'S AVONDS VERMOEID NAAR BED? GEEN ENERGIE? Aktief VITALE POSITIEVE GEZONDHEID VOOR MAN EN VROUW 8 8 Pim Eisinger Dit nieuwe, natuurlijke antwoord kan voor u de oplossing zijn. De M awas Koedia is een Orang Utan "Een Ereschuld ingelost" oooooooooooooooooooooooooooo y O 8 O 9 8 o 8 Tante Pim Eisinger CAPSULES Als u 's avonds oververmoeid bent, geen energie meer bezit, kan dat be tekenen, dat u de natuurlijke vitaminen nodig hebt, zo noodzakelijk voor de juiste bloedtoevoer naar de spieren van het lichaam en naar de hersenen. Neem daarom Aktief Capsules. Deze combineren hoge concentraties van tarwekiemen (de rijkste bron van groei"- en ,,energie"-vitaminen) met andere natuurlijke vitaminerijke con centraties. Aktief Capsules zijn smaak loos, werken niet gewoontevormend. U zult verbaasd staan over de invloed van Aktief Capsules op uw energie en welzijn. Begin vandaag nog met Aktief Capsules. Verkrijgbaar bij apo theker en drogist, ƒ4,20 per kuur. Nu verkrijgbaar in handige doordruk- verpakking. Meer eigenlijk door toeval, of liever omdat eindelijk een vriend met het hart op de rechte plaats attent was, kregen we uit Maastricht 't bericht dat Toetoe Pam of ook wel Tante Pim Eisinger van zoveel Pasar Malams en andere festiviteiten rondom Tong Tong al maanden lang door een beroerte ge troffen eenzaam in een hospitaal in Den Haag ligt! Nog steeds begrijpen we niet hoe zoveel mensen die het al wisten, ons niet gewaarschuwd hebben. Want onze Pim is zeker nog lang niet vergeten bij tienduizenden en nog eens tienduizen den Indischgasten, die altijd geschud hebben van het lachen om die altijd vol kwinkslagen en leutige liedjes zit tende Pim. Ze is er lelijk aan toe geweest, en was o.m. aan haar gehele linker zijde ver lamd, maar ze begint toch langzaam maar zeker bij te spijkeren. Laten we allemaal een diep gemeend "Word- gauw-beter-gedachte" naar haar toe sturen. Het helpt beslist mee. En wie misschien ook nog een briefkaartje schrijven wil of zo, hier is haar adres: Zeehospitium v.d. Sophiasticht., Hoek van Hollandlaan 21, Kijkduin, 's-Gra- venhage. In haar artikel "Ontmoetingen met de natuur" in het Kerstnummer van Tong Tong, beschrijft Mevrouw E. H. Simon haar ontmoeting met de Mawas koeda in de kebon van Tjong A Fie, later de medanse dierentuin. Dezelfde mawas koeda zag en filmde ik in 1936, maar het dier zat met zijn wijfje toen in een zeer groot en hoog hok van bijna pinkdik ijzerdraad. Hierin stond een boom en waren diverse touwen om aan te slingeren. Het was een zeer groot exemplaar en het stond bekend als zeer kwaadaardig en onbetrouwbaar. Het dier probeerde altijd de hand te grijpen van een be zoeker die hem wat wilde geven en met zijn hand te dicht bij de tralies kwam. De mawas koeda is echter geen aparte apensoort maar het volwassen en ge slachtsrijpe mannetje van de orang utan. Tegen de geslachtsrijpe leeftijd, onge veer 10-12 jaar, ontwikkelen zich bij de jonge mannetjes oran utan wang- lijsten*) en een baard, waardoor de kop veel groter gaat lijken en vooral bre der wordt. In het boek "Dieren van verre eilan den" van F. A. Roedelberger (N.V. Gebr. Zomers en Keuning, Wagenin- gen) vindt men op de blz. 52 en 53 twaalf foto's van de orang utan waarop de metamorfose van orang utan tot mawas koeda goed te zien is. De medanse dierentuin was na de oor log verdwenen, de dieren vermoedelijk door gebrek aan voedsel gestorven of door de jappen afgemaakt. Td Wordt daarom ook mawas papan (plank) genoemd - Red. Ir. G. S. Vrijburg bericht ons dat de eerste oplaag uitverkocht is. De laatste partij hiervan wordt dezer dagen van Tie binder verwacht en aan bestellers verzonden. Zij, die eind januari 1973 hun bestelde boek(en) nog niet zullen hebben ontvangen, worden voorzien uit de in bewerking zijnde tweede druk. Deze zal, naar gehoopt wordt, in maart 1973 van de persen komen. Wij raden U aan voor de komende op laag reeds NU Uw bestelling te plaat sen, de vraag is enorm groot en straks vist U misschien weer achter het net. De nieuwe prijs bedraagt 30,por to 3,U kunt bestellen per giro: Boekhandel Tong Tong, Prins Maurits- laan 36, Den Haag, gironr. 6685. Het hele jaar 1973 o O heeft U plezier van o de ENKHUIZER ALMANAK g O want er staat van alles in, mooi o g weer, slecht weer en alle bijzon- g O dere dagen. O g f 1,90 - of f 1,70 O g plus 60 cent porto, g o O OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO "HERINNERINGEN" uit het oude Indië 1890-1917 door W. Ch. J. Bastiaans Verkrijgbaar bij Boekhandel Tong Tong Verlaagd in prijs tot f 3, f 0,75 porto

Tong Tong | 1973 | | pagina 5