Brengt verlichting bij verkoud heid, griep en verstopte neus. Bestrijdt rheumatische pijnen, spit, stijve nek, spiervermoeidheid en (trainings) stijfheid in de spieren. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. Symptoom Onze Toko In de leesportefeuille trof ons deze week in "Panorama" No. 5 het zeldzame hoofd artikel van hfd. redacteur Gerard Vermeu len: "Barend heeft een vies servet". Onze aandacht werd erop gevestigd door een le zeres die gewoonlijk dit blad na "elke keer benieuwd toch even doorkijken" teleurge steld weglegt: het is toch elke keer weer van hetzelfde laken een pak. Wélk pak weet U wel Dit hoofdartikel was ongewoon intelligent en redelijk signalerend gesteld. Ook ging er het portret van de schrijver bij: een ge woonweg model "beschaafd heer", "well- groomed", keurig pak, model-weledelge streng, als een kamerlid of dominee. Een man, waaraan "dames schrijven in huwe lijksadvertenties". Het commentaar: na al die onsmakelijke artikelen in "Panorama" valt die kerel toch wel erg mee. Al sta je verbaasd Ja, verbaasd blijf je toch wel. Want we kunnen er erg goed in komen dat mijnheer Vermeulen Barend Servet boos in de ban doet als "werper van genante gedragingen in onze gezellige huiskamer". Ook begrij pen we volkomen, dat de heer Vermeulen boos is omdat zijn dochter op de HBS van haar Nederlandse leraar "Turks Fruit" van Jan Wolkers moet lezen, "niet om de sexu- ele voorlichting, maar om de banale, laag- bij-de-grondse wijze met ordinaire smaak", waardoor hij een "perverterend monster is, die kinderzieltjes verderft", enz enz. Dit alles gekruid met vele onwelvoeglijke termen, faecale woorden en smerigheden, die sinds een hele tijd al tot het normale spreek-repertoire behoren van culturelen en fatsoensmensen. Als we dit alles dan bekijken tegen de achtergrond van vele Panorama-artikelen met een niet weg te praten voorkeur voor bloot, perversiteit en ordinaire smaak (óók dit nummer 5 met Gerard Vermeulen's filippica), raken we zelfs in deze verwarde tijd, waarin ALLES door elkaar gehutseld is, toch wel even van ons stuk. En vragen ons af: 1ziet deze schone erudiet zelf niet in, waaraan hijzelf in hoge mate lijdt, 2. welke andere heime lijke bedoelingen heeft hij ermee, waar wij geen hoogte van krijgen? In elk geval is sinds dit artikel veel van wat er in ons landje erudiet en "gentlemanlike" uitziet, onuitwisbaar verbonden aan het por tret van deze boetprediker. Die zeer zeker ook veel bewondering heeft voor menig knap en moedig artikel met veel kundige research, waarin maatschappelijke wantoe standen gehekeld worden, die de "achtbare opiniepers" niet aandurft, om geen stemmen te verliezen T.R. "HERINNERINGEN" uit het oude Indië 1890-1917 door W. Ch. J. Bastiaans Verkrijgbaar bij Boekhandel Tong Tong Verlaagd in prijs tot f 3, f 0,75 porto Ontegenzeggelijk is onze Tong Tong-toko de kleinste winkel van heel Holland met de kleinste voorraad koopwaar van alle. Evenzo klein is het boekenzaakje in die zelfde toko ondergebracht. En zeker is de vaste clientele van deze Toko de kleinste van Den Haag. Toch is het merkwaardig trouwe, geduldige, altijd graag tot kopen bereide en vriendelijke klantenkring aan wie wij in de loop der jaren zeer gehecht zijn geraakt, al kennen wij de meeste mensen niet bij naam (probeer maar eens zoveel honderden namen te onthouden!). Er is een heel apart soort vriendschap ont staan tussen vele Tong Tong-lezers en deze Toko. Die op zijn eigen manier toch nog steeds een aardige stuiver in het laadje brengt, ook al worden de kosten steeds hoger en is vooral de import uit Indonesië en O. Azië "naek terus". De Toko staat dus helaas het eerst op het lijstje voor ophef fing als we later erg moeten bezuinigen, al zou het ons enorm spijten. Stilletjes duimen we dus dat dit nooit gebeuren mag! LOGIES IN BANDOENG Week- en maandlogies aangeboden door Bandungse families aan bezoe kers, die graag een tijd in Bandung willen logeren. Informatie-adres: A. van Dompseler, Dj. Purnawarman 30 pav. Bandung. 5

Tong Tong | 1973 | | pagina 5