloeken kan, wie alleen om zijn ikje denkt, die is pas diep te be klagen. T.R. Een al oud Engels grapje: What is life? - One damned thing after another. Vrij vertaald: Wat is het leven? - De ene kleun na de andere. Ook wij van Tong Tong weten, dat het leven vele verrassingen brengt. Maar gelukkig zijn daar ook heel plezierige bij en - tot onze verbazing - niet eens zóveel vervelende. Wij raken wel eens in de clinch met een boze lezer; wij hebben wel eens moeite met een ad verteerder. Ditmaal mogen wij u op de hoogte brengen van twee bijzonder prettige ervaringen. Naar aanleiding van de intrede van de 17e jaargang van Tong Tong zond een lezer ons - zo maar - 17,Niet de grootte van het bedrag, maar de geste van deze stille getuige heeft ons het meest ge troffen. Hartelijk dank! In het nummer van 1 aug. j.l. publiceer den wij een artikel van Agus Daruch over het rehabilitatie-centrum Tjenka- reng. Wij willen nu wel een redactie geheimpje openbaren: Agus Daruch vroeg ons in een bijgevoegde brief, of wij wellicht niet een oproep tot steun aan deze instelling zouden willen toe voegen aan zijn stuk. Wij antwoordden hem, dat wij al zo vaak en voor zo ver schillende doeleinden een beroep op onze lezers hebben gedaan en nog doen, dat wij aan zijn verzoek niet wel durfden voldoen. En wat gebeurt er nu? In de loop van een paar maanden is geheel spontaan uit onze lezerskring een bedrag van 124,aan onze ad ministratie toegezonden door een aan tal lezers, begaan met het lot van de armsten der armen in Indonesië. Dat zijn 12.400 rupiah en met dat bedrag kan men in Indonesië heel wat meer doen dan met 124,in Nederland! Dat geld gaat natuurlijk naar Agus Daruch die het ongetwijfeld zal door geven aan het bestuur van de stichting. Alle gevers alvast hartelijk dank! J.H.R. van 3,90 tijdelijk voor 2,90 per fles van 500 cc. witte dop sedang (gewoon) gele dop manis (zoet) rode dop asin (zout) Wateringen. Tel. 01742-3280

Tong Tong | 1972 | | pagina 5